Odstranění genitálních bradavic. Je možné ambulantně?

lipipipi
6. bře 2012

Doufám, že tady takové téma již není. Prosím o radu. Úplnou náhodou jsem zjistila, že mám zřejmě genitální bradavice.V pochvě úplně na kraji jich mám několik a na vstupu do konečníku dvě a ty tam mám dobré dva roky, jen jsem nevěděla, že to jsou ty bradavice, je to jakoby vytažená kůže a já hloupá myslela, že je to jen prostě vytažená kůže, protože předtím jsem o tom nikdy neslyšela. Ty v pochvě jsem našla úplnou náhodou. Gynekolog mi je neobjevil, protože je prostě neviděl, ale ty na konečníku mám už od těhotenství. Mám strach, že z těch na konečníku a v pochvě může být rakovina. Jsem z toho hodně psychicky špatná. Na gynekologii jsem již objednaná. Chci se zeptat jak se odstraňují, dočetla jsem se, že se velice často po odstranění vracejí. Je možné jejich odstranění pouze ambulantně? Mám syndrom bílého pláště a nemocnice nesnáším. Kdo je byl chirurgicky odstranit jak dlouho jste ztrávili v nemocnici a co všechno jste museli absolvovat. Mám šílený strach. Dočetla jsem se také o nějakých mastičkách, ale moc nevěřím, že pomohou. Máte někdo nějakou radu? Děkuji za každé info

dada821
29. dub 2012

Aj ja mam tie pliagy a uz takmer rok,zistila som to len nahodou a ani mne ich nezistil gynekolog.Som z toho uz riadne na prasky,duchom uplne nepritomna,len premyslam,ze z kade som ich dostala....psycholog a ani psychiater nepomohli,musim sa len sama cez to preniest a to nehovorim o oralnom styku a vobec som ani netusila,ze nieco take mam,takze sa uz povazujem za mrtvu...tie vonkajsie ponatieram ale co tie dnu? 😢

zlatickon
25. srp 2012

@lipipipi ahojky chci se optat jak to dopadlo s tvími bradavičkami?ja jsem dnes zjistila že se mi udělala na stydke kosti bradavička,jsem ve 34tt tak že si tam nevidím ale nahmatala jsem ji.Taky mám strach aby to nebyl ten vir ale u posevního vchodu žadnou nemam a asi ani vevnitř,teda na gindě pa nic neříkala.Taky jsem z toho na nervy jestli mi nebyl manžel nevěrný 😠 protože ja jsem partnery nikdy nestřídala a manžílkovi jsem věrná už několik let

petuul
23. dub 2013

Petuul @lipipipi ahojky holky ja jsem je mela bradavice se objevuji 6 mesicu a pak to zistis ale rada je ze budete muset jit do nemocnice kdys je mate tak to je nebespecne kdys pudete na ostranovani tak si vas tam nechaji 1 den a kdys busou nake komplikace tak dil nemejte strach a beste taky sem se bala mela jsem je 8 mesicu tudis jsem zdrava a mouhou se obevit jen 3 krat . zdravi vas Petuul 🙂

miarosa
23. dub 2013

lipipipi Ahoj, kamarádka je měla taky jednu u konečníku a jednu na okraji pochvy, žádná rakovina to nebyla, ta u konečníku byla mala a tu u pochvy byla větší skoro prý jak nehet u malíčku, objednala se u doktorky, na gyndě to neodstraňují. Te´d už nevím jak se to jmenovalo, ale byla objednaná na pul hodiny, umrtvily to lokálně, vyřízli, prý necítila vůbec nic a bylo hotovo jednu měla na jeden steh a to bylo celé. pak se to hojilo hezky. A do 14 dnu ani jizva. Takže to asi nebude tak horké. Ta doktorka hned věděla o co se jedná, ale prý je více druhů bradavic a je dobré to podchytit než vyrostou víc.

jennyska
28. led 2014

Ahoj @lipipipi @miarosa @petuul @zlatickon @dada821 a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s bradavicemi (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bradavice/ pomůžete ostatním nejen na MK, které bradavice trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? O jaký typ bradavice se u Vás jednalo? Co vše jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all