Odmítnutí vyšetření v nemocnici. Můžu případně CT domítnout?

24. čer 2021

Dobrý den, měla jsem nějaké problémy a nastoupila do nemocnice. Problémy po lécích ustoupili, zůstala jen starost ale mám velký nedostatek vit D.
Bylo mi zle od žaludku, dostala jsem léky - ulevilo se, na gastru dnes potvrzen reflux.
Zítra mě čeká sono břicha. V pondělí bych měla jít na CT břicha a pít kontrast. Ale! Před dvěmi lety mi ho chtěli dělat (nakonec drazdivy tracnik) a měla jsem šílenou reakci. Zvracela jsem, litala spodem…
Mohu případně CT odmítnout? Děkuji.

jaja01k
24. čer 2021

Samozřejmě, jakékoli vyšetření můžeš odmítnout.

autor
24. čer 2021

@jaja01k děkuji. 🙂 tak snad mi to dr nedá moc “sežrat”, ale bylo to fakt šílený a znova to zažít nechci 😅

petulkadodo
24. čer 2021

Existují různé druhy kontrastu. Než CT odmítnete, zkuste to s lékařem zkonzultovat. Tak detailní zobrazení trávicího ústrojí, jako s CT, jinak nezískáte.

netopejr
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
24. čer 2021

@netopejr Já nejsem těhotná 🙂

Mě se dělali měsíc/měsíc s půl špatně od žaludku. Tak se nasadili léky (Ortanol) a dnes dělala hadice do žaludku. Dr že tam je vše ok, jen duodenogastrický reflux, který mi to nespíš dělá. Zítra mám mít sono břicha, protože trpím delší dobu řidší stolici, ale žádný křeče apod. Dr na gastru říkal že i to sono by stačilo.. Jdu tak 2-3x denně. A v pondělí se mělo dělat to CT. Jsem u tchýně na oddělení tak se snaží dělat co se dá. Což jsem ráda, ale tohle znova zažít fakt nechci už… bylo to děsný úplně. Nechci působit nevděčně nebo tak, ale… Teď čekám na výsledky krve, ale před měsícem tam nic špatně nebylo.

jsme
27. čer 2021

Já teda nevím jak to je se žaludkem já jdu s játry a žlučníkem. Každopádně mi už na sonu dali na výběr zda budu chtít jít na ct s nebo bez kontrastní látky. Sice doporučili kontrast, já ale odmítám být x hodin v nemocnici. Takže bude jen CT a prý stačí 🤷‍♀️

autor
27. čer 2021

@jsme Jj taky mám v plánu kontrast odmítnout. 🙂

jsme
27. čer 2021

Já teda neměla žádnou reakci jen nemám ráda nemocnice a nechci tam sedět a čekat. Kort teď když všude každý brflá. Nikdo mi nevynadal jen konstatovali že by to mělo být vidět i bez kontrastu. Tak držím palce ať vám to dopadne dobře👌👍

autor
27. čer 2021

@jsme děkuji taky držím palce 😊

autor
28. čer 2021

@jsme Tak pan primář mi řekl že pomoc evidentně nechci a dnes mě pustí domu. 🙂 nepříjemný děs.

jsme
28. čer 2021

No joo oni páni primáři někdy bývají velice příjemní 🥴🙈👍

autor
28. čer 2021

@jsme 😂 naštěstí mě moje doktorka v tom nenechala, napsala léky na ten reflux a po lécích neskutečná úleva 🙏🏻