Nemocná maminka na mateřské, jak se to řeší?

Nemůžeme se doma na netu dopátrat, jak se řeší tato situace : maminka je na mateřské a onemocněla, kdy nemoc provází velké bolesti a znemožňují péči o dítě, také není možné s dítětem dojíždět po specialistech a vyšetření, dítě nezvládá dlouhé cesty autem a čekárny, navíc v dobe ošetření matky, kdy leží pod lokální anestezii a je ji prováděn průměrně půlhodinový az hodinový výkon, nema jak se o své dite starat. Tatínek dítěte a partner matky je zaměstnán. Jak se toto řeší ? Nemoc neni vleklá, počítá se tak týdenní rekonvalescence az dvoutydeni. Dočetli jsme se, ze pokud je jeden na mateřské, druhy nemůže na dite pobírat paragraf. Jak se toto řeší ? Bere se osetrovacka na partnerku, nebo jak se to zařídí ? Prijde mi divné, ze by měl kvuli tomu muž přijít o práci.
littlejane
8. pro 2013
- ošetřovačku na manželku/partnerku - vystaví její obvodní lékař
leni78autor
8. pro 2013
Dekuji moc. My jsme teď zas našli, ze snad musi byt jedine hospitalizována. Díky.
anitram18
8. pro 2013
@leni78 obvodak maminky vystavi pro tatinka OČR -osetrovani clena rodiny...a nemusi byt hospitalizovana...mam vyzkouseno,nebojte ,-)
leni78autor
8. pro 2013
@anitram18 tak dekuji moc
ustarana
8. pro 2013
A po porode dcéry (rodila som císarom) som mala vypísané OČR z porodnice a ďalšie vypísala pre manžela pediatrička (napísala do OČR, že syn má , pretože som fakt nebola schopná sa postarať o syna (dosť ma bolelo brucho). A za pár mesiacov som mala zánět šliach v ruke, tak mám vyskúšané aj OČR od obvoďáka. Ani s jedným OČR som nemala problém.
milada2
9. pro 2013
Na me mela osetrovani moje mamka, manzel chodil do prace
sheeni123
9. pro 2013
kdyz jsem byla nemocna a nemohla se starat o prcka, moje mudr mi napsala ocr na dite na manzela.neb neosetruje tebe ale to dite, se kterym jsi na rodicaku.

Začni psát odpověď...

Odešli