Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neustále praskající koutek, máte tip?

cica002
2. zář 2015

Maminky, prosím, poraďte mi. Před cca 14ti dny mi praskl koutek a ne a ne se zahojit. Vždy znovu praskne, pokud třeba zívnu, kousnu do jablka atd. Už je to i dost hluboké a mám to rozpraskané na ploše tak 0,5x0,5 cm ☹ Zkoušela jsem mazat medem, propolisem, obyč. masťovým základem ( aby při seschnutí znovu nepraskl), rvu do sebe Riboflavin, snažím se jíst kvalitní jídlo - také proto, že kojím. Už si nevím rady. A přece se nebudu objednávat s prasklým koutkem na kožní 😀 Máte nějaký tip ? Předem mockrát děkuji za váš čas.

jarcula
2. zář 2015

Ahoj, trpěla jsem jako ty, hodně dlouho. Žádné mazání nepomáhalo, pak jsem vyčetla, že to je i nedostatek železa v těle. Nemám v oblibě umělé preparáty, proto jsem si koupila ferrogreen od dr. Poppova. Přírodní sirup a najednou bylo po problémech. Také můžeš pít kopřivový čaj, ale nevím jak je to spolu s kojením.Dále to muže být nedostatek riboflafinu ( což nebyl můj problém, vybrala jsem celé balení B12 a praskaly koutky vesele dál.) A dále to muže být i plíseň, to chce hodné omezit sladké a bílé pečivo no a asi by pomohla fungicidní mast, ale nevim jestli neni na předpis.

maylis
2. zář 2015

Ahoj, taky jsem měla po porodu taky problemy, pomohla mi řasa Chlorela v kombinaci se Spirulinou a mladym jecmenem - tuhle kombinaci prodavaji v DM. Kamaradce bracha doktor rekl, ze to jsou vetsinou plisne, mazala Canestenem a taky ma pokoj. Podle me je to taky o strave, nekde jsem cetla, ze pomaha vynechat kafe s mlikem a cukr a sladky, je to podrazdeny dvanacternik. Me Riboflavin uz moc nepomaha.

lv
2. zář 2015

To kožní mi přijde jako správný nápad.

ojo
2. zář 2015

mě pomohl vybrat B komplex a mazat infadolanem, neolizovat a omezit otvírání pusy dokořán...

kocour1
2. zář 2015

Ahoj, já také trpím na rozpraskané koutky, v zimě i rty...zjistila jsem, že nejlepší na rty a koutky je bepanthen. Hezky promastí, má hojivé účinky a nemá žádnou chuť - respektive není vůbec na rtech nepříjemný - spíše naopak🙂...určitě to zabere. Mě to zatím vždy pomohlo🙂.

adji
3. zář 2015

Zkus bactroban - je to antibiotická mastička a je úžasná... Vždycky mi (i celé rodině) spolehlivě zabere 🙂

betelgeuzz
3. zář 2015

Mně se to opakuje od druhého porodu. Jakmile cítím, že koutek praská, tak začnu brát Bkomplex, většinou to pomůže. Pokud to nechám rozpraskat, tak pomáhá neustále mazat, čímkoliv, ať to tam není suchý, to pak praská víc. A když je to fakt hodně a nehojí se, tak se v tom něco usadilo, takž to chce něčím desinfikovat. Já používám citrovital (výtažek z grapových semínek, ničí bakterie a viry), ale myslím že podobně by působil tea tree oil, nebo nějaký alkohol.

paulittav
3. zář 2015

Může to znamenat nedostatek vítamínu B v těle....tak jak už tady bylo zmíněno výše, zkusit B-komplex 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli