Nevyspání kvůli nočnímu kojení. Jak jste to zvládly?

marketa.d
17. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat, jak jste zvládaly nevyspání. Naše malá chce kojit i v noci co dvě hodiny a mezitím ještě uspávat, takže toho většinou moc nenaspím, spíš skoro nic...Říkám si, jak dlouho to můžu ještě vydržet...Jak jste to zvládaly vy?

kejka
17. pro 2007

Markéto já měla tu smůlu,že jsem měla totální nespavce a nevyspala jsem se do roka a půl.Z toho jsem kojila 7měsíců-přesně jak píšeš,v noci co dvě hodiny.Vyzkoušeli jsme všechno,ale nic nezabíralo.Pak jsem najela na metodu vyřvání a po 4dnech spal cel.noc.Starší kluci spali jako špalci,ale ten nejmladší nám to dal pěkně vyžrat.Moje sestřenka má holčičku-2,5roku a uspává večer hodinu,v noci se jí budí pořád a vstává v 6h ráno.
Moc ti přeju,aby to tvojí malé vydrželo,co nejmenší dobu.Vím jak je to hrozně stresující a jak je člověk vyčerpaný. 😖 😖 😖 Drž se.

shmudlinka73
17. pro 2007

Ahoj markét,nevyspání je hrozná věc,já se s tim peru už pět měsíců.Nevím jak je tvoje malá stará,ale čim bude starší tím to bude lepší (lepší se to po kapkách). Taky si částečně zvykneš,že už nejsi tak čilá jako dřív.Já se pořád těším na okamžik,kdy budu spát nerušeně celou noc,min. 8hod. 😉

amina
17. pro 2007

Markét,
já už se na vyspání těším půl roku. Přitom mi prcek do 4 měsíců spal ukázkově, ale pak jako když utne. Jsem sama zvědavá, kdy to skončí. Dnes jsem ho nechala od tří ječet skoro do pěti, zkoušela jsem metodu vyřvání, no a pak jsem vyměkla. Ale budu mu dobu, kdy k němu vstanu, protahovat. Už má věk, aby spal celou noc. Někdy nevyspáním a únavou i brečím. Určitě je to ale u každého prcka jiné.

kacka79
17. pro 2007

Ahojky, já jsem si vždycky říkala, že už to nemůže být horší, ty noci a vždycky mě ten náš miláček znovu a znovu překvapil 😝 Teď nám bude půl roku a začalo se to zlepšovat, v noci je vzhůru - teda pokud není nemocnej jako teď - 2x, ale jinak spí... To je zlatý. CHce to vydržet, já si vždycky říkám že do 15 se mi snad budit nebude... je to malej závisláček můj

syrael
17. pro 2007

nazdarek, na tvoji otazku musim odpovedet - muzes, nic jinyho ti totiz nezbyde🙂hlavu vzhuru, ja spala na dnesek hodku a urcite nas jsou mraky - tezky zivot dobrodruha....

niega
17. pro 2007

Markétko, nevěš hlavu, časem se to zlepší. Spousta miminek začíná vynechávat nějaké to noční kojení od 6 týdnů, některá od 3 měsíců spinkají celou noc. Musíš se naučit využívat co nejvíc času k odpočinku - prospívá to i tvorbě MM. Pokus se miminko někomu "udat" na odpolední dvouhodinovou vycházku a zdřímni si.

johanda
17. pro 2007

Holky, kojené děti holt nespí v kuse celou noc, dokud jsou kojené, třeba jen maličko. U dětské postýlky máme sundanou bočnici a přirazili jsme ji k naší posteli, takže v noci nevstávám, pokud se chce malá přicucnout, přikulí se ze svého balkónu. Mě to nevzbudí tak drasticky, jako kdyby řvala v postýlce někde v rohu nebo pokojíčku a já se musela vyhrabat z peřin, jít k ní, nakojit a položit zpět do postýlky.
Vyřvávat nenechávám, na to nejsem stavěná, to bych nezvládla. Večer uspávám u prsa a v noci kojím.

zany
17. pro 2007

Markét, nevím sice kolik malé je, ale věř že na chvíli bude líp 🙂 U nás se spánek zlomil po šestinedělí. To spal prcek skoro celou noc a budil se třeba až v 5... Pak jsme se ustálili na 2 kojení za noc a to bylo v pohodě. Pak už mu v 10 měsících přestalo jen kojení na noc stačit, tak jsme dali kaši a spal dobře. Jenže přišli zuby a bylo zase po spánku... No a teď jsme přišli na to, že ho rušíme, takže putoval do svého pokojíku a je klid 🙂
Ale neboj, zvykneš si na míň spánku než jsi byla zvyklá 🙂 Já byla spáč a chodila jsem brzy, ale teď skoro ponocuji a chodíme spát nejdřív kolem 23 hodiny... No a prostě mi stačí spát míň než dřív, občas si zdřímnu po obědě s prckem 😵
Ale zkus někdy dát malou někomu na hlídání, nic nedělej, odpočívej a klidně spi. Fakt je to dobrý relax. A nebo zkus spát když spí ona. Práce není zajíc, 100% na tebe počká a asi jí za tebe nikdo neudělá 😵 😕

zusma
17. pro 2007

Mrkét, jsem jako ty-jakmile se pořádně nevyspím,tak mi je vážně zle celý den,nejsem vůbec použitelná. V porodce jsem za 5 dnů spala celkem asi 5 hodin,měla jsem z toho pak doma zimnici a bylo mi dost zle. Pro mě fakt hrůza. Malá chtěla kojit taky každé 2 hodiny a pak 1,5 hodky uspávat, takže vím,o čem mluvíš.... Ale bohužel se nedalo nic dělat. Snažila jsem se usnout ve dne,když malá spala,ale moc to nešlo, potřebovala jsem dělat taky něco jinýhho než jen ve dne spát.

Malá se nade mnou ale smilovala a už asi 3 týdny sama v noci spí a nebudí se na jídlo.Jsem štastná. Sice usne až o půlnoci,ale pak vstává až v 7nebo v 8. Přes den ji dávám opravdu pravidelně po 3 hodinách,a to i tehdy, když usne.Tak ji vzbudím. Přibírá pěkně a tak ji evidentně noční nekrmení nevadí.

anatanka
17. pro 2007

Ja jsem taky velkej spac a poradnej spanek je pro me MEGA GIGA dulezita vec.
U nas ale to same, co u vas a cim je starsi, tim je to horsi - tim spi v noci hur a rano vstava driv. Kdyz byla mladsi, tak silene prudila pres den, ale v noci jsem si na ni nemohla stezovat, probudila se na jidlo a hned zase pokracovala ve spanku klidne do deviti do rana. Ted se budi porad kazde dve hodiny, nekdy i driv a kolem ctvrte rano uz definitivne otevre oci a zacne kecat, to ji vydrzi tak 2 hodky, pak zase na chvili usne a kolem sedme vstava.

Noc co noc si ode me vyslechne tolik sprostejch nadavek, ze bude mit docela slusnou slovni zasobu do budoucna... 🙂

listicka20
18. pro 2007

Já taky spánek moc moc potřebuju, spala jsem jak špalek až do konce těhotenství a pospávala jsem i při porodu. První týden s Katrinkou byl nářez, protože měla růstový spurt a vůbec nespala, pořád chtěla kojit. Byla jsem jak chodící mrtvola. Pak jsme zkusily spát spolu, zkrátka jsem vyměkla, nedáván ji do postýlky, spí se mnou, a spánek je od tý doby mnohem lepší. Spí 3-4 hodiny v kuse, noční kojení stačí tak 10 minut. Teď jsme už takový lenoši, že se válíme třeba do desíti 😀

