Neustále se navracející nevolnost, bolest žaludku

popelka.miri
16. pro 2010

Ahoj, ráda bych, kdyby mi tu někdo poradil, co s mým problémem. Už pár měsíců se mi občas stává, že je mi špatně od žaludku....je to to místo nahoře pod žebry, tzv.trojúhelník...projevuje se to tlačením někdy jakoby pocitem na zvracení...není to pálení jako taakové. Ale poslední měsíc je to skoro pořád, víc než dřív....zhoršuje se to po určitých jídlech a taky po mléku. Brala jsem na to jeden čas takové přírodní kapky na žaludek, název už nevím, na krabičce byl obrázek zeleného žaludku. Jinak piju meduňkový čaj, ale to už taky moc nepomáhá...ted jsem dobrala antibiotika Doxybene 400 a bylo to ještě horší. Ted beru lactobacily na srovnání trávení. Nemívám velké křeče, to ne, ale spíš to tlačení nebo nevolnost. u dr. jsem s tím ješt nebyla, docela se totiž děsím, že mě pošlou na vyšetření hadicí...

console
16. pro 2010

Iberogast? Já na to trpěla, ty bolesti byly pro me mnohem horsi jak porod. Donutily me jit na gastroskopii, ac jsem se bala jako cert. Nebylo to nic bolestiveho a to jsem odmitla dokonce zklidnujici injekci))). Proste se jen chvili davis. 🙂 Zjistili mi toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_pylori a nasadili trojkombinaci leku. PAk jako kdyz utne. Ted se mi to obcas sem tam vraci-hlavne stres atd...Hodne mi pomaha nejsit mlecne vyrobky, mleko obecne atd...Sem tam si dam jogurt, ale fakt jsem si odvykla a je to o tisic procent lepsi.

popelka.miri
autor
16. pro 2010

Jo Iberogast kapky. Bojím se, abyh neměla vředy, mám 3 děti jsem s nimi sama...tak chci být v pořádku hlavně kvůlli nim...nerada bych skončila v nemocnici....Mimochodem, jak se vůbec pozná vřed????

vojtisek2007
16. pro 2010

@popelka.miri ....a nemůže to být žlučník,když tě to trápí po některých jídlech ???? Určitě si zajdi na sono - od obvodního dr si vyžádej žádanku a je to....tam ti řeknou 100% co tě trápí. Lepší než potom po "záchvatu" zkončit v nemocnici..☹

naty
17. pro 2010

@popelka.miri taky bych řekla, že je to žlučník...mám s tím bohatý zkušenosti... 😝 ...hnusný tlačení až do toho pocitu na zvracení, trvá to většinou mezi hodinou až celou nocí klidně, pak to najednou vypne a je klid...

frisbee
17. pro 2010

@popelka.miri ...se žlučníkem by ses budila na děsný bušení srdce,trápila jsem se 13 let,omdlívala i po dietním párku a bála jsem se jít k doktorovi 😔 ...brala jsem febichol,ale taky to nebylo ono,až jsem objevila rychlej a naprosto fenomenální jablečnej ocet 🙂 ,smrdí jak ponožky,ale zabírá okamžitě....namíchej si trochu do skleničky s nějakou ochucenou minerálkou,opravdu to funguje,12 let jsem nevzala prášek 😉
mně se nezdá to mléko,kamarádka mé dcery zjistila ve svých 25 letech,že je alergická na lepek,,možná by to chtělo zajít na testy na alergie na potraviny.
pak mě ještě napadlo,že moje sousedka měla potíže jakoby se žlučníkem,a nebyl to,musela jít na laparoskopickou operaci,dostala kroužek na žaludek,že se jí vracelo jídlo nahoru a bolelo ji to tam,kde tebe...
zkus ten ocet a jinak neváhej,zajdi si na vyšetření,abys něco nezanedbala ☹

eiffela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
5. led 2011

@eiffela mohla by si na to vzít ten produkt, co tu propaguješ, co je na všechno🙂)))) mmch píše, že ji to trápí pár ěsíců, takže těhu jako asi fakt neeeeee.

@popelka.miri tak at to brzo vyřešíší, doktor to jistí, neboj, llepší než něco zanedbat

helcah
6. led 2011

@popelka.miri radši nic nepodceňuj a běž k doktorovi, já měla v těhotenství problém se žlučníkem, se žaludkem, s jícnem a se střevy, nakonec jsem taky podstoupila vyšetření hadicí a ještě k tomu operaci - revizi břišní dutiny - kvůli neprůchodným střevům a nakonec jsem do konce těhu brala prášky na žaludek, tím nechci strašit, ale "donutit" tě, abys nic nezanedbala, protože já právě pořád ignorovala bolesti a nakonec to mě i mé nenarozené dítě málem stálo život....

lilaop
13. pro 2012

@popelka.miri Ahojky mám stejný problém....a chci se zeptat jak pak to s tebou dopadlo??

dana3262
13. pro 2012

Mam to stejně, mam helikobactera a ted uz potřetí ..(během asi 8let) atb na ne. Nechci je vzít kdyz mi taktu nepomohly. Na gastroskopii jsem byla 5x a furt stejný.
@lilaop id obtíží (ne od bakterie) mi pomohly bylinné caje. Jestli chces napisu ti, co to je za byliny a jak je pit.

olusenka
13. pro 2012

U mě se taky projevovalo tlačením v horní oblasti břicha. Myslela jsem na žaludek. Někdy to tlačilo i pár dní po sobě, pak zas byl dlouho klid. Klidně i pár měsíců. Pak se to začalo zhoršovat, zhoršovat, po těžkém jídle to tlačilo víc, až pak jednou přišla fakt už děsná bolest, a třes, a manžel mě radši odvezl do nemocnice na pohotovost, kde mi po nabrání krve a sona zjistili ucpané žlučovody a z toho podrážděnou slinivku, ze které se vyklubal akutní zánět slinivky. Okamžitě si mě tam nechali, 4 dny bez jídla na kapačkách a pak doma měsíc tvrdá dieta.
Po roce se to opakovalo zase, ale už jsem nějak věděla, co to může být, jak na to, tak se mi to podařilo rozehnat: hodně jsem pila, jeden den nejedla nic a další den jen suchou housku, pak zase dieta a dobrý. Naštěstí...
Může se u toho zvracet, mě se na to ptali, ale nezvracela jsem. Může to být i vřed, vedle mě ležela paní, co měla bakterii Helicobacter Pilori a stejné příznaky, děsnou bolest břicha, navíc zvracení. Jo, tohle jsou děsný věci. 😒

lilaop
13. pro 2012

@dana3262 Super to by jsi byla hodná klidně napiš do zprávy..

terezp
29. pro 2012

Zdravím.Po porodu mi bylo někdy také lehce nevolno, a měla jsem křeče v podbřišku.Vím, že to asi není tvůj případ, ale brala jsem na doporučení porodníka tyhle kapky: http://www.lekarna.cz/phyteneo-zaludecni-kapky-...
Možná by místo meduňkového čaje byl lepší heřmánkový,ale ono je to v podstatě stejné.
Když ti bude začínat nevolnost, zkus si pokrčit nohy a cucat při tom kostku ledu (úspěšně vyzkoušeno 😉

pepa_pepa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
romantika
4. bře 2013

mam take od porodu, nejhorsi prvni rok po porodu, nemit doma kojence bez hlidani tak jedu sanitkou jak to boli k zblazneni. Nicmene jsem se dopatrala, ze je to zlucnik a ma to hodne zen po porodu - nasledek tehotenstvi. Ted se mi to v druhem tehu zase vraci. Chce to hlidat stravu, vadi agresivni potraviny - hodne korenene, slane, kysele, proste extremy. Predevsim navecer. Od porodu mam nechtenou dietu a vim, ze po seste vecer uz je pro mne jistejsi nejist a hlavne vyhybat se tucnym, uzeninam a korenenym. Kdyz mi tu nabehne vecer manzel mlsat cabajku nebo neco vonave, to je muceni.
Obcas si dam sodu bikarbonu, ale kdyz uz to prijde tak vim, ze jsem prave neco zvorala v jidle a chce to jist dietne, nebo lepe skoro nic a procistit se.. A myslim, ze pomaha studene obklady.
Jo mne treba rozhodi vecer i caj s citronem - ten kysely citron to nastartuje a mam otestovane, ze opravdu nejvetsi peklo dela vecere, pres den muzu jist celkem normalne vse.

pinkpet
4. bře 2013

Nechápu, že když někoho něco bolí nebo je mu to nepříjemné, nejde k doktorovi. Děšení z "hadice" je nesmysl, lepší je, když se na to přijde a léčí se to, ne? Já měla problémy dva roky, bylo to sice spojené s psychikou, ale pak už jsem toho měla dost a vydupala si gastroskopii, kde mi zjistili helicobakter a zánět žaludku. Má to prý každý druhý...někomu to nezpůsobuje problémy vůbec, jinému občas, dalšímu stále. Patřila jsem do druhé skupiny. Taky jsem brala atb, taky jsem musela dvakrát na gastroskopii, ale šla bych třeba desetkrát než něco podcenit.Fakt se nebojte,nic to není!

@dana3262 Pokud ti nezabrala antibiotika, měli by ti doktoři odebrat při dalším gastru vzorek na kultivaci,ne? A dle toho nasadit léčbu.

dana3262
4. bře 2013

@pinkpet biopsii delaj pokazdy. Jinak by to ani nepoznali, jestli tan 100% je nebo ne. Jdu tam zas 4.4.:-p uz po šestý..

pinkpet
4. bře 2013

@dana3262 Tak to je mi jasný, že berou pokaždé biopsii, nikde jsem nepsala opak! Ale já píšu BIOPSII na kultivaci, tj. zjištění proti kterým atb není tvůj HP rezistentní. Ty ti pak nasadí a je klid, jen v hodně málo procentech se prý HP nezbavíš. Držím palce! 😉

dana3262
5. bře 2013

@pinkpet to ti nekdo řekl, ze se tohle dělá nebo te to napadlo? Ja jsem o tom nic nevim.

pinkpet
5. bře 2013

Dost jsem se o to zajímala. Za prvé mi to řekl doktor, za druhé to mám vyčtené z internetu....na helicobaktera jsem se léčila nedávno a vzhledem k tomu, že nemám ráda atb, hned jsem si zjištovala, co se děje, když eradikace není úspěšná. Zeptej se na to doktora, zbytečně neber atb, které na hp nezaberou 🙂

zdenazdena
5. bře 2014

Zdravim damy,chci se zeptat jaka ATB jste mely predepsany. Mam 2 mesice bolesti zaludku a zrejme jicnu. Po gastroskopii zjisten helicobacter a nasazen Duomox 1000mg, Trixomonacid 500, Controloc 40 a Degan 10. ATB jsem brala 10 dni,ostatni stale beru a nedochazi ke zlepseni. Ptam se proto,ze ziji v Bulharsku a zajima me podobnost lecby v CR. DIKY Zdena

adik1988
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanka5501
13. čer 2015

Zdravím Vás,
momentálně se vyskytují už delší dobu v Anglii a stres je zde na každodenním pořádku. Mám přesne potíže jak zde někteří uvádějí. Mám žaludeční vředy, které jsem léčila už v česku. Zde to zdravotnictví neni jako v česku, takže zde si musím pomoct sama. Ty nevolnosti už mi docela zasahují do.života. Nemůžu se soustředit v práci doma také ne, když něco vařím tak mám pocit, že se z té vůně " pobleju". Nejhorší je snad me zaměstnání jelikož pracují v čokoládovne, tak vůně a sladké me nemine. Ráda bych si o tom s někým popovídala, kdo má stejný problém a třeba bychom mohly najít nějake společne řešení kdyby měl někdo chuť zde je můj email
trneckova.hana@gmail.com.

wikule
25. led 2016

ahoj. mívám podobné obtíže, které popisuješ - žádné extra velké křeče, ale takový spíš nepříjemný tlak a přecitlivělý žaludek. Byla jsem kvůli tomu i na gastroskopii (vyšetření "hadicí") - čekala jsem, že to bude mnohem horší, žádná hrůza to nebyla.. , ale nic mi nezjistili. Bavila jsem se o tom s jednou lékárnicí, doporučila mi bylinné žaludeční kapky Phyteneo a i když jsem tomu moc nevěřila, fakt mi kapky ve většině případů zaberou. Mám je od té doby jako povinnou součást lékárny a beru je s sebou i na cesty, kde se mi trávení často "poblázní" jiným stylem stravy atd. Dříve jsem si kupovala Iberogast (podobné složení), ale kapky od Phyteneo mají určitě rychlejší nástup a jejich účinek mi přijde silnější. Tak je vyzkoušej, třeba Ti pomůžou.

urvalkovakr
8. srp 2016

Dobrý den, už 2 týdny trpím bolestmi břicha a pocitem zvracení. Nejdříve mi bývávalo skoro každý den před spaním tak zle, že jsem dostávala křeče a návaly pocitů na zvracení, ale nic. Po pár dnech mi začínalo bývat zle po večeřích, které mi nikdy nic nedělaly. Ještě ten večer jsem cítěla jídlo zpětně, měla křeče a ráno opět, ale nic víc. Poté mi zničeho nic bylo zle po snídaní od břicha, ale nakonec jsemšla ztuha na záchod.A teď už se to střídá co ob den. Je mi zničeho nic špatně ať už je to ráno, odpoledne večer. Buď cítím zpětně jídlo, nebo jen tak mi je na zvracení a nebo šílené bolestí v břiše. Test otěhotnění jsem si radši dělala 3x co týden a vyšly negativní. Přítel má ze mě nervy, že to není normální a poslal by mě radši do nemocnice. Máte nějaké rady? Jinak jsem si nasadila homeopatika nuxvomiga 9ch a laktobacilky, ale žádné extra zlepšení, možná tak pouze 1 den bez bolestí. Děkuji mockrát.

davidhornak
8. říj 2016

Na vředy doporučuji nejíst minimálně 3 dny v kuse. Možná se vředy vyvolávají nepravidelným jídlem, ale dlouhodobější hladovka je pomáhá vylečit. Mám s tím vlastní zkušenosti po stresech v práci mi začali a občas se mě bolest břicha v noci vzbudila, pomáhali mi na to i prášky od Zentivy, ale plně se vřed asi nazahojil a občas se ozval. Zjistil jsem, že za 2. světové války, se zajatcům, kteří delší čas nejedli žaludeční vředy plně vyléčili vyléčili. Zkoušel jsem tedy cca 1 den hladovku, ale to nepomohlo, když už jsem si nechal znovu předepsat léky na vředy a pan doktor mě chtěl tahat dál po vyšetřeních, tak jsem vyzkoušel hladovku na 3 dny po prvním praktivování se mi bolest v břichu již vícekrát neobjevila. Jednou za měsíc většinou držím hladovku na 3 dny kvůli detoxikaci a párkát už i 5 denní. Naštěstí nepociťuji narozdíl od jiných lidí nemám ani nějaký větší pocit hladu během hladovky, takže mi opravdu nečiní problém. Doporučuji všem vyzkoušet než do sebe cpát chemii. Ono je to vcelku logické, protože během Vašeho hladovění má tělo čas zregenerovat žaludeční stěnu a není ničím rušeno. Každopádně je potřeba pořešit i ten stres.

lucccinek
10. lis 2016

jestly můžu připojím se takovou bolest zaludku mám tedka i ja a šílený pohyby strev/mate to nektera prosim/i testy jsem si dělala a byli negativní

lucccinek
10. lis 2016

jsem tedka hodne ve stresu :(

drakenn
10. lis 2016

Uprav si stravování.. jako matka 4 dětí už asi sama poznáš, vo co go....

roncakjakub10
5. led 2017

Zdravím. Na tvoj problém by mala riešenie matka príroda, presnejšie zázvor. Odporúčam ti prečítať si tento článok : http://bold.sk/zazvor-zazrak-ci-vseliek/ . Prajem veľa zdravia 🙂