Nesnesitelné bolesti. Prosím, poradíte?

31. črc 2020

Zdravím všechny, možná mi zde někdo poradí, protože už nevím co dělat....ve 20 ti letech mi byl odstraněn žlučník kvůli kamenům a před asi necelými 3 týdny jsem měla záchvat, který jsem původně přirovnávala k žlučníkovému (bylo mi sděleno, že se to může opakovat), silná paralyzující bolest na hrudi a nadbřišku vystřelující do zad a trochu i do ramen, zabral lék na bolest algifen. Vše se opakovalo po asi 4 dnech a opět zabral lék na bolest. Navštívila jsem tedy svou doktorku, která tvrdila (bez vyšetření), že se jedná o gastroezofageální reflux a nasadila léky Emanera 1x denně. Bohužel záchvat se opakoval od té doby ještě 5x a z toho jsem jednou jela i na pohotovost, kde mi tedy lékař udělal UTZ a odebral krev s tím, že je vše v pořádku a na UTZ nic neobvyklého nevidí a tvrdil také, že se jedná o gastroezofageální reflux. Řekl mi, že mám tedy léky Emanera brát 2x denně a po týdnu užívání by měly bolesti ustoupit plus dodržuji přísnou šetřící dietu. Bohužel týden uběhl a záchvat se opakoval již třikrát :roll: chystám se teď navštívit opět lékaře s tím, že asi budu trvat na gastroskopii jinak nevím, už jsem z toho fakt zoufalá, protože i když beru léky a držím dietu tak je mi alespoň jednou denně zle od žaludku a záchvaty se stejně opakují, za ty necelé 3 týdny jsem zhubla 6 kilo. Prosím měl by někdo nějakou radu, zkušenosti?
Ještě bych doplnila, že před prvním záchvatem jsem dost trpěla na silné nevolnosti a bolesti žaludku hlavně ve večerních a odpoledních hodinách. Jinak mám odmala citlivější trávení a žaludek takže sem tam mě bolí žaludek odjakživa, ale toto bylo každý den :zed:
Děkuji všem za rady. 🙂

levandule_k
31. črc 2020

Podle toho, co píšeš trpíš jako zvíře. Známá, co trpí na reflux, tak říká, že jí pomáhá žvýkat žvýkačku.

Mně na nevolnost od žaludku, kterou jsem měla ze stresu, zabíral heřmánkový čaj. Když mi bylo na zvracení, dávala jsem si mátový čaj na zklidnění žaludku.

Se žlučníkem zkušenost nemám.

anguly
31. črc 2020

A slinivku kontrolovali? Nebo aspoň z krve jestli nejsou zvýšené amylázy (a já nevím jak se to ještě jmenuje). Taky se mi akutní zánět projevoval slinivky nejprve bolestmi v žaludku. A pak jsem myslela, že je to žlučník...🤔

Jo a ještě z mojí zkušenost na chirurgii mi nikdy nepomohli. Začala jsem hledat na netu kvalitního gastroenterologa a dojíždím za ním cca 80km ... Ale vždy mě pořádně vyšetří a když mám nějaké pochybnosti, tak mě vše vysvětlí a popř. po diskuzi vždy najdeme nejlepší aspoň alternativu... (Jinak se většinou setkávám s postojem lékaře - "Já jsem doktor, tak poslouchej a neprud!") 🤷

autor
31. črc 2020

@anguly byla jsem na pohotovosti přímo na gastroenterologii a na UTZ nic nebylo a ani krev nic neukázala prý 🤷 rozbor krve dělali, ale nevím na co všechno .....taky mě napadla původně ta slinivka, ale zase v krvi by se to zase nějak ukázalo, alespoň nějaký zánětlivý parametry by byly zvýšený

anguly
31. črc 2020

No ale stejně. Todle přece není normální... Zašla bych hned zase k lékaři nebo bych změnila lékaře, třeba by ho napadlo něco jiného...

Jo a mimochodem. Já neměla v krvi zvýšené zánětlivé parametry až po 3 dnech hospitalizace, když už nevěděli, co se mnou mi zkontrolovali ty amylázy v krvi a tím se to potvrdilo. Ale na UTZ nebylo nic vidět, protože jsem byla hodně těhotná.