Nemocná maminka a malé miminko. Jak tu situaci řešíte?

22. března 2013 
Jak ste řešili situaci nemocné maminky a mimčoura v domě?Já mám jěště 2 holky ty už jsou větší a u těch to jde ty jsou samostatnější a u těch bych to jěště zvládla ale u miminka....kojíme a neustále je malej u mě,tady ten problém je..
20. led 2008 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem byla nemocná když měla malá asi měsíc. Měla jsem virózu a dva dny horečky, ale nedalo se nic dělat, kojila jsem a tak jsem musela mít malou u sebe. Naštěstí nic nechytla..
20. led 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,když měl malý asi mesíc taky jsem chytla virozu,měla jsem teploty,rýmu,kašel,no prostě hrůza.Nic nechytil.Akorát jsem ho .pusinkovala
20. led 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked ho kojis tak mu vlastne hned davas protilatky takze by to miminko nemalo chytnut.horsie to je ked mamina nekoji.
20. led 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já nevím ale já jsem nekojila ,doma jsme pořád někdo nemocní a malý měl jednou slabou rýmečku.Myslím, že je to jak který miminko
20. led 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak na me leze nejaka viroza snad kazdej mesic) nejhorsi to bylo pres vanoce luci nidky nic nechytla. kojim a tim si ona vytvari protilatky. mudr. mi rikala ze pravdepodobnost ze to ode mne chytne je mala a ze se to kdyz tak projevi tak do 3 dnu.
20. led 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktoři doporučují kojit i při nemoci, protože malému v MM dáváš protilátky... A kojit můžeš i s antibiotiky (až na několik málo výjimek, ale to jsou ATB, která se už moc nepředepisují).
Když byl malé asi měsíc, tak jsem měla dvakrát retenci mléka a horečky skoro čtyřicítky, bolelo mě celé tělo a byla jsem strašně unavená, ale kojila jsem normálně dál a za pár dnů to přešlo... Manžel mi pomohl s péčí, protože jsem potřebovala víc odpočívat, ale krmení holt bylo na mně A při nachlazení taky normálně kojím.
20. led 2008 ve 22:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavne potrebujes nekoho, kdo ti bude pomahat. pokud nemas horecku, tak nema vyznam vylehavat v posteli. v kojeni urcite pokracuj.

moje vlastni zkusenost: ja byla nekolikrat nemocna - zanet v prsu s horeckou, prujem, streptokok. Vsechn onemoci, co dost vysiluji. Nejhorsi byl asi ten prujem, to jsem nosila taky plenu, kdybych nahodou potrebovala pri kojeni . Partner je vzdycky k nezaplaceni. Na domacnost sem se vyprdla a odpocivala, partner mi navaril a pomahal, co bylo potreba. Na me bylo to kojeni a kdyz sem nemohla ji drzet na odrihnuti, tak ji ochotne drzel on.
21. led 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já teda byla nemocná s půlročním hrozně čilým mimčem co v noci moc nespalo a bohužel nekojíme. Nic nechytla, je to pařízek, ale pro mě to bylo děsivý...neměla sem sílu na nic a modlím se, abych byla zdravá, páč to je teprve vysílení, s nemocí pečovat o miminko - s tím, že jí nechci nic upřít - jako pozornost a tak...
21. led 2008 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já nemám miminko ale mohla bych založit diskuzi nemocná mamča ve 27tt na to kojení asi nepomůže k doktorovi bych měla ale když čtu o těch poplatcích a doplatcích tak se mi protáčejí panenky..zrovna kupujem kočírek a já onemocním...co radíte tady??Asi doktorta no já vím ale kdyžtak mi písněte co by mohla těhotná za kapky a tak třeba to bude mít máma nebpo já doma
22. led 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubu.le: kapky na co?
22. led 2008 v 19:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tím že kojíš, tak to malošek nechytne - posíláš mu tím protilátky. Je to ale vysilující. Mám s tím bohaté zkušenosti.
22. bře 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek