Naražená kostrč v mládí a porod. Zkušenosti?

andyskarsgard
7. říj 2020

Ahojky, četla jsem, že ženy měli problémy s porodem když měli narazenou nebo zlomenou kostrč?

Nějaké zkušenosti?

Já myslím že jsem měla v 15 letech narazenou kostrč, spadla jsem někde strašně blbě, a měsíc jsem skoro nemohla sedět, obcas me bolí I teď kostrč když dlouho sedím, rodiče mě do nemocnice nebo někde nevzali, tak nevím zda byla zlomená nebo jen narazena.

Chci se zeptat na zkušenosti s porodem, četla jsem že to může způsobit nějaké další komplikace.

Děkuji za info.

hasara33
7. říj 2020

@andyskarsgard ahoj, hele já jako dítě měla naraženou kostrč snad nonstop 😅🙈 pamatuji si, jak to vždycky bolelo a já nemohla sedět, chodit nic prostě, naražená kostrč je fakt nepříjemná... nicméně žádné komplikace jsem při porodu neměla a ani jsem teda nikdy neslyšela, že by to mohlo způsobit komplikace při porodu, slyšela jsem akorát, že naražená kostrč může komplikovat možnost otěhotnění 🤷

any2any
7. říj 2020

@andyskarsgard Ja mam kostrc mirne vychylenou bokem (mam nepatrne jednu nohu kratsi). Pravidelne chodim na fyzioterapii, pokud je potreba, fyzio mi kostrc uvolnuje (tzv. Dornovou metodou), aby svaly panevniho dna nebyly v nerovnovaze. Tez jsme byly domluvene, ze prijdu cca 14 dni pred TP, aby mi kostrc a panevni dno uvolnila a pripravila na porod. No a ten byl megarychlej. 😆 Takze pokud mas pochybosti, zajdi si na kvalitni fyzio, tam ti poradi vic... 😉

lennus
7. říj 2020

@andyskarsgard Měla jsem taky naraženou kostrč v minulosti, absolvovala jsem dvakrát odblok, porody jsem měla bezproblémové, naprosto v pohodě i celkem rychlé

drep
8. říj 2020

Měla jsem opravdu solidně naraženou kostrč po pádu z koně asi šesti lety, měsíc jsem slzela při jakémkoliv pohybu. Dneska jsem dva roky po velmi rychlém a pohodovém porodu.

lida9
8. říj 2020

ano mela jsem, normalne porodit neslo, neco se v panvi pri porodu uskriplo a noha ( ta strana kde pred lety byla trhlina na panvi ) proste zacala neskutecne bolet, tak ze kontrakce proti tomu byly nebolestive😀

lenerka1
8. říj 2020

Měla jsem naraženou, oba porody v pohodě, rychlé, druhý prakticky bezbolestný. Jen mi vždy trvalo déle otěhotnět. Na odblokování chodím až teď.

trlik
8. říj 2020

Měla jsem zlomenou a špatně srostla, do tvaru písmene L. Gynekolog mi řekl, že se asi při porodu znovu zlomí (nestalo se), k fyzio jsem nešla, bo když jsem si uvědomila, že by tohle staré zranění mohlo dělat neplechu, už jsem sotva chodila, mimi brzo a dlouho naléhal, tak se mi nechtělo nikam trmacet. Řekla jsem to před porodem na příjmu a diky tomu mi v porodnici, kde se rodi jen na koze, dovolili jakou jsem chtěla polohu (jinak si to tam člověk musi těžce vyhadat) - a ze jsem těch poloh vystřídala...