Nizky tlak. Jak ho zvednout?

terrysek
7. kvě 2007

Mám strasně nízky tlak.A nic mi ho nepomaha zvednout ,nemáte nějakou radu jak ho alespoň trochu zvednout.Je mi každý den špatně na omdlení.
Doktor říká že na tlak nic není.

terrysek
autor
7. kvě 2007

to může být i tím že jsem hubená a vysoká?

madeleine
7. kvě 2007

maca, to som mavala tiez... potom som zacala priebezne pit, ja denne vypijem 4 - 5 litrov vody popri ostatnej strave, normalne asi kazych 15 minut trosku... a samozrejme ked som na bicykli tak tam musim mat furt nieco sebou, prave preto, ze ked adrenalin polavi, aby ma nevykotilo... (inak vyzera to dost komicky, zazila som tak raz jedneho chalana, zahucal ako postreleny).

Nuz tehu som este nebola... to vam poviem az potom.. 😀

madeleine
7. kvě 2007

terry, no jasne, to je zakladny predpoklad... 😉

terrysek
autor
7. kvě 2007

Ahaaaaaaaaaaaaa, no tak to mam blbý. Mám 172 cm a teda teď už 61 kg

macanet
7. kvě 2007

ele a jak to máš teď mě doktorka tvrdí, že po porodu se to srovná, ale asi těžko co, to spíš v pubertě, kdy mi budou zvedat tlak děti 😀 madelaine, já to řešila, např. výšlap po horách jedním pivem v cíli 😀 😀 No já jsem hubená a menší, tak nevím 😒

terrysek
autor
7. kvě 2007

Pivo mi pomaha ale to nejde pit furt

eleanor911
7. kvě 2007

macanet teď je to trochu lepší,občas se mi zamotá hlava,ale už většinou umím odhadnout,že to přijde,tak se něčeho chytím nebo si sednu pokud je možnost,teď jsem si vzpomněla,že mi někdo doporučoval trochu červeného vína,ale já ho moc nepiju,tak jsem to moc nezkoušela 😒

tak já jdu čučet na zoufalé manželky,páček 😉

macanet
7. kvě 2007

No to je fakt, ale já si občas dám sklenku, hlavně, když je teplo, zákaz nemám 😉 Ale neleju to do sebe každej den!!!

terrysek
autor
7. kvě 2007

mam dotaz a nesnižuje spíš vino ten tlak?

macanet
7. kvě 2007

Ahoj ele!! Tak s tím vínem nevím, já pila občas svařák, možná ten by pomohl, ale ne v těhu!!!

terrysek
autor
7. kvě 2007

Holky a je to spojené i s tím že se občas ráno probudím a strašně mě buší v hlavě, jako když se mi tam přelívá tuna kamene a při každým pohybu je ta bolest hlavy větsí a větší??????

macanet
7. kvě 2007

Já nevím terry, tohle nemám, mě spíš začne tlouct srdece jako blázen a potí se mi ruce a chvíli je mi telo a pak se zas oblíkám. Ale bušení v hlavě, to neznám ☹

terrysek
autor
7. kvě 2007

Aha, ja zas neznam pocení rukou.jen to ssrdce mi div nevyskočí a mam pocit ze se nemuzu nadechnout a teda mam pocit na zvracení.ta bolest hlavy je jen občas.

macanet
7. kvě 2007

Tal s tím ti neporadím, určitě co nejvíc odpočívej a hlavně dodržuj pitnej režim.Tak a já jdu chrupat, pokračování příště, tak dobrou noc!!

macanet
8. kvě 2007

terrysku tak asi jsme to včera přivolaly, dneska jsem měla zase blbej tlak a bylo mi celkem blbě ☹ Takže jedna rozpustná káva, pak čokoláda na vaření 4 čtverečky a hodně vody, nohy nahoru, ale srovnalo se to až odpoledne, kdy u nás pršelo a teď mi je relativně dobře 😉

lenciatko
9. kvě 2007

Ahoj hoky, ja mavam tiez obcas problem s nizkym tlakom. Proste cely den chodim jak v oíblaku, tresti mi v hlave a hmli sa mi pred ocami. KEd som to spominala DR, tak mi povedal, ze mam pit a dychat cerstvy vzduch. TAk som mu povedala, ze mu pekne dakujem za taku radu - snad to nerobim, ci co??? TAkze radu nemam. Mne najviac pomaha lahnut si a spat a kaslat na tlak, ale to nie vzdy ide. TAkze ak mate nejaky ZAZRACNY recept, co robit a FAKT zabere, uvitam to. 😀

megie
9. kvě 2007

Takže, keď som mala naposledy tlak 100/60, tak to je OK?

lenciatko
9. kvě 2007

Megie, ja mavam tiez tlak tak 90 na 60, ale tep okolo 100,co je fakt blbe. Srdce mi fakt rychlo tepe.

megie
9. kvě 2007

No, ja mám tiež tep ale 90 (a to mám len 45kg a hentaký tep má môj 50 ročný pomaly 100 kilový ujo 😀 )

lenciatko
9. kvě 2007

no ja mam o 10kg viac ako ty, ale aj tak....

nika251
9. kvě 2007

Lenciatko. Mavam podobne stavy ako popisujes. Naposledy som mala KT 120/60- po chodzi a bola som trochu nervozna. Takze to mohlo byt aj menej. A cely den ma boli v hlave. Lieky sa bojim brat, aj ked paralen sa moze. Ale zvykne mi pomoct dat si jednu kavu- hned ako to zacnem pocitovat (tie bolesti)a ked zmeskam ten cas, tak si zvyknem masirovat spanky a krk+ krcnu chrbticu bylinkovym masaznym kremom (mesiacikova mast) a zvykne mi to prejst. Skus ked uz nic ine nepomoze.

megie
9. kvě 2007

mmm, aj mňa posledné dva dni boli horzne hlava, ale to bude asi aj tým hrozným počasím... 😠

lenciatko
9. kvě 2007

holky, ale zas budme rady, ze mame nizky tlka - horsie je mat vysoky. Takze aspon take pozitivum to ma. 😀 NEhrozia nam infarkty. 😉

milhaus
9. kvě 2007

ja som sa ešte v piatom mesiaci bicyklovala ale to ma skoro zabili ked sa to dozvedeli
tiež mavam nizky tlak
inak to horko ako ste tu spominali, bola som neako v 4 - 5 mesiaci v lete a dusilo ma z tej horučavy, mala som problem sa nadichnut, skoro každu chvilu som si macala ruky a krk aby som sa ochladila

binki
11. kvě 2007

Tlak 100/60 je pro mne vysoký, naposledy jsem měla 90/46 (ale jsem hodně vysoká...že by to bylo tím. 😖

carlisse
11. kvě 2007

terrysek: mám problémy s nízkým tlakem a i když se říká, že pomáhá kafe nebo paňák (ne v těhu 🙂 ), tak pro mě je to pak ještě horší. Tlak se mi krátkodobě zvýší, ale pak klesne ještě níž, takže na to pozor...