Neschopenka při DPP (pod 10 tisíc)

riellka
27. kvě 2018

Dobrý den ,

Mohl by mi prosím někdo poradit ( který tomuto problému rozumí) jsem na DPP při rodicovskem příspěvku. Už 3dny lezim se zády doma a bohužel se situace vůbec nelepší. Doktor mi ale nechce napsat neschopenku jelikož nemám na příspěvek nárok. Čemuž rozumím. Ale co mám donest zaměstnavateli? Pochybuji ze mu bude stačit zavolat s tím ze nepřijdu kvůli bolesti zad.

audi1986
27. kvě 2018

Dobrý den, při DPP opravdu neschopenka není a zároveň jako omluvenka by mělo stačit, že zavoláte.

priefi
27. kvě 2018

@riellka pri dpp na dpn nemas narok. Zamestnavateli bude muset stacit, ze mu zavolas, ze mas zdravotni problem, pripadne pozadej dr.o zpravu, ve ktere bude informace, co Ti je a zamestnavateli zpravu predlozis k nahledu, pokud mu nebude stacit Tva omluva

letadylkokane
27. kvě 2018

@priefi lekarska zprava je osobni a soukromy dokument. Nikdo, krom lekaru, nema narok do ni nahlizet, ani zamestnavatel. Muze si treba nechat napsat pitvrzeni, ze byla osetrena, ale lekarskou zpravu fakt ukazovat nemusi.

priefi
27. kvě 2018

@letadylkokane nemusi, ale kdyby chtela, aby z toho mela lepsi pocit, tak proc ne. Ona u dpp nemusi mit ani potvrzeni, to je jen pro dobry pocit. Problem je, ze dpp muze byt pak do 15 dni zrusena