Neštovice v dospělosti, máte rady?

denousek
9. črc 2013

ahoj..
můj syn dostal neštovice .jájsem si myslela že jsem je měla ale radši jsem si to ověřila u dr a ta mi řekla že v kartě záznam naní tak že jsem je asi neměla.. :(( POMOC!!
TO se mám asi na co těšit že.. ☹( nějaké rady jak mi bude co nejlíp když je dostanu?měli jste to někdo v dopělosti?díky

diniki
9. črc 2013

U dětí je průběh lepší ☹ Já je měla v dětství, takže nemůžu radit.

Zde dva tipy pro informace:

http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/07/je-l...

http://plane-nestovice.cz/

Tak ať se ti vyhnou a syn ať má hladký průběh.

lady_giraffe
9. črc 2013

No já neštovice taky neměla. Jako dítě jsem trávila celé dny u kamarádů s neštovicemi a nic. Tak nevím, jestli mám přirozenou imunitu, nebo se radši nechat očkovat. Představa, že je chytnu třeba v těhotenství není rozhodně lákavá 😒

llluckaaa
9. črc 2013

@denousek Já taky nevím, jestli jsem je měla, ale když je měly děti, nic jsem od nich nechytla. Nechceš si udělat vyšetření krve? Z toho by se poznalo, jestli máš protilátky a jestli je teda můžeš čekat nebo ne 😉

hav81
9. črc 2013

Předloni je dostal v létě můj manžel (bylo mu 30 let),když se osypal celý tak se pomazal budrem,první den měl zvýšenou teplotu,ale jinak žádný extrémní průběh.Byl osypaný hodně.Akorát v tu dobu byli strašný vedra,tak ven chodil až večer 😉

hav81
9. črc 2013

@lady_giraffe manžel se taky v dětství hodně scházel s dětma s neštovicema a nakonec je dostal od dcery stejně a v tu nejnevhodnější dobu-druhý den jsme jeli k moři,tak musel sedět doma ☹ Radši bych se nechala oočkovat,myslim,ale že se pak nějakou dobu nesmí otěhotnět.

lady_giraffe
9. črc 2013

@hav81 Díky za info. Nevíš náhodou, jak asi dlouho se nesmí otěhotnět? Týdny, měsíce, roky? 😉

spagatice
9. črc 2013

Kamarádka je před pár měsíci chytila od syna a sama je v dětství měla. Sice byla hodně osypaná, ale měla lepší průběh, než její syn.

hav81
9. črc 2013

@lady_giraffe myslim,že půl roku

ratatooy
9. črc 2013

@lady_giraffe jestly to chceš pro sebe to očkování na neštovice tak je to asi stejnej risk jak když očkovana nebudeš,očkování totiž neni na pořád a nezaručuje že neštovice nedostaneš,tak nevim no nejlip by bylo tim projit před tehu ale když človek chce tak to jak na potvoru nechytne

ratatooy
9. črc 2013

@denousek řika se že u detí je to lepší průběh ale zas u ženskejch ještě lepší než u chlapů tam to muže bejt uplně v řiti 😒 ale myslim že ted už sou celkem dobry připravky,akortá nekdo má dost ho 😒 rečky

babka
9. črc 2013

@lady_giraffe Já se byla nedávno očkovat a otěhotnět se nesmí tři měsíce. Je to napsané i v příbalovém letáku. Experti prý doporučují měsíc, výrobci vakcíny tři měsíce.

laserjet05
9. črc 2013

mám obavu, že neštovice v dospělosti mají opravdu trochu náročnější průběh, jsou tam vyšší horečky a celkově to dospělý snáší hůř.......tedy podle zkušeností z mého okolí...

já sama netuším, jak na tom jsem, protože záznam o mých neštovicích v mámině "lékařském" notesu není, takže když je prodělávaly před x lety moje děti, chystala jsem se na nejhorší...............vyrazily se mi 2, slovy DVĚ neštovice na noze a šlus......konec. Takže ani nevím, jestli mám nebo nemám dostatek protilátek.
Až budou mít neštovice vnoučata, budu ve střehu. 😀

lady_giraffe
9. črc 2013

@ratatooy No jasně že to je jen na pár let, ale aspoň nějaká pojistka, že to nebude v době těhotenství..

lady_giraffe
9. črc 2013

@babka Díky za info, dobré vědět. 🙂 Můžu se zeptat, která to byla vakcína, jestli víš a na jak dlouhou dobu by měla účinkovat? Jo a platila jsi něco?

babka
9. črc 2013

@lady_giraffe Vakcína Varilrix a podle doktorky z očkovacího centra je ověřená účinnost cca 10 let.

babka
9. črc 2013

@lady_giraffe A jsou to dvě dávky, každá stála 1750 Kč

lady_giraffe
9. črc 2013

@babka Díky

safiradesi
9. črc 2013

strýc měl neštovice skoro v 50 letech, pupínky si pomazal a fungoval normálně dál. Myslím si, ale že u každého to je v dospělosti určitě jinak, každý je jinak náchylny, citlivý, možná bude hrát roli i pohlaví...a doktorka ti k tomu víc neřekla? já neštovice taky ještě neměla, ani spálu, příušnice atd... takže si to asi taky vytrpím při dětech, teď se hlavně modlím nedostat to v těhotenství, mamka měla dvě kamarádky v práci, které museli kvůli neštovicím v těhotenství na potrat ☹ ☹

lady_giraffe
15. črc 2013

@safiradesi to jako vážně kvůli neštovicím na potrat? ☹

safiradesi
15. črc 2013

tak to už je nějakých zhruba +- 25 let, když dělala v jedné firmě, tak říkala, že museli, takže možná, že v dnešní době už to takové není, ....i když bych řekla, že neštovice asi budou dost velká komplikace v těhotenství, takže kdo ví?

safiradesi
15. črc 2013

proto raději se vyýbat rizikovým osobám pro klid v duši 😉