Nespavost - nevím, jak usnout. Poraďte

taniik
2. led 2014

Nějaká rada na nespavost? Poslední měsíce mám problém usnout, klidně celou noc proležím v posteli a pročučím na strop, většinou usnu až kolem 4hod, a děti mezi 6-7 vstávají. Začínám být šíleně unavená, a nevím jak dál :(

lucieandrlova
3. led 2014

Zkuste vypít před spaním čaj z meduňky, ta uspává...

ivarei
3. led 2014

Rada bych poradila, ale mam dlouhodobe to same. Driv jsem pracovala na smeny, coz se na tom asi podepsalo. Nemuzu usnout a rano vstavam uplne hotova... Zkousela jsem medunku, nejist odpo sladke, nepit zelene a cerne caje, nepit kavu, medunkovou koupel, benosen, chodime denne na 2-4 hodiny ven, v mistnosti neni pretopeno... Driv jsem nekdy usnula dobre u knizky, ted v tehotenstvi uz ani to ne. Drzim palce a jsem zvedava na odpovedi ostatnich.

bonavoxa
3. led 2014

Já tohle měla po porodu. Nemohla jsem usnout celé noci..a ráno se start o mimino..omdlévala jsem. Pomohl až čas, zklidnění, pravidelnější režim, spánková hygiena, jak psala výše Ivarei. Žádné zelené a černé čaje odpoledne, čokolády, syrovou zeleninu navečer, příjemná koupel, čajíky na spánek a nervy, teplé mléko s medem před spaním, vyvětrat, unavit se na čerstvém vzduchu. A z léků jsem brala homeopatika Sedativ a později GS Dormian rapid.Ten mám doteď.

lucenek
3. led 2014

já to měla taky v době otěhotnění jsme nespala cca 3týdny...usínala jsme až ve 4-5h ráno a do půl osmé max.....mazec......pomohlo pak režimování (taky směny denní, noční, 24-ky).
Kafe nejpozději ve tři odpoledne, meduňkový čas na večer, GS Dormian u mě nezabral.....ještě je dobré pokud neusneš vstát z postele a něco dělat třeba u stolu.....
teď když nesunu - jako dnes spala jsem od 1 do 3.30hod a pak šmytec.....tak si vemu neurol, nebo dithiaden...ale fakt výjimečně
přechodně pokud nekojíš tak se dá naordinovat hypnotikum, ale fakt krátkodobě,, neb ti vyblokuje centrum v mozku an produkci serotoninu, a když to zobeš dlouho, tak než se to utlumené centrum probere a začne normáně produkovat a fungovat tak to je cca ty tři týdny.....

xpila
3. led 2014

@taniik Taky jsem tím jednu dobu trpěla - usnula jsme povětšinou kolem 3. hodiny a v 5 už byla zase vzhůru. Trvalo to několik měsíců. Vyzkoušela jsem všechno možné - bylinkové čaje, Benosen apod. Časem se to upravilo - nevím, jestli samo od sebe, nebo čím to bylo. Určitě je ale potřeba dodržovat spánkovou hygienu, jak už je tu napsáno - před spaním vyvětrat, spát v chladnější místnosti, zvlhčit vzduch, nedívat se těsně před spánkem na televizi, večer nepít nic s kofeinem (i když někomu to je jedno) a jít spát tehdy, až je člověk opravdu unavený. Možná mi i trochu pomohly masáže, které celkově pomáhají od stresu a napětí.

makka
8. led 2014

@taniik
@bonavoxa
@xpila
@lucenek Tak takhle trpím už několik týdnů...prostě nezaberu a nezaberu, i když jsem totálně KO, tak dojdu do postele a jen se převaluji...a ráno??? Nefunguju celý den...jsem protivná, podrážděná, unavené...Dnes jsem si koupila Quajacuran...tak snad nějak pomůže

bonavoxa
8. led 2014

@makka
Guajacuran jsem brala na Vš před zkouškama na uklidnění, ale nepamatuju si, že by na mě nějak zvlášť fungoval.

makka
8. led 2014

@bonavoxa a nevíte něco na uklidnění, co je volně prodejné??

bonavoxa
8. led 2014

@makka Je toho dost. Sédativ PC, Benosen, Dormian 🙂 Každému sedne něco jiného. Ale Guajacuran jsme podávali vždycky pacientům v nemocnici, takže třebya Vám zrovna sedne 🙂

makka
8. led 2014

@bonavoxa třeba zrovna já budu mít štěstí

bonavoxa
8. led 2014

@makka U mě se to dost zlepšilo..trochu jsme se uklidnila, nastavila pravidelnéjší režim, malá spí občas i celou noc, usnu i bez tabletek. Ještě jsem teda zvyklá chodit spát dost pozdě, ale i to snad brzy odstraním.

makka
8. led 2014

@bonavoxa A co zabralo na ten spánek...u mě je problém také ta psychika. Jelikož spíme odděleně, tak pořád poslouchám, zda děti nekašlou, nepláčou a atd.

majka220990
24. led 2014

víš co mi radila kamarádka? teplé mléko s medem 🙂

25ka
19. únor 2014

@taniik mlieko s medom, poriadne sa vysaliet s detmi aby ste boli unavena,🙂, alebo ist za doktorom a predpisat si lieky alebo vymenit postel (ja som si kupila postel z masivu na extra-nabytek)alebo matrac, pripadne povleceni (levne ložní prádlo napriklad najdete na lužkoviny-shop) alebo prasok na pranie( ja ked spim v makuckej perinke ktora dobre vonia a som vysalena zo synom zaspim jedna radost)