Nerostoucí gestační váček v 6tt, máte zkušenost?

tericek28
13. pro 2013

Ahoj holky , chtěla jsem se zeptat, jestli se něktěrá z vás nesetkala se situací....byla jsem u doktora před týdnem v úterý, to jsem měla být tak 4+3tt a byl vidět jen gestační váček o velikosti 2mm,ve středu jsem začala malinko špinit ale opravdu malinko,tak jsem vyrazila ve čtvrtek zase k doktoru ten viděl že se gestační váček zvětšil a že má 4mm a napsal mi pro jistotu Duphaston...a včera kontrola po týdnu to jsem byla 5+6 a byl vidět jen váček 6 mm takže se zvětšil jen o 2 mm .Doktor řikal, že začátky bývaj divoký a že mám přijjít ještě v pondělí že se uvidí ale moc se mu to nelíbí :( ...Nemáte některá podobnou zkušenost?

blahova_andrea
13. pro 2013

mě teda přijdou ty tvé velikosti váčku úplně normální. hlavní je, že roste a na to, aby v něm byla žížalka se srdíčkem je ještě čas. neboj...dr. tě sleduje, chodíš často a sám ti řekl, že ty začátky jsou divoké, každá to má jinak než se nám ty dětičky tam trošku srovnají a dají tabulkovat 😉

tericek28
autor
13. pro 2013

No spíš řeší, že se o týden zvětšil jen o 2 mm ..... v pondělí mi prý veme krev a uvidíme co dál.
Na jednu stranu mi připravil na nejhorší že může jít o neprospívajicí těhoteství a na druhou řekl, že ještě nemůžeme dělat závěry....musim čekat co v pondělí...ale to čekání je pro mě teda hrozný ☹

blahova_andrea
13. pro 2013

@tericek28 a řekl ti i o kolik by podle něj správně měl za ten týden vyrůst? já nikdy tak často na kontroly nechodila, takže toto fakt netuším. jen ti povím, že já byla včera na kontrole 5+4tt a váček 4,4mm a podle dr. zatím ok, na kontrolu jdu až 2.1.

tericek28
autor
13. pro 2013

Ne ne to neřekl, jen že se mu to nezdá.Na netu jsem četla že se má zvětšovat o 1mm/den .....

blahova_andrea
13. pro 2013

@tericek28 no nevím...srovnej sebe 5+6 - 6mm a já 5+4 - 4,4mm, to by měl strašit víc mě ten můj, ne? buď v klidu. určitě to bude dobrý. já teda nejraději šla na kontrolu taky každý týden 😀 ale mám smůlu

tericek28
autor
13. pro 2013

😉 no ono je možná lepší nechodit a nestresovat se jako já, když ti doktor pak takhle něco poví...... no nezbývá než čekat do pondělí 🙂 doufam, že to uteče....ta nejistota je hrozná....

blahova_andrea
13. pro 2013

@tericek28 no je fakt, že mě dr. nikdy nestresovala já sama sebe negativníma myšlenkama taky ne, takže to je asi ideálnější. ale tak do pondělí to uteče. naplánuj si něco fajn na víkend a pondělí tu bude hned

paaajka
13. pro 2013

@tericek28 doktor má pravdu, začátky jsou opravdu divoký! Nejdřív mě plašili mimoděložním těhu, pak když objevili váček tam kde má mít, tak se mu pro změnu zase zdálo, že se špatně vyvíjí a neroste tak jak má... A pak jsem dokonce začala krvácet, takže jsem si už myslela, že po všech peripetiích se mimi neudrželo.. co tím chci říci - sice Tě teď děsí, straší, že se jim něco nelíbí, ale pořád to nic neznamená 🙂 jen nechápu tu jejich touhu srovnávat všechno podle tabulek. Takže držím pěsti, mysli na něco hezkého a snaž se nestresovat!

