Nemoc matky v šestinedělí. Neublíží to malé?

iva_kucerova
5. únor 2012

ahoj, naše malá princezna přišla na svět o něco dřív a já poslední den v porodnici zjistila, že mě škrábe v krku a leze na mě asi pořádná rýma. Mám teď strach, jestli to nemůže nějak ublížit v šestinedělí mě nebo hlavně naší maličké. Co myslíte? Neumím si představit, že bych se s ní nemohla mazlit nebo tak...

1983hr
5. únor 2012

Neboj,já rodila s rýmou a kašlem a zvládla jsem to i šestinedělí. Kup si něco na ten krk a rýmu-já používam tantum verde nebo bioparox.Obojí je skvělý.Malou moc nemuckuj na pusinku a bude to ok🙂

jitunkav
5. únor 2012

Já bych teda tantum verde neriskovala, v příbalovém letáku je výslovně napsáno, že ho nesmí brát kojící ženy...

ffiinnkkaa
5. únor 2012

Já se z porodnice vracela s velikou rýmou a taky jsem měla zvýšenou teplotu..kontaktu jsem se nějak moc nevyhýbala..nic ode mne nechytil..vlastně nikdy ode mě po celou dobu rýmu nechytl..vždy buď od jiných dětí nebo posléze já chytla rýmu od něho 🙂

llluckaaa
5. únor 2012

Když jsem byla ze začátku nemocná, tak jsem nosila při kontaktu s mimčem roušku. Pro jistotu 😉

1983hr
5. únor 2012

Já s tim tantum verde mam dobre zkušenost a i v nemocnici mi ho daly.To je jako s brufenem,taky se nemá a dává se.

mifinka
5. únor 2012

Pokud kojíš tak dostává protilátky proti nemoci v tvém mléce.. 🙂

katka_mel
10. únor 2012

Ahoj. Strach bych neměla. Já po třech dnech po propuštění z porodnice dostala horečky39, nic jsem si nepamatovala a malá byla naprosto v pořádku a nic nechytla. Mimča prý mají jako nevorozeňata největší imunitu od matky, kterou pak ztrácí a dělají si vlastní. takže bych se nebála. 🙂

slundo
23. únor 2012

Neboj, pokud kojíš, tak se jí nic nestane, má protilátky od tebe 🙂 Po smrkání si třeba umyj ruce, ale beztak jseš s malou v blízkým kontaktu, takže případnýmu přenosu moc nezabráníš. Nejlíp ji ochráníš kojením 🙂

gumanka
17. čer 2012

Holky mam problem dostala sem rymu a skrabe me v krku moc se bojim aby to nechitla moje mala us ji je mesic a tyden jinak ji kojim myslite ze kdis kojim ma protilatky v mlicku?? ☹ ☹

evlyn
18. čer 2012

@gumanka neboj, stejně s tím nic nenaděláš - dodržuj normálně hygienu, žádné pusinkování a tak 🙂 a ano protilátky má v mlíčku. U nás i když třeba malej ode mě rýmu dostal, tak byla jenom slabounká a za pár dní bylo po ní. Vždycky lepší varianta, když to dostaneš dřív ty než mrně.

gumanka
23. čer 2012

Tak dekuju za radu mam jeste jeden dotaz mala ma suchy nudlicky a dost tvrdy us od narozeni a dotet ji to jeste nepreslo strikam ji pchisiomer morskou vodu chvili necham ucinit a pak odsaju ale stejne za dvy dny to ma zase co bych mela udelat proto abych ji pomohla dik