Nepřesné informace lékaře pro rodinu. Je možné ho požádat?

4. srp 2020

Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat na jednu věc. Myslíte si, že je možné požádat lékaře, aby podal "nepřesné" informace rodinným příslušníkům? Jdu na zákrok a byla bych ráda, kdyby můj lékař podrobnosti trošku "upravil"...Nemáte s tím nějaké zkušenosti? PS Omlouvám se za anonym, ale je to docela citlivé téma

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
tipata
4. srp 2020

Při každém příjmu se vypisuje papír, komu se smí informace podávat, tak když někoho neuvedete, tak mu doktor nic neřekne a může se ohánět rodinou jak chce. Já tam obvykle píšu manžela a tchýni a šlus. Pak může moje matka volat jak chce a nic se nedozví, což se stejně nestane, nevolá, moc se nezajímá.

ireniq
4. srp 2020

Nevím, jak moc "upravit" to chceš, ale dost pochybuju, že by se mu do toho chtělo... Ale jak už píše Tipata, můžeš zakázat informování. A jinak pokud je pacient normálně schopný sám se o sebe postarat (netrpí demencí apod), tak svou rodinu informuje obvykle sám podle svého uvážení, zvlášť jestli jde o plánovaný zakrok...

ariadna12
4. srp 2020

Muzes jen omezit okruh osob ci informaci, ktere maji byt poskytnuty.

journals
4. srp 2020

@tipata no, v realu to bohuzel moc nefunguje. 2x za posledni pulrok jsem zazila, ze tchyni rekli i kdyz vubec nemeli nic rikat a neprala jsem si, aby ji kdokoliv krome me informoval. Na papire sice pekne, ale praxe pokulhava 😣