sisstin
18. pro 2007

čéče holky..klobouk dolů před váma..vážně 😵 😵 😵 já mám veškerou pomoc, jakou můžu mít..malej spí dobře..ale mně už stačí, že mám ten spánek trhanej..a nevychrapuju si do deseti do dopoledne..a mám toho plný kecky stejně 😒

paolin
18. pro 2007

holky, tak trochu z jineho soudku..syn mi spal prvni den po porodu a smitec. od te doby 98% dne proplakal a spal mi tak 10minut po dvou hodinach bdeni, pak po trech..v noci se kojil co 2 hodinky. naucil se spat "na stary kolena", jak rikam. uz jsem toho mela po roce a pul plny kecky a tak jsem spavala s nim i tech 15 minut..pak se spani protahlo na pul, pak na hodku..proste kdyz jsem spala ja, tak on taky. od dvou let mi poo spaval i dve hodky, ted uz ob den. ale trvalo mu to..i tak celou noc neprospime. kolem druhe se stehuje ke mne. staci mu tak 6-8 hodin tvrdeho spanku.
no, chytre knihy pisi, ze nespave deti jsou chytre 😉 a ze nektere deti se nauci spat az ve trech letech veku. tak uz se nam to blizi! 😀

olinka6226
18. pro 2007

sisstin ja uz mesiac kvoli maleho zubom vstavm v noci kazdych 45minut a to este cez den pacujem... predtym som sa stazovala ze ake strasne je vstavat kazde 2h- od jeho narodenia. Toto je vsak horsie. Ale co mu mam povedat ked mu chudacikovi idu 3 zuby naraz a ma trapenie. Clovek si proste zvykne. Mimochodom ja som bola tiez megaspac cely zivot. Teraz si vravim ze som si to asi nadspavala dopredu. Teraz sa snazim sa verit tomu, ze sa este niekedy vyspim.

syrael
18. pro 2007

Paolin, tak ty teda presne popisujes nas stav🙂 Zrejme mame desne inteligentni deti🙂

olinka6226
18. pro 2007

malo tam byt ze cez den pracujem 😅

paolin
18. pro 2007

olinko, syrael - presne tak 🙂
obcas mam z nevyspani migreny a pak se desne bojim, ze se nezvladnu o syna postarat ☹
ale my matky zvladneme vsecho. zvlast, kdyz je nasim mrnouskum ouvej 😉

olinka6226
18. pro 2007

paolin- vsimla som si, ze ked uz som na pokraji kolapsu (horucka z vycerpania atd) tak maly jednu noc spi ok a da mi vydychnut. ok noc = len 2-3x zobudenie.

pokornaivca
18. pro 2007

naše malá hodně spala a kojení jsme taky měli co 2 hodny vždcky jsem jí hodila do postýlky..máme na kolečkách já seděla v křesle a pak jí vozila jinač kojily jsme co 2 hodky ale pak jsem jí krmila více a méně šasto...ted jsme i v 1 roku závislí na nutrilonu a nesneseme masitou stravu

vivian
18. pro 2007

Jak máš starou holčičku?
Já jsem prvních pár týdnů byla taky totálně hotová z toho, že se malá co 2-3 hodiny budí na kojení a pak se nechá dlouho uspávat, ale časem se to srovnalo... Za prvé jsem si zvykla na ten nový režim (ono to organismu chvíli trvá, než si zvykne, že má najednou fungovat úplně jinak než předtím), a za druhé - s malou jsme se nějak sladily a ona zhruba po měsíci začala rozlišovat noc a den a v noci už vydrží spát třeba i 5 hodin, takže se vyspím celkem dobře. Nespím sice tolik, jako před porodem (to jsem byla schopná dát 10-12 hodin denně 😀), ale kupodivu mi to už nějak nevadí, organismus si asi zvykne. No a když jsem ráno nevyspalá, tak to potom dospávám s ní dopoledne 😀 Přes den chce pít co 2 hodiny (teď jsme v období růstového spurtu, takže občas i každou hodinu) a v noci po 3 hodinách, ale to se zase do pár dnů srovná... Ale každé miminko je jiné, každé má ten režim trochu jiný. Sousedka říkala, že její kluk spal v měsíci už celou noc, děti mojí sestry se naučily spát celou noc ve 3 a ve 4 měsících...
Ze začátku, prvních pár dnů po příchodu z porodnice, jsme to s manželem dělali tak, že si jedno z nočních kojení vzal na starost on a nakrmil ji z lahvičky, abych mohla spát delší dobu. Ale potom jsem si zvykla na ten režim a manžel už kojit nemusí 😀

vivian
18. pro 2007

Jinak jak píšou holky, je dobrý naučit se spát, když spí mimi, využívat těch chvil, kdy tě nepotřebuje, a vyspat se, třeba přes den.
V noci to dělám taky tak, jak psala listicka, že mám malou u sebe v posteli a když se v noci probudí, tak nemusím pokaždé vstávat z postele a chodit k ní, abych se podívala, co potřebuje. Ona třeba usíná s dudlíkem a když jí pak ten dudlík vypadne z pusy, tak ji to někdy probudí a ona kňourá. Když ji mám u sebe v posteli, tak jí dudlík šoupnu zpátky a spíme dál, nemusím vstávat a chodit k postýlce... A obě spíme mnohem klidněji 🙂 Akorát přemýšlím, kdy ji to začnu odnaučovat 😀

niega
18. pro 2007

Vivi: Ad odnaučování - uvidíš, že za pár měsíců (nebudu tvrdit týdnů) si Karin sama řekne, že už NE 😅 .

bramburka
19. pro 2007

jsem chytrá a byla jsem spavec!!! 😀 😀 😀

je to tak, ale četla jsem, že je vyloženě nezdravé spát 8 hodin v kuse...

jinak malá spí, ale stejnak musim odsavat a pak ji nechavat min 20 minut ve zvysené poloze, takže toho taky moc nenaspim, ale ono stačí že nebrečí,,, tak je to větší pohoda...

marketa.d
autor
19. pro 2007

Ahoj holky, díky za odpovědi.
Malé jsou teprve tři týdny a co den, to se chová jinak. Po návratu z porodnice jsem ji kojila pár dní asi jen 2x v noci a přes den co 3 hodiny, mezitím spala. Ale každý den se to zhoršovalo a chtěla spát míň a míň a kojit častěji. V noci jsem se naučila si ji taky brát do postele, aby se moc nevzbudila při kojení a abychom mohly spát, jenže ji teď trápila rýma, tak jsem ji musela odsávat, což ji vždy vzbudilo a u odsávání strašně řvala, a pak jsem ji musela držet na kolenou v polovzpřímené poloze, aby mohla dobře dýchat. Přes den už toho taky moc nenaspí, chce pořád chovat a chodit se mnou po bytě - dnes jsem s ní v náručí začala luxovat a to ji jakoby zázrakem uspalo. Tak doufám, že se to zase zlepší a nějak se to zlomí, nevadí mi se malé věnovat přes den, když jsem trochu vyspalá, stačily by mi i 2x za noc ty dvě hoďky kvalitního spánku, ale nějak nezaspím, když Alžbětka kňouká vedle mě, což je vždy nejméně 30 min. před začátkem spaní a 30 před probuzením. Bohužel mi nemá kdo pohlídat, protože zrovna v tu dobu odpoledne, kdy někdo může, tak malá má jediné období kdy spí tak 2,5 hodiny a to je mi pak k ničemu, to ji můžu ohlídat i sama. Jinak babičky na domácnost moc nejsou, takže v tomto směru výpomoc veškerá žádná. No nic, pořád si stěžuju, ale potřebuju to jen ze sebe dostat.