marukm
13. pro 2013

@tericek28 Já na tom byla stejně jako @paaajka - prvně honem do nemocnice, může to bejt mimo, pak ano, něco tam je, ale nic není vyhráno, pak je to tam, je to větší, ale nevidim tam žádnej vyvíjející se zárodek..a teď už tři tejdny čekám a ještě tejden budu na finální verdikt. Výsledek? Doktoři prostě plašej.🙂

viktoriesarah
14. pro 2013

Ahoj 🙂 neboj vše bude dobrý ...já zažila před týdnem něco podobnýho,jen jsem byla podle PM 8TT a taky váček blbý ,srdíčko nebilo a ještě se jí nelíbilo něco v děloze korola či co ☹ ??? V začátku těhu jsem krvácela ,pak špinila a pak tahleta na hovno kontrola..byla jsem z toho hotová a týden čekání na další kontrolu bylo nekonečně dlouhý a já byla na nervy..a po týdnu bylo vše jinak a hlavně vše o.k a krásně bylo vidět mimi i jak bije srdíčko a tak...neboj uvidíš ,že to vše dobře dopadne ,držím pěsti a pak písni krásnou zprávu ,že bylo vše o.k 🙂

tericek28
autor
20. pro 2013

Ahoj holky ....takže byla jsem na kontrole v pondělí...najednou se váček přes víkend o dost zvětšil a byl tam i ten žloutkový, doktor řekl že to vypadá dobře 🙂 kontrola opět dnes a už zase špatný...doktor řek že je to 50 na 50 už je tam i mimi ale zase se mu nelíbí tvar gestačního váčku a to že tam vidí akci ale že to jen tak sem tam bouchne ☹ Tak já už nevim to jsou nervy hrozný,tak jdu zase v pondělí....dneska mi bral i krev.....že na Vánoce budu vědět , že v pondělí to rozhodne.... 😒 dnes jsem v 7tt....

vercula7
20. pro 2013

@tericek28 přeji hodně štěstí hlavně pevné nervy já vím je to těžké mě to bohužél takhle skončilo revizí.měla jsem úplně stejné dohady.ale nechci tě strašit u tebe to vypadá na dobré cestě tak tfuj tfuj ať je vše v pořádku a moc držíme pěstičky.

tericek28
autor
20. pro 2013

no nějak to dopadne....ale ty nervy ...a můžu se zeptat jak to probíhalo u tebe přesně? A kdy si šla na tu revizi?
Od začátku to mam furt jo a ne......jednou dobrý pak špatný.....že jsem tam chodila tak brzy......

vercula7
20. pro 2013

@tericek28 já jsem tam měla prázdný gestační váček že roste že ještě počkáme ale že v něm nic není což jim přišlo divné na 7tt že budeme teda asi mladší tak podle velikosti váčku jsem odpovídala 4+něco už si to nepamatuji.začala jsem špinit po sexu nebo když se mi udělalo špatně tak jsem šla na pohotovost zase prázdný váček a vyrostl taky jen o píď a doktor mě tam odepsal hned že je to neprosperující těhu.řekla jsem že to nemůže být možné objednala jsem se na dřív ke svému zase jen gestační váček ale vyrostl už o hodně . ale pořád v něm nic nebylo. dal mi šanci nabral mi krev z krve jsme zjistili že hcg roste a celkem hodně tak jsem se uklidnila.šla jsem na další kontrolu za týden.doktor mi šťastně hlásil že už se nám tam něco dělá.za týden další kontrola kde mi oznámil že těhu opravdu neprospívá a že musím jít na revizi že už by dávno byl vidět větší pokrok a že to jde strašně moc pomalu.dostala jsem žádanku a v červenci letošního roku jsem šla na revizi.5 měsíců po revizi a jsem zase těhotná a tentokrát to vypadá dobře

vercula7
20. pro 2013

@tericek28 hlavně já vím že je to těžký ale psychika dělá hodně a pokud se budeš opravdu nervově hodně vyčerpávat tak si myslím že i to má na to vliv.já jsem teď v klidu byla jsem u dr tento týden měla jsem být 7tt dr mi oznámil že jsme mladší 5tt embryo máme i žloutkový váček ale ještě srdeční akce nebyla.taky mám strach že 30.prosince přijdu a bude to stejné ale jsem svým způsobem víc v klidu a věřím že to skvěle dopadne a že jsme jen mladší

hankaaemma
20. pro 2013

@tericek28 mela sem to same co ty.....nerostouci gest.vacek dle dr nemozne tehu.jenze to se pan dr spletl🙂dnes jsou to 3dny co se nam narodila krasna zdrava holcicka.Neves hlavu

stepankakv
20. pro 2013

@tericek28 ahoj, já jsem něco podobného zažila před 14 dny a před 11 jsem musela na revizi, ale měla jsem to o dost horší... měla jsem v 8tt pouze gestační váček bez žloutkového a ničeho :( Prostě prázdná bublinka, takže myslím, že jsi na dobré cestě a bude to všechno v pořádku 🙂 Držím moc palce 🙂

vercula7
20. pro 2013

@tericek28 ale taky to u mě taky bylo prvně že roste ten váček pak zase že neroste a já nevěděla která bije

stepankakv
20. pro 2013

@vercula7 ahoj, můžu se tě prosím zeptat za jak dlouho jsi se po revizi začala snažit? Děkuji a gratuluji k těhu a přeji hodně štěstí 🙂

tericek28
autor
20. pro 2013

@vercula7 Tak ti moc držím palce ať je všechno v pořádku teďka 🙂 Mně řekl, že to roste....ale stejně se mu to nelbí nebo spíš taky neví...řiká že občas se setká s takovym průběhem a že z 50 procent to dopadne dobře a z 50 špatně.....

