Nemocná maminka a malé miminko. Jak tu situaci řešíte?

spokojenamamka
20. led 2008

Jak ste řešili situaci nemocné maminky a mimčoura v domě?Já mám jěště 2 holky ty už jsou větší a u těch to jde ty jsou samostatnější a u těch bych to jěště zvládla ale u miminka....kojíme a neustále je malej u mě,tady ten problém je..

marinka
20. led 2008

Já jsem byla nemocná když měla malá asi měsíc. Měla jsem virózu a dva dny horečky, ale nedalo se nic dělat, kojila jsem a tak jsem musela mít malou u sebe. Naštěstí nic nechytla..

zdenka26
20. led 2008

Ahojky,když měl malý asi mesíc taky jsem chytla virozu,měla jsem teploty,rýmu,kašel,no prostě hrůza.Nic nechytil.Akorát jsem ho .pusinkovala 😉

androna
20. led 2008

ked ho kojis tak mu vlastne hned davas protilatky takze by to miminko nemalo chytnut.horsie to je ked mamina nekoji.

zdenka26
20. led 2008

No já nevím ale já jsem nekojila ,doma jsme pořád někdo nemocní a malý měl jednou slabou rýmečku.Myslím, že je to jak který miminko 😉

dlinduska
20. led 2008

ahojky tak na me leze nejaka viroza snad kazdej mesic🙂) nejhorsi to bylo pres vanoce 😠 luci nidky nic nechytla. kojim a tim si ona vytvari protilatky. mudr. mi rikala ze pravdepodobnost ze to ode mne chytne je mala a ze se to kdyz tak projevi tak do 3 dnu.

vivian
20. led 2008

Doktoři doporučují kojit i při nemoci, protože malému v MM dáváš protilátky... A kojit můžeš i s antibiotiky (až na několik málo výjimek, ale to jsou ATB, která se už moc nepředepisují).
Když byl malé asi měsíc, tak jsem měla dvakrát retenci mléka a horečky skoro čtyřicítky, bolelo mě celé tělo a byla jsem strašně unavená, ale kojila jsem normálně dál a za pár dnů to přešlo... Manžel mi pomohl s péčí, protože jsem potřebovala víc odpočívat, ale krmení holt bylo na mně 🙂 A při nachlazení taky normálně kojím.

markeeta
21. led 2008

hlavne potrebujes nekoho, kdo ti bude pomahat. pokud nemas horecku, tak nema vyznam vylehavat v posteli. v kojeni urcite pokracuj.

moje vlastni zkusenost: ja byla nekolikrat nemocna - zanet v prsu s horeckou, prujem, streptokok. Vsechn onemoci, co dost vysiluji. Nejhorsi byl asi ten prujem, to jsem nosila taky plenu, kdybych nahodou potrebovala pri kojeni 🙂 . Partner je vzdycky k nezaplaceni. Na domacnost sem se vyprdla a odpocivala, partner mi navaril a pomahal, co bylo potreba. Na me bylo to kojeni a kdyz sem nemohla ji drzet na odrihnuti, tak ji ochotne drzel on.

apricots
21. led 2008

No já teda byla nemocná s půlročním hrozně čilým mimčem co v noci moc nespalo a bohužel nekojíme. Nic nechytla, je to pařízek, ale pro mě to bylo děsivý...neměla sem sílu na nic a modlím se, abych byla zdravá, páč to je teprve vysílení, s nemocí pečovat o miminko - s tím, že jí nechci nic upřít - jako pozornost a tak...

bubu.le
22. led 2008

Tak já nemám miminko ale mohla bych založit diskuzi nemocná mamča ve 27tt na to kojení asi nepomůže 😀 k doktorovi bych měla ale když čtu o těch poplatcích a doplatcích tak se mi protáčejí panenky..zrovna kupujem kočírek a já onemocním...co radíte tady??Asi doktorta no já vím ale kdyžtak mi písněte co by mohla těhotná za kapky a tak třeba to bude mít máma nebpo já doma

vivian
22. led 2008

bubu.le: kapky na co?

hanulaka
22. bře 2013

Tím že kojíš, tak to malošek nechytne - posíláš mu tím protilátky. Je to ale vysilující. Mám s tím bohaté zkušenosti.