Nemocná maminka na mateřské, jak se to řeší?

leni78
8. pro 2013

Nemůžeme se doma na netu dopátrat, jak se řeší tato situace : maminka je na mateřské a onemocněla, kdy nemoc provází velké bolesti a znemožňují péči o dítě, také není možné s dítětem dojíždět po specialistech a vyšetření, dítě nezvládá dlouhé cesty autem a čekárny, navíc v dobe ošetření matky, kdy leží pod lokální anestezii a je ji prováděn průměrně půlhodinový az hodinový výkon, nema jak se o své dite starat. Tatínek dítěte a partner matky je zaměstnán. Jak se toto řeší ? Nemoc neni vleklá, počítá se tak týdenní rekonvalescence az dvoutydeni. Dočetli jsme se, ze pokud je jeden na mateřské, druhy nemůže na dite pobírat paragraf. Jak se toto řeší ? Bere se osetrovacka na partnerku, nebo jak se to zařídí ? Prijde mi divné, ze by měl kvuli tomu muž přijít o práci.

littlejane
8. pro 2013

- ošetřovačku na manželku/partnerku - vystaví její obvodní lékař

leni78
autor
8. pro 2013

Dekuji moc. My jsme teď zas našli, ze snad musi byt jedine hospitalizována. Díky.

anitram18
8. pro 2013

@leni78 obvodak maminky vystavi pro tatinka OČR -osetrovani clena rodiny...a nemusi byt hospitalizovana...mam vyzkouseno,nebojte ,-)

leni78
autor
8. pro 2013

@anitram18 tak dekuji moc

ustarana
8. pro 2013

A po porode dcéry (rodila som císarom) som mala vypísané OČR z porodnice a ďalšie vypísala pre manžela pediatrička (napísala do OČR, že syn má , pretože som fakt nebola schopná sa postarať o syna (dosť ma bolelo brucho). A za pár mesiacov som mala zánět šliach v ruke, tak mám vyskúšané aj OČR od obvoďáka. Ani s jedným OČR som nemala problém.

milada2
9. pro 2013

Na me mela osetrovani moje mamka, manzel chodil do prace

sheeni123
9. pro 2013

kdyz jsem byla nemocna a nemohla se starat o prcka, moje mudr mi napsala ocr na dite na manzela.neb neosetruje tebe ale to dite, se kterym jsi na rodicaku.