vercula7
20. pro 2013

@stepankakv s manželem jsme dodrželi šestinedělí a hned jak mi skončilo tak jsme na to vlítli.prvně jsem říkala že žádné šestinedělí nebudu dodržovat že to nevydržím ale strach z toho že to bude bolet že to bude nepříjemné a nebo si tam něco zanesu mě přesvědčil a radši jsme to dodrželi hned ale jak skončilo tak jsme začli.no jenže u mě je to tak když jsem hodně myslela na to že chci otěhotnět nešlo to ale pak jsem to v listopadu pustila z hlavy začla jsem si užívat po zábavách s kolegyněmi úplně jsem vypla mozek užívala jsem si života s manželem začala se těšit na Vánoce tak jsem potom po pařbě zjistila že jsem těhotná

vercula7
20. pro 2013

@tericek28 mně kolikrát přijde že oni sami neví s tím už jsem se setkala jeden mi řekl to druhý zase ono a třetí mi natvrdo řekl že neví že si není jistý a vyber si

stepankakv
20. pro 2013

@vercula7 takže myslíš že po 6tinedělí to stačí? Já se pořád bojím toho jako doktoři straší, že minimálně 3 měsíce... Ale teprve u mě probíhá 6tinedělí a už ted to nemůžu vydržet a každý den utíká tak pomalu :( takže jsem si právě říkala, že bysme po 6 tinědělí začli... 🙂

vercula7
20. pro 2013

@stepankakv můj gynekolog mi řekl že záleží jen na mě jestli dodržím šestinedělí že podle toho jak se budu cítit na to připravená začít znovu a v heliosu kde jsem byla na revizi říkali že po šestinedělí můžu začít ale abych to šestinedělí dodržela

marukm
20. pro 2013

@vercula7
@stepankav Dámy, prosím vás, a na revizi se musí hned? Já jdu na kontrolu 23., ale strašně nechci Vánoce strávit v nemocnici...

tericek28
autor
20. pro 2013

No u každého to probíhá asi jinak tak samy neví...ale zase když jsem viděla že během 3 dnů byl z prázdného a hlavně malého gestačního váčku větší a ještě ze žloutkovym a tečkou ...a za další 4 dny z tečky embryjo 3mm ....ale zase je ten "šišatej váček" a ta akce se mu nezdála jako že jí tam vidí ALE.. ..no těžko říct...tak zase celej víkend čekat a čekat :/ jsme z toho s přítelem smutní...

vercula7
20. pro 2013

@marukm záleží jestli máš nějaké problémy atd...já třeba neměla žádné ale potom jak jsem se objednávala do heliosu na revizi tak jak mě prohlížel můj dr než mi dal žádanku tak jsem přišla domů a začala jsem samovolně potrácet a měla jsem už takové bolesti že mě vzali za 3 dny od objednání mezitím mě znovu prohlídli zjistili že potrácím ale že to všechno ve mě stále zůstává tak mě mezi tím udělali předoperační a pak jsem nastoupila na revizi a ten den mě ještě pustili domů ráno mě přijali v 8 hodin a ve 12 jsem už šla domů

marukm
20. pro 2013

@vercula7 Problémy nemám žádné..občas bolesti, ale ty k mému těhotenství bohužel patří (na začátku jsem trpěla jak pes). Právě že jdu v pondělí po měsíci na kontrolu. Ale před tím měsícem se mu to moc nezdálo. Byl tam gestační, žloutkový, ale nic víc...Nechci strašit. Jen se připravuju na všechny možnosti, protože už jsem na začátku těhu v nemocnici skončila..:(

vercula7
20. pro 2013

@marukm uvidíš budu držet pěstičky kdo ví jestli by tě vzali přes svátky záleží asi kde atd..

vercula7
20. pro 2013

@marukm ale já osobně bych asi taky nechtěla strávit na svátky v nemocnici po revizi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru