Nemohu dlouho usnout, co by mi mohlo pomoci?

miriamsta
6. únor 2014

Zdravím, mám již pár týdnů opakující se problém... Mám 4 letého syna,samozřejmě ho zbožňuji, ale je to docela uplakánek. I teď se v noci občas budí s brekem (což nepovažuji za nic moc divného)... Problém ale je, že po těch letech už se to podepsalo i na mém spánku a tak nějak i kondici...Jsem docela často unavená, manžel je do večera v práci (teď nově pracuju znova i já)...Často se budím a po spánku se necítím vůbec odpočatá... Někdy nemohu usnout i do 3 do rána...Nevíte o něčem přírodním, co by mi mohlo pomoci? Třeba nějaké přírodní pilulky? (čajům moc nevěřím)... Díky moc!

miriamsta
autor
14. bře 2014

No, děkuji, ale tohle jsem zrovna nemyslela :(..

bonavoxa
14. bře 2014

@miriamsta Ahoj, a co jsi myslela? Už tady podobné diskuze jsou, sama jsem do nich přispívala, protože jsme měla něco podobného první měsíce po porodu. Zabralo mi celkové zklidnění, mléko před spaním, vyvětraná místnost, nespat přes den, unavit se na čerstvém vzduchu...a Sedativ PC homeopatika, šišák bajkalský a Dormian rapid. Dormian na mé zabírá asi nejlíp. Plus čaje na spaní.

terezzz_zl
14. bře 2014

Hm...no já bych zkusila zapracovat na tom spánku u synka. Záleží jestli je neklidný nebo proč hezky nespí celou noc. Mě opice spí v pohodě (dva a čtyři roky). Na spaní je fajn homeopatikum - sedalia, to bych u něho zkusila. Možná chce být u Tebe, tak bych se nebránila spaní dohromady. Třeba jenom část noci. Pro jistotu bych se zeptala lékařky, jestli nemá nějakou radu nebo tip. Pro Tebe - večerní rituál, třeba sprška, opečovávání se, knížka a dát si třeba čaj s meduňkou, to je uklidňující a doporučuje se to na spaní. (aha, čajům moc nevěříš...ale meduňka se na toto hodně doporučuje, minimálně třeba vyzkoušet na začátek). Chodit spát pravidelně v určitou dobu. Taky bych třeba zkusila nějakou relaxační, uklidňující hudbu, záleží na tom co máš ráda. Nemusí to být přímo relaxační hudba, ale třeba taková, která Tě uklidňuje - mě třeba klasická hudba, samozřejmě jak která. Nebo zbožňuju soundtrack k Pánovi prstenů, to mě vždycky hodí do klidu a pohody, to záleží na každém. Snad se Ti to brzy podaří vyřešit a zažiješ ten nádherný pocit odpočatosti v novém ránu 😉

miriamsta
autor
19. bře 2014

@bonavoxa Děkuju moc za radu, no právě jsem chtěla aby mi někdo řekl s čím má zkušenosti. Zkoušela jsem pít ty čaje (meduňku a heřmánek) ale hrozně se mi po těch pár hrnečkách v průběhu večera chtělo chodit na záchod.

miriamsta
autor
19. bře 2014

@terezzz_zl Ahoj, díky moc... No popravdě řečeno, už jsem zkoušela nějak přijít na to, jestli to není něco víc. Zkoušela jsem vysledovat, jestli nemá nějaké noční můry nebo tak, dokonce jsem kvůli tomu mluvila s lékařkou. Ale ta mi řekla, že prý si takto vynucuje pozornost a že brečí aby mě přivolal...Jinak moc děkuji 🙂 Pán prstenů je super :D! Jen teda né ty válečné pasáže.. Zkusím to ještě nějak probrat s doktorkou, nevím, jestli na dětskou psycholožku není moc brzo... Stále doufám, že to dělat přestane..

miriamsta
autor
19. bře 2014

@bonavoxa Jo a ten Dormian Rapid s těmi homeopatiky zkusím! Díky moc 🙂

terezzz_zl
19. bře 2014

@miriamsta - mám čtyřletého klučíka a chodím s ním k psycholožce, páč se mi zdál trošku opožděný ve vývoji (ale zjistila jsem, že je velice šikovný, pouze trošku líný, takže pleny do tří a půl a tak) 🙂

miriamsta
autor
19. bře 2014

@terezzz_zl Aha, tak možná není vše ztraceno...Pokud to bude dál takhle pokračovat, tak ho k ní asi vezmu. Nedokážu z něj dostat proč brečí... Ale prostě pár minut po tom co se vzbudí tak spustí..

miriamsta
autor
19. bře 2014

@terezzz_zl Jo a ten čaj - no zkoušela jsem to, ale problém je spíš s neustálým chozením na záchod :/

terezzz_zl
19. bře 2014

@miriamsta Tak to bych určitě nějakého psychologa vyzkoušela, minimálně zjistíš, že je vše ok a jen je třeba na Tebe víc vázaný. Těžko říct, možná se mu nelíbí pokojíček nebo špatné sny, možná chce být víc u Tebe, to se těžko odhaduje 😒 Moji chlapečci mají spánek celkem v pohodě, jen teď po přestěhování je to takové divoké, mladší se v noci budí a leze mi do postele (hned po tom, co to přestal dělat ten starší). Tam usne a pak mě kope a budí se, protože má málo místa, tak ho zas za hodinu nesu zpátky 😀 A ráno jsem vyspaná a čilá jak rybička 😝

miriamsta
autor
21. bře 2014

@terezzz_zl Díky moc za všechny rady, jsem fakt ráda, že to můžu s někým řešit 🙂)). Už mě to trápilo delší dobu, tak je super, že v tom nejsem sama! 🙂

yamdena
21. bře 2014

@miriamsta ahoj, na usínání mám tři metody: 1. brainstorming (v duchu si rychle říkám slova jak mě napadají bez dlouhého přemýšlení) 2. hraju sama se sebou v duchu slovní futbal 3. přehrávám si scény z nějakého filmu a domýšlím jej.

Jde o to mozek před spaním zabavit, abych nemyslela na starosti, a unavit. Zkus to, třeba to pomůže 🙂

miriamsta
autor
21. bře 2014

@yamdena Ahoj, občas přemýšlím nad nějakou knihou, či seriálem. Starosti moc nemám, spíš to časté buzení je opravdu vyčerpávající...

yamdena
21. bře 2014

@miriamsta možná by mohl k synovi občas vstávat i manžel..

3009
22. bře 2014

Aj mne pomáha Dormian.

miriamsta
autor
24. bře 2014

@3009 Opravdu? Tak to je super! Zrovna jsem na něj koukala v lékárně a ani není drahý. Určitě si ho koupím a dám vědět, jak to dopadlo 🙂 Moc děkuji!

miriamsta
autor
24. bře 2014

@yamdena Občas vstává, ale já mám většinou lehčí spánek a vzbudím se první. Plus ten fakt, že manžel vstává velmi brzo do práce, tak ho většinou nechci zbytečně moc budit. Samozřejmě, že o víkendu vykopu z postele jeho 🙂)).

miriamsta
autor
31. bře 2014

@3009
@bonavoxa
Holky chci vám hrozně moc poděkovat, protože za poslední týden pozoruji fakt velké zlepšení v tom, jak usínám a jak se mi spí. Ten Dormian je super a v kombinaci koupelí a levandulí! Ještě jednou moc dík 🙂