Nizky tlak. Jak ho zvednout?

terrysek
7. kvě 2007

Mám strasně nízky tlak.A nic mi ho nepomaha zvednout ,nemáte nějakou radu jak ho alespoň trochu zvednout.Je mi každý den špatně na omdlení.
Doktor říká že na tlak nic není.

olinel
7. kvě 2007

Ten doktor má naozaj pravdu, ale sú tabletky s obsahom kofeínu, ktoré len na prechodnú dobu zdvihnú tlak.Napríklad acylcofein alebo panadol extra.

denousek
7. kvě 2007

pij vic kávu...

anddy
7. kvě 2007

jak rika denousek pij vic kavy, ja jsem ze zacatku mela taky hodne nizkej tlak a pomohla mi kava 😎

macanet
7. kvě 2007

Terrysku, jsem na tom stejně, už před těhu jsem měla stavy, kdy bych sebou někde plácla, to jsem brala kapičky, který teď nesmím a pomáhal hodně lék CINARIZIN na rovnováhu ve středním uchu.Ale teď ho nesmím.Takže jediný, co mi teď pomáhá hodně odpočívat s nohama nahoře, výš než hlava a dlouho nikde nestát. Hodně pít aspoň 3l denně a pokud můžeš, tak slabý rozpustný kafe. Mě pomáhá teda hodně pití. A když se ti udělá blbě ve městě, tak mi doktor poradil sníst něco sladkýho, nejlíp čokoládu.A pokud už cejtíš slabost na omdlení, rychle dřepnout na zem, hlavu mezi kolena a počkat, vypadá to blbě, ale pomáhá to, lepší, než sebou křápnout, ať si každej myslí, co chce 😉

terrysek
autor
7. kvě 2007

Já jinak kafe vůbec nepiju a teď jsem ho zacala pít a stejně je mi vzdy po ránu zle a v poledne a vecer, když víc chodim nebo nekde stojim, v dopr,prostredcích, proste vsude.

macanet
7. kvě 2007

terrysku nepíšeš jestli jsi těhulka, tak nevím, co ti poradit, ale já jsem na tom stejně, je to naprd, nízkej není nebezpečnej, jako vysokej, ale je hodně nepříjemnej ☹

terrysek
autor
7. kvě 2007

mě pomohlo jediné .......ve meste to na me přišlo a tak jsem si lehla do parku na zem, rozdýchaqvala jsem to dlouho ale pomalu to preslo.

macanet
7. kvě 2007

Tak tohle by taky šlo, ale pozor na bobky od psů 😀 Je fakt, že když mě to popadne, pomůže jedině leháro a nohy nahoru a čekat, je to blbej pocit, protože se začnu klepat a potit ruce a je mi blivno, ale když to přejde, tak jakoby nic 😉

terrysek
autor
7. kvě 2007

Sakra, jak to že na vysoký tlak je tolik metod,léků a prostředků a na naš nizky tlak není nic !

terrysek
autor
7. kvě 2007

Jo jo jsem těhulka jsem ve 21.týdnu

terrysek
autor
7. kvě 2007

asi neni nebezbečný ale když to semnou někde sekne 😒

macanet
7. kvě 2007

Na mě než vyzkoušeli, co zabírá, to byl horor, měla jsem holtera, samozřejmě nic nenašli, pak jsem byla na nakloněný rovině, to jsem byla přikurtovaná pásama a naklonili mě a čekali, kdy sebou říznu, samozřejmě jsem to ustála, takže jsem vypadala jako herečka, až mě objednali na kolo a napojili na počítač a musela jsem šlapat a tam jsem nezklamala a řízla sebou doktoroj do náručí 😀 Tak přišli na to, že je to od středního ucha porucha rovnováhy, ale teď ty prášky nemůžu brát, takže jsem tam, kde jsem byla 😠 Uvidím e po porodu 😉

terrysek
autor
7. kvě 2007

od středního ucha?
A jak se to léčí? nebo zjistili ti v čem je příčina, proč to tak je?

A v těhotenství ti nic neporadili?

Já třeba měla už i 40/60 .nevim a ani snad nechci vědět kam až to muže klesnout

eleanor911
7. kvě 2007

mě pomohlo taky kafe,ale já ho moc nepiju,tak i cola pomáhá,tam je taky kefein 😉 jinak to sladký mi taky pomohlo,když jsem začala cítit,že na mě leze omdlení,tak nějakou sladkou čokoládovou tyčinku a hodně pít,jak už někdo psal a pravidelně jíst

macanet,koukám,že máš asi hodně stejných zkušeností jako já 😀 😒

terrysek
autor
7. kvě 2007

Ale on kofein zas v těhotenství není moc zdravý.
Ale asi si člověk nevybere.

eleanor911
7. kvě 2007

no není,ale v malých dávkách sand tolik neuškodí,mě hlavně pomohlo,že jsem pravidelně snídala,což jsem dřív nebyla zvyklá a taky pitnej režim,když mě začne bolet hlava,tak se hned musím napít

jinak 40/60 je teda doost nízkej,to buď opatrná a ve vedrech radši sama nikam nechoď,já jsem jednou v těhu líbala nárazník auta 😝

macanet
7. kvě 2007

No od středního ucha, nějak se to tam prokrvuje, či co a střední ucho má na starosti rovnováhu. Terry v těhotenství kofein sice není moc zdravej ale sám gynďák mi řekl, že než sebou někde říznout, tak jedna průhledná rozpustná káva ráno nevadí 😉 Jo to taky na procházky ve vedru si nerisknu jít sama, gor teď 😉 Jsem zvědavá, co se mnou provedou vedra 😖 Eleanor, jsem ráda, že máme stejný zkušenosti 😀 Pití je otravný, ale za den vypiju dvě flašky 1,5 vody, šťávy, čehokoliv, musím to mít stále na očích.Horší je to pak s chozením na malou, to bych se tam mohla odstěhovat 😉

terrysek
autor
7. kvě 2007

Veder se taky bojim.Asi budu chodit s deštníkem aby na me slunce nemohlo a s rozprašovačem abych mela stale osvezení

macanet
7. kvě 2007

Já vždycky drapnu manžu v podpaží a jdem, ale když teď bylo u nás těch 26 jeden den a stačilo, byla jsem zalezlá doma a rozdejchávala to.To chci vidět s pupínem, no uvidíme, doufám, že červen nebude tak teplej a v červenci už mi to je jedno 😀 😀 Doma mám ventilátor a když byli vloni ty vedra, tak jsem se taky ovlažovala rozprašovačem na kytky 😀 Pomohlo to 😉

terrysek
autor
7. kvě 2007

Macanet kdy máš termín?

macanet
7. kvě 2007

7.7 pokud si to Adélka nerozmyslí 😀 Já jí domlouvám, že poslouchat se musí, tak uvidíme 😉

madeleine
7. kvě 2007

terrysek, ne velmi pomohol pravidelny pohyb (beh, rychla chodza, bicykel) a vela vody... aspon 3 - 4 litre, podla toho kolko zvladnes. POmaha i cierny caj, ktoreho som jeden cas po operacii velmi vela vypila a caje zelene tiez trochu.

Mne kava nechuti a nebudem ju pit ani kvoli tlaku, ale chvalabohu uz dosahujem tlak okolo 100 - 110 na 60 - 70, takze som v poho... vela sa hyben a tak mam pravidelne tlak okolo priemeru, lebo sa snazi vzdialenosti prekonavat kratkym behom, chodim vela po schodoch a na biku... dost to pomaha... 🙂

Nemas inak prisilnu menstruaciu? Aj to moze byt vinou... a pomoct by ti mohli tabletky na podporu rvotvorby (ak mas nizky tlak z titulu znizovania hladiny krvi, co bol aj moj problem po operacii)

terrysek
autor
7. kvě 2007

Jako jestli když jsem mívala menstruaci tak zda jsem jí měla silnou? no měla .
Právě že já mě ten tlak klesne hlavně když jdu do schodu nebo pospichám, takže sport nepripada v uvahu.

Macanet tak to máš za chvíly ....ja musím vydržet celé to leto. 😀

madeleine
7. kvě 2007

utekaju mi pismenka 😔
- mne miesto ne
- hybem miesto hyben
- snazim miesto snazi
- krvotvorby miesto rvotvorby

som lama...
😅

terrysek
autor
7. kvě 2007

To nic , já už taky nevím které je i/y , ono už se mi i zavírají oči.

madeleine
7. kvě 2007

aha, no to je divne... 😕 a nemas problemy so srdcom.. moja maminka tak mala... a mala vrodenu srdcovu vadu...

mna inak vobec prekvapuje ze lekar vyhlasi, ze ti nie je pomci a hotovo... moja lekarka zurivo hladala kym nenasla co mi je... 😕

eleanor911
7. kvě 2007

macanet já rodila před 2roky a to bylo taky vedro už v dubnu,a do léta to nepolevilo,taky jsem si myslela,že červenec už bude dobrý,že se malý narodí,jenže jsem přenášela a narodil se až 28. 😒 já se vždy musela něčeho chytit,zavřít oči a rozdejchávat,nejlíp lehnout s nohama nahoře 😉

madeleine to mě nenapadlo,že by to mohlo být i silnou MS,Dr se mi o tom nezmínila,jen říkala,že jsemmoc vysoká a moc hubená 😅

macanet
7. kvě 2007

Jo to já mám kolo zakázaný, jak píšeš ty terry, tlak se při námaze prudce zvedne a po námaze např, když jsem slezla z toho kola, tak mi bylo blbě, protože ten tlak prudce klesá zase dolů, takže kolo zákaz absolutní mám to černý na bílím 😉 Abych prej nekřápla sebou v silnici a nespadla pod auto.

terrysek
autor
7. kvě 2007

Ono prý v těhotenství se fakt nedá ničím ten tlak zvednout,
a srdce prý mám jako zvon, zdravé nikdy jsem neměla problém.

madeleine
7. kvě 2007

ele, no to jo... to je vraj choroba vysokých ludi... srdcko nestiha pumpovat do takych vysok... 😔 mame to tazke... 😀