Nevolnost, bolest žaludku... Musím na gastroskopii, je tu někdo se stejným problémem?

wafelka
31. led 2019

Ahoj je tu někdo koho trápí podobné problémy?? Po jídle mám pocit že jsem snědla vagon jídla, je mi špatně, neustále rihani.... Už nevím co jíst... Hubnu a nechci.... Bojím se jíst.... Na gastro poradnu se musím objednat... No papíry od praktické lékařky už mám... Ale já se tak bojím.... No kdyby chtěl někdo pokecat... Budu rada

ariadna12
31. led 2019

Muze jit o vse mozne, u mne se takhle projevoval reflux a prekyseleny zaludek. Jen jsem teda nehubla. Gastroskopie jako takova se da prezit, kdybys chtela, popisu ti prubeh. Bala jsem se toho taky. Lepsi je jit co nejdriv, at je to, co je to, cim driv, tim ti lip pomuzou. Mne nasadili leky, dali papir, co nejist, rikali spat a mit hodne pod hlavou, pohyb, min stresu. At ti to dobre dopadne.

wafelka
autor
31. led 2019

No já zhubla ptz jsem vůbec nejedla.... Já se bála, že mi bude zase špatně.... Budu moc ráda za každou zkušenost.. Děkuji

ariadna12
31. led 2019

@wafelka ja gastroskopii odkladala teda fakt dlouho, az po porodu jsem si rekla, ze to kvuli prckovi vydrzim, ze by mel mit zdravou mamu. Prisla jsem na lacno, strikli mi do krku neco tekuteho, co mi ho jakoby umrtvilo, takze jsem mela pocit, ze nemuzu polknout, hur mluvim, pak mi dali sondu dovnitr, to jsem je varovala, ze asi budu stale zvracet, nastesti sel ven jen vzduch ze zaludku😉, za cca 10 minut bylo hotovo, byt jsem teda celou dobu rikala "to je strasny" "fuj" "brr', doktorka i sestra byly velmi trpelive a chapave, vyndali mi to pak z krku a bylo hotovo. Da se to vydrzet, horsi je ten strach nez samotne vysetreni. A hlavne mi to pomohlo s refluxem a prekyselenim, nasadili leky a mam pokoj. Jinak radili nejist smazene, pecene, to, co ma mala zrnicka, kavu, kolu, varena vejce, nejist pred spankem, nejist rychle a velke porce....

dadulakk
31. led 2019

A nemohl by to být žlučník?? Já prožívala to samé, kámen v žaludku, nadýmání a ke konci už sem nejedla skoro nic.

mialagia
31. led 2019

@wafelka kolegyně z práce to měla podobné a nakonec jí zjistili nesnášenlivost laktózy..tak si zkus vyžádat testy, stačí pak vynechat laktozu nebo jsou i bezlaktozove mléko, jogurty..

jinak může být problém i helicobakter v žaludku a toho zjistí právě při gastroskopii, ti tam můžou odebrat kousek tkáně a otestovat na toho baktera..léčí se pak antibiotiky..🙂

wafelka
autor
1. únor 2019

Žlučník nevím... No byla jsem sonu celého břicha a bylo to v pořádku... Jsem z toho opravdu nešťastná... Mam 22 měsíční dvojčata... Všechno začalo když dostaly na konci roku střevní chřipku... Já z nervů a strachu o ně, ptz průběh byl opravdu strašný...... Přestala jist... No a už se to začalo vše kazit... Začala jsem mít tyto stavy

kkk612
1. únor 2019

@wafelka tak možná by pomohlo i jen užívání magnesia. Ale chce to nechat si předepsat magnosolv. Manželovi ho napsali prave na gastru na lehký syndrom drazdiveho tracniku.

wafelka
autor
1. únor 2019

@kkk612 děkuji zkusím..

ocetnicek
1. únor 2019

Mám stejny problém. Po každém jídle je mi těžko, bolí mě žaludek, jako bych snědla tunu jídla, mám to i po ovoci a zelenině. Nehubnu, ale spát chodím s tím, že mi těžko a špatně. Neustále jsem nadmutá, průjmy se střídají se zácpou. Když se najím, je mi zle, když se nenajím, je mi ještě hůř. Gastra se bojím jak čert kříže. Nevím

wafelka
autor
1. únor 2019

@ocetnicek no jak říkám já nejedla ptz jsem se bála aby mi nebylo špatné... Já to po psychicky stránce špatně snášela...kdyz mi bylo zle nemohla jsem se starat o holky... Tak jsem radši nejedla... Takže tak... Ale každý to má jinak.... Taky se bojím gastroskopie.... No pokud mě to nepřejde stejně mě nic jinyho nečeká. .. Ještě k ty váze.... Já mám nadváhu... Vážila jsem 84 kilo... Takže pak se hubne rychle.... Staci jist málo a jde to dolů... Nevím ale předpokládám že ty jsi štíhlá

wafelka
autor
1. únor 2019

@ocetnicek a byla jsi na sonu břicha?? Nebo aspoň u praktika??

mialagia
1. únor 2019

Holky vy jste blázni šupejte k MUDr na vyšetření..na gastroskopii jsem taky byla a dalo se to v pohodě přežít..nastříkaj vám do krku takový sprej co umrtví dávicí reflex a pak to není problém, je to rychlé a bezbolestné..psychika dělá hodně, ale že by to bylo čistě psychického původu, to spíš tam je nějaký jiný problém..můžou to být i vředy nebo něco horšího tak bych to nepodceňovala..

berenika39
1. únor 2019

@wafelka ahoj. prošla jsem si něčím podobným a byla to psychika☹. nvěřila jsem, jaké somatické potíže umí způsobit. nejen tyto gastro problémy, ale nakonec dýchání, dušení.....zkus zapátrat tímto směrem, psycholog? každopádně, na gastroskopii jsem byla, ten strach je zbytečně velký, je to možná nepříjemné, ale to je asi tak vše - uklidníš se potom, že jsi v pořádku.

ariadna12
1. únor 2019

@mialagia zcela souhlasim, at je to, co je to, mel by to videt gastroenterolog, i ze psychosomatickych potizi se muze vyvinout zanet jicnu nebo zaludecni vredy. Ja jsem vysetreni oddalovala fakt dlouho a uplne zbytecne, mohla jsem mit klid daleko driv.

wafelka
autor
2. únor 2019

@mialagia no já už jsem byla u MUDr jak jsem psala výše..... Mám za sebou sono břicha.... V pořádku..... Teď mám poukaz na gastro..... No minulých 14 dní jsem byla na operaci šedého zákalu obou oči.... Po týdnu..... Tak teď už mě čeká jen se objednat na to gastro... Jinak MUDr mi dala léky lanzul a po těch mi je tedy znatelně lépe... Už i jim

dada324
31. kvě 2019
Uživatel dada324 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od dada324.

Ahoj, může se jednat o nějaké žaludeční onemocnění. Zkus si ještě domácí test Veroval: https://www.drmax.cz/veroval-prevence-zaludec-onemocneni-domaci-test

mauritanie
31. říj 2020

Muzu se zeptat, jak jste dopadly?