Očkování proti černému kašli v těhotenství

sarivojvodova
23. pro 2015

Ahoj holky, právě jsem se dozvěděla, že ministerstvo podává návrh o tom, aby těhotné ženy byli povinně očkovány proti černému kašli. Důvodem je, že nakažených žen přibývá o desítky tisíc. Argumentují tím, že děti se mohou očkovat až v 9t narození, takže je lepší, když by se očkovalo už v těhu a látky se dostali do mléka a placenty. Co si o tom myslíte? 😉 Já jsem pro a nezajímají mě tady urážky a nadávky, zajímají mě jen slušné názory ať už jsou pro a nebo proti.

ssandy
23. pro 2015

Nechala jsem se ockovat v 8.tydnu na tetanus a k tomu zaskrt a cerny kasel, protoze se samostatne neockuje.Byla jsem posledni dobou porad tehotna a vyprsela mi tetanovka, takze jsem do toho po konzultaci s nekolika lekari sla a vsechno v poradku. Prijde mi to rozumny napad, zvlast v dnesni siruaci. Ten cernej kasel mi doporucili na alergo a imuno, kdyz jsem se ptala na tetanovku.

dita1979
23. pro 2015

Já bych se v těhotenství nenechala očkovat..........

sarivojvodova
autor
23. pro 2015

@dita1979 Důvody? Neodsuzuji tě 🙂 Jennifer se ptám.

sarivojvodova
autor
23. pro 2015

@dita1979 *jen se ptám

dita1979
23. pro 2015

@sarivojvodova no když jsem se chtěla nechat v těhu očkovat proti neštovicím, jelikož jsem je neměla doktorka mě vyloženě odradila od toho, jelikož prý nikdy člověk neví, jak na očkování tělo bude reagovat, aby to nebyla zátěž i pro mimčo. Říkala, že určitě počkat až po těhotenství a to i s tetanem.

sarivojvodova
autor
23. pro 2015

@ssandy Mě spíš jen zaráží, že to chtějí zavést povinně. I když jsem přece jen pro, tak každý by se měl rozhodnout sám.

sarivojvodova
autor
23. pro 2015

@dita1979 To vím taky jako zdravotní sestřička, ale ten černý kašel by se ockoval po třech dávkách v každém trimestru je to jedno množství a je rozděleno. Nadruhou stranu proč by se to prosazovalo ministerstvem zdravotnictví, kdyby to bylo škodlivé, ale chápu i druhou stranu. 🙂

dita1979
23. pro 2015

@sarivojvodova tak s tím vůbec nemám zkušenosti a nic jsem prozatím o tom neslyšela...........no tak uvidíme, každopádně mě už se to asi vyhne 🙂

anetadr
23. pro 2015

Já se obávám, že ta, která se naočkovat nechá, je jen pokusným králíkem. Co když se časem ukáže, že to na mimča negativní vliv mělo? Mně to teda přijde příšerný risk. Miminka do 9 týdnů věku se očkovat nesmí a když je ještě mladší (tedy ještě nenarozené), tak mu ty škodliviny nevadí? Zvláštní přístup. Já do toho určitě nepůjdu, i za cenu sankce.

papalinka
23. pro 2015

@sarivojvodova kde jsi se to dozvěděla? Mě to připadá jako blbost, ano schválili, že těhotné je možné/vhodné očkovat, ale že by to bylo povinné, pochybuji. I kdyby mi to někdo nařídil, očkovat bych se nenechala.
P.S. Už jen to jak píšeš, že nakažených žen přibývá po desetitisících je blbost. Celkem je každý rok v ČR nemocných černým kašlem tak 1500.

lamia
23. pro 2015

Protilátky transplacentarne přenesené drží krátkou dobu, pokud jde dítě na první dávku vakcíny v tech 9.týdnech tak stačí jej do te doby nikam netahat (třeba nákupní centra),ev.to pojistit preockovanim rodičů po porodu (otec u dřív), nesla bych do ockovani v tehotenstvi, MZ a Národní imunizacni komise maji rozličné a ne vždy dobre nápady. Já se necham očkovat po porodu, i proto,ze chci první očkování po zkušenostech odložit. I za cenu nebrání dítěte do míst s větší koncentraci lidi.

kalipso
23. pro 2015

Lékař mi toto očkování v těhotenství navrhnul, ale s díky jsem odmítla, nemyslím si, že je dobrý nápad v době těhotenství cpát do těla chemický koktejl 😝 není to ověřené, že to miminku neublíží a na svých dětech to testovat nehodlám. 😔

bonulinka
23. pro 2015

@sarivojvodova Mám dvě děti očkované proti černému kašli a obě ho dostaly. Očkování 100% nechrání . V těhotenství bych se očkovat nenechala. Spíš mi přijde rozumnější dítě po narození netahat do obchodních center, nejezdit MHD...Ale když jdu s malým na preventivní prohlídku, tak chodíme do stejné ordinace, kam před pár hodinami mohlo přijít i dítě s černým kašlem, anebo jinými nemocemi. Nebo na preventivní kontrolu kyčlí jezdíme do nemocnice a to je teprve semeniště baktérií a virů... Je to vážně těžké.

kalo
23. pro 2015

@bonulinka
Tak. Chce to trochu selského rozumu. Tahle akce je opět to, že si někdo namastí kapsu na neinformovaných maminkách, které jsou pro zdraví a ochranu svého dítěte schopni čehokoli (bez informací o možných následcích...které samožřejmě ještě nejsou známé, protože se tyto vakcína na těhulích teprve budou zkoušet).
Základ je, aby těhotná (a posleze maminka s novorozencem) nevymetala obchodní centra a místa s velkou koncentrací lidí..MDH apod., Pravděpodobnost nákazy - (v rizikových 3 měsících) se sníží a pak, už je č.kašel normálně léčitelná nemoc. Tato prevence je důležitější, než nechat naprat do mimča vše možné (bez záruky, že ho to ochrání)
@sarivojvodova

madre1
23. pro 2015

V Anglii běžně očkují těhotné proti černému kašli.Já se nechala naočkovat půl roku před otěhotněním a i tak to byl pro moje tělo docela záhul 😅 Naštěstí jsem měla dovolenou,ale jako těhotná bych to opravdu nedala.Navíc,když to dítě nenakazite Vy(jako nastávající matka),může ho nakazit kdokoliv v porodnici včetně zdravotnického personálu.S očkováním začneme až v nec. 4.měsících,ale co mě víc štve je to,že v listopadu 2010 zrušili očkování proti TBC-to je pro mě daleko větší strašák 😔

fifina86
23. pro 2015

V Kanade bezne ockuji tehotne proti cernemu kasli a ditko je ockovano hned v 9ti tydnech.Tech,co se nenechaji je minimum 😉

betelgeuzz
23. pro 2015

@sarivojvodova to ses dozvěděla kde? Já vím, že nedávno vyšlo doporučení pro očkování těhotných http://www.mzcr.cz/Verejne/dokumenty/doporuceni...

Já bych se očkovat nenechala, v těhotenství se člověk hlídá, co sní, do jakého prostředí chodí a pak si nechá píchnout takový chemický koktejl 😒 Souhlasím s některými, že radši s miminkem nechodit do míst, kde je spousta lidí. Nechápu, že někdo vyrazí s měsíčním miminkem do nákupáky a nepříjde mu na tom nic divného.
@madre1 vidíš, já zrušení TBC naopak uvítala 🙂

hohe
23. pro 2015

V těhotenství bych do sebe nikdy nenechala nic píchat... kdo ví, co to udělá s dítětem... já sama jsem musela brát léky na astma v těhu a i když jsem je brala, co nejméně - fakt až už šlo do tuhého- tak se to odrazilo na malém - to nám potvrdili i lékaři... kdyby se ke mně jako k těhotné někdo přiblížil s jehlou, tak ji má zapíchnutou v oku... stačí si pročíst o malformovaných dětech po thalidomidu .. taky si mysleli, že je to neškodné... http://www.porodnice.cz/tehotenstvi-a-z/uzivani...

lamia
23. pro 2015

Zrovna v Kanadě mají letos s černým kašlem celkem trable, ono v podstatě všude stoupá. Dřív byla účinnější vakcína, sice s vic nežádoucími účinky,ale imunita celkem držela, bohužel ty které se používají nyní, nenavozuji imunitu na moc dlouho. Těhotné se v řadě zemi ockuji již nějakou dobu v rámci cocoon strategy,bohužel posl.studie naznačují, ze to není úplně efektní ochrana, v US ted nejčastějším zdrojem nákazy novorozence/malého kojence bývají starší sourozenci,kteří jsou normálně ockovani , ale jejich imunita se postupně ztratila. Museli bychom celou populaci preockovavat cca po 3 letech,aby to všem drželo,to je nerealne. V těhotenství ale není imunita v normálu a já bych si očkování dat nedala, zas takový protektivni efekt to nemá abych nepockala s očkováním po porodu.

frantiska85
23. pro 2015

Nešla bych do toho. Ptala jsem se jak gynekologa tak i dětské na očkování kvůli klíšťatům a oba se shodli, že v těhotenství žádné očkování a ani při kojení. Proto mi i lhůta pro přeočkování o nejmíň tři roky uteče.

lady742
23. pro 2015

když jsem se chtěla nechat naočkovat proti neštovicím, protože jsem je neměla tak od několika lékařu nezavislé na sobě bylo řečeno, že se nesmí 3 měsice po tom otěhotnět, takže neočkovat v těhotenství asi má svoje opoctatnění, krom toho jako zdravotní sestra asi znáte co se děje v těle při aplikaci cizorodé látky a ohrozit tím plod?za mě je to blbost a nešla bych do toho

tulena
23. pro 2015

Deti mam vymodlene, za zadnou cenu bych do sebe ockovani v tehotenstvi pichnout nenechala. Pomalu se bojime dat si obyc paralen pri teplote v tehotenstvi - a pak se nechat ockovat kdo vi cim?! Navic i dospeli maji blbe reakce na ockovani, par jsem videla u pratel, na co to riskovat s miminkem v brise. ☹

sarivojvodova
autor
23. pro 2015

@papalinka Já psala, že se to předložilo, ne že se to schválilo.

sarivojvodova
autor
23. pro 2015

Děkuji za normální názory. Beru pro o proti. Každá z nás má svůj důvod. O jedno dítě jsem přišla, teď při druhém, beru inzulín a léky na tlak. Nejsem vrah děti a co si do sebe pichnu je moje věc, už teď picham dost věcí, protože musím. 🙂 Ale děkuji moc za názory.

hojda
23. pro 2015

Proč tedy nezavednou povinné očkování třeba v 16 letech (nebo 18 letech) (nejlépe raději dobrovolné ať si to každý rozhodne sám, prostě informovat ženy, aby před plánovaným těhu uvažovaly o očkování) , aby to bylo před začátkem období, než se ženy začnou stávat matkami, očkovat v těhu mi vůbec nepřijde jako dobrý nápad. V lékarně ti neprodají skoro ani paralen, když jsi těhu, ale očkování je ok? Fakt ten náš svět nechápu☹.

sweet81
23. pro 2015

Já bych se nenechala jako těhotná očkovat, protože nikdy nevíš jestli to nemůže ublížit miminku v bříšku.
Kamarádky syn je očkovaný a stejně černý kašel měl😕

melodygirl
23. pro 2015

@sarivojvodova já bych se jako těhotná rozhodně očkovat nenechala. Přesně tak, jak píší holky do 3 měsíců nevymetat obchodní centra. Moje kamarádka má očkovanou roční holčičku holčičku, která momentálně černý kašel prodělává. Je to jen další tah farma firem, aby se jim zvýšil obrat

sarivojvodova
autor
23. pro 2015

Opakuji, že vás chápu. I jsem psala, že mi to povinné přijde hloupé. Uvidíme, ale je to jen předloženou, myslím, že se to neschvali ve stejném znění jak to je. Nebojte holky 🙂

lajla
23. pro 2015

Který mamlas to zase vymyslel??? Nestacim se divit...a divim se že se tomu v naší zemi divim☹

melodygirl
23. pro 2015

@sarivojvodova já bych se jako těhotná rozhodně očkovat nenechala. Přesně tak, jak píší holky do 3 měsíců nevymetat obchodní centra. Moje kamarádka má očkovanou roční holčičku holčičku, která momentálně černý kašel prodělává. Je to jen další tah farma firem, aby se jim zvýšil obrat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru