Odstranění křečových žil. Máte zkušenost?

mamkule
13. říj 2007

Ahoj maminky i nemaminky,chci se zeptat, zda nekdo nema zkusenost s odstranenim krecovych zil,mam jit pod narkozu na sotraneni krecove zily-hlavni, pak az sklerotizace metlicek, nechci pod narkozu, klidne bych si i zaplatila amblulatni zakrok.Napiste mi nekdo zkusenost, enchci byt v nemocnici hospitalizovana tyden, nevim jak by to zvladnul muj maly synek a ja hlavne ☹ ,napiste mi vasi zkusenost budu moooooooooooooc rada zdravi vas Alena

musilka
14. říj 2007

mamkule a proč ti to neudělají pod epidurálem?? 😲

mamkule
autor
14. říj 2007

Proste se semnou odmitnul pan doktor bavit,kdyz sjem mu rekla, ze od narkozu bych nerada, ze jse mse docetla o ruznych moznostech ,tak mi rekl, ze on se priklani pod narkozu,pritom mam krecove zily v nepatrnem rozsahu,oproti jinym a jinym, no bojim se,jak narkozy ,tak i jak to zvladnou mi kluci. ☹

many
14. říj 2007

ahoj,tak já jsem chodila v loni i s mojí sestrou opíchávat křečové žíly a paráda,dělaly se nám na nohách ze zadu u kolen a např. já je měla hodně vidět a trochu vylízaly a bomba,těma injekcema zmizeli,a když jsem se ptala primáře,jestli si mám koupit punčošky jako prevence,tak řekl že ne,že ty injekce jsou od toho aby to zmizelo a metličky to nemá cenu odstraňovat,protože se ti stejně zase udělají,já mám obsypaný kotníky.
Jinak super,trochu to bolelo a pak jsem to musela stahovat obvazem a chodila jsem stím do práce,říkal,že to musím normálně namáhat a tak půl roku i dýl jsem měla po těch vpichách modřiny a pak to pomalu mizlo,ale paráda,pokud zase budu mít,tak po těhotenství zase půjdu

mikca
14. říj 2007

mamkule vůbec se ti nedivím, že se bojíš narkozy, to je asi normální...zákroků jak se jich zbavit je víc, ale stojí to celkem docela dost peněz od 5000 do 19000kč..víš co , mrkni na diskusi červenec2006 na batolatech , je tam holka co má jít na podobný zákrok tak jí písní di IP určo ti ráda poradí..je to nikitice 🙂 ..

mamkule
autor
14. říj 2007

Holky dikym oc,ja si myslim, ze narkoza se da obejit, no nevim nejsem studovany doktor,le co jem koukla na net, tak ty metody tam jsou, i za cenu ,ze si ji zaplatim, do toho bych sla taky , kdyby to byla rozumna cena, materska je materska, co budu povidat-tedy psat.MAny a ty jsi byla na sklerotizaci? A muzes mi napsat kde? JA jsem z Loun- severocesky kraj, ale mam dr ve Slanem,to je stredocesky kraj.

many
15. říj 2007

mamkule - já jsem z Uničova,ale každý týden sem jezdí primář ze Šternberka a chodí k němu lidi s čímkoliv,odstraní i znaménka,ženským vyšetřuje prsa,....
já tam šla,že se mi dělají křečový žíly,napsal mi injekce,já si to koupila se sestrou na půl,že pak zase koupí ona,bylo jich tam myslím 6,ale jednou mi třeba opíchal tu žílu 3x a další jsem měla zase na příště,říkal,že na operace se chodí až budu stará babička,ty to mají třeba hodně,jo a ty injekce stáli kolem 200,- a to máš na dýl,záleží asi jak moc to máš,ale poptej se,mně je 27 a sestře 25 a ty metličky,to je prý zbytečný,to se zase udělá

petula...
15. říj 2007

Ahoj mamkule, tak to Ti můžu říct naprosto přesně, jak to probíhá. Ná téhle operaci jsem byla v březnu 2OO6. Byla jsem taky pod celkovou narkózou, ale to je asi normální. Jinak když jsem se probrala z té narkozy, a přišlo to k sobě, tak to strašně bolelo, nechci Tě samozřejmě strašit, ale nic příjemného to není. Hned po operaci jsem musela začít chodit po chodbě, abych to prý rozchodila. Dělali mi obě nohy najednou, takže to byl docela záhul. Nesměla jsem mít nohy dole, a musela jsem pořád jenom chodit - denně tak 2-3 km. Jinak doma jsem s tím byla cca 6 neděl. Ještě podotýkám, že po operaci jsem měla nohy samou modřinu(spíš byly celé modré), ale do léta mi to dá se říct zmizelo. Abych ti pravdu řekla, tak už bych asi po druhé nešla, křečáky se mi udělaly znovu, ale v menší míře. ☹ Tak hodně zdaru a pak napiš, jak Ti to dopadlo 😉

erin4
15. říj 2007

No já měla křečáky snad odjakživa,tak mě hodně zajímalo,co tady napíšete,že by mi něco pomohlo,ale teď teda nevím,nevím ☹ 😒

petula...
15. říj 2007

Jo ještě jsem zapoměla napsat, že jsem musela nosit ty super punčochy asi ještě 4 měsíce po operaci. Ale to už je taková maličkost 😉

mamkule
autor
16. říj 2007

Holkciny,diky za vycerpavajici dopovedi,jsme rozdhonuta narkozu nepostoupit a pidit se tedy po jine metode a vyzkouset ambulatni zakrok,narkozu a ty nasledene neduhy po ni, opravdu ne, jsem straspytel priznavam to.Pak urcite pisnu ,jak jsems dopadla.Jeste diky ,ze jste mi pisnuli coa jak,kdyby jsi mi Petule neotevrela oci,asi bych do toho sla, ale bojim se - jak narkozuy a,tak i pooperacniho stavu .Mejte 🙂 se krasne holky,

many
16. říj 2007

mamkule - zeptej se na to opíchávání,to je v pohodě,to zvládneš 😉 to ti opíchne třeba jednu žílu dvakrát nebo třikrát,stáhne ti to obvazem a pak jdeš třeba za 14 dni na kontrolu,ráno,než jsem dala nohu z postele,tak jsem si obvaz zase dala,tak jak ti to ukáže doktor a dobrý,fakt se na to zeptej,na operaci bych taky nešla

mamkule
autor
17. únor 2008

Holky diky moc za rady, tak nakonec jsme pod narkozu nesla a zasla sem k nam do polikliniky,kde je vyena pani doktorka a dela mi sklerotizaci,to opichavani co jste mi radily, stalo mi to 500 cela krabicka injekci ,vzdy po aplikaci nosim puncocu 3dny, nekdy to potom pichanim bolelo,jako modriny, na tech krecacich se mi udelalo tmave misto,zatvrdle, ale to pry zmizi tak uvidime, jakou budu mit nozku do leta, ale je to super, nez abych sla pod narkozu, priznavam jsem straspytel,proste jsem mela z narkozy strach,takze diky za radu,pomohlo mi to a jsem rada,takze jest JEDNOU DIKY MOCICKOOOO Alena

aponchie
18. únor 2008

a ta sklerotizase je na velke zily nebo ty metlicky jenom?a po ni uz to nikdy se nevrati?

jajinak
18. únor 2008

Aponchie,na obojí,ty metličky mě mnohem víc bolely a bohužel se mi to vrátilo a to nemam nadváhu,sedavé nebo opak stojací zaměstnání.Ale myslim,že pořád lepší jít víckrát,než na operaci.

mamkule
autor
18. únor 2008

JA mela i velke povrchove krecaky, v tehotenstvi jsem pribrala 15kg,takze potvory vylezly i popraskala- metlicky,ted mam vahu 52kg,jenze mame to v rodine, pan iDr rikala, ze je to geneticky danne,je pravda ,ze ty metlicky boli vice, ale neni to zase nejaka hrozna bolet,jen to boli jako modriny ia palilo o ze zacatko,ale co neudelame holky pro krasu,aby jsme vypadaly,tak abychom se citily dobre.Ja jsem s tim velice tedy spokojena,ja psala jajinak-nez jit na operaci a pod narkozu brrrr,jezi se mi chlupy na tele,takze jdi do toho, nic to neni a vysledek je znatelny,opravdu,tak noham krasnym, bez krecakum ahoj

kapulet
19. únor 2008

ahoj maminky,chcii se jen zeptat, zda jste museli mít doporučení od obvoďáka? ráda bych ho obešla. Kam mám jinak zajít s křečovými žílami, mám jich po těhu dost a velký. dík

jajinak
20. únor 2008

Kapulet,jestli myslíš doporučení na sklerotizaci,tak to být nemusí.Já jsem s tím byla v dermatovenerologické ambulanci(u nás je to kožní).Určo bych nejdřív šla na sklerot. než na operaci 🙂 .

mamkule
autor
22. únor 2008

Ja sla rovnou za pani doktorkou ,co vykonava tuto sklerotizaci,jen zpravy si vzdy nahrodim a ty pak odnasim ke svemu obvodakovi,tak pak pisni,jak jsi dopadla 🙂

elly
22. únor 2008

Priklanim se k tomu co uz tu bylo receno..nech si zily vypichat..ja jsem na tom taky byla.....myslim, ze je to lepsi nez operace....pokud vazne nemas velke boule na nohou...je to ambulantne a skoro to neboli..jen stipe.. 😉

kapulet
24. únor 2008

Moc děkuji, ještě mám dotaz; nemám se sklerotizací (pokud bude stačit) počkat až přestanu kojit? Přece jen mám doma měsíční holčičku a nerada bych ji nějak ublížila jen abych měla hezčí a "lehčí" nohy 😅 .

mamkule
autor
26. únor 2008

Kapulet, nech si poradit doktorky ci doktora,zda se sklerotizace muze provadet v dobe kojeni,myslim, ze se krome do zily,ta latka nedostane, ze jako vytvrdne v dannem miste ,kam pichne.Ale zeptej se urcite, nejsme prece jen Dr.Mejte se krasne, ja jeste taky minuly leto chodila v kalhotach, takyj jsem kojila,tak jsem nic nepodnikala.

brundik
26. únor 2008

Ja mam co se tyka krecovych zil bohate zkusenosti. Uz jako mala holcicka jsem mela zilu videt, kdyz jsem se ptala doktoru, tak nad tim mavali rukou, dokud jsem nemela zanet zil. Az pak se rozhodli s tim neco delat. Prvni operaci mi delali na Homolce v celkove anastezii, mela jsem odpoledne pred nastupem drzet hladovku, v den nastupu me operovali a hned druhy den propustili. Modriny jsou velike, kdyz jsem nohu videla poprve bez obvazu, tak jsem se fakt lekla. Pri chuzi to boli, ale chodit te nuti v podstate hned druhy den. Ale neprislo mi to nejak hrozne. Uz za ctvrt roku se mi zacaly objevovat dalsi zily a 4 roky po prvni operaci mi delali druhou v jine nemocnici. Tam jsem si vybrala misto celkove narkozy epidural. Operace byla v pohode, ale bohuzel po epiduralu mi bylo tak spatne, ze jsem tri dny nemohla jist, protoze jsem pri kazdem pokusu o sednuti zacala zvracet a strasne me bolela hlava. Nakonec jsem byla schopna jist jen v leze, chodila me tam krmit rodina. Nakonec to zkoncilo tak, ze tam, kam mi pichali epidural, pichli mi moji vlastni krev odebranou z ruky, aby se tam vytvorila zatka. To melo pomoc od mych problemu. A nakonec me z nemocnice propustili az za tyden a hlava me bolela jeste tak 14 dni. Takze nic moc zkusenost 😒 Na neschopence jsem byla 6 nedel. Obe operace byly tzv.stripping-odstraneni povrchoveho zilniho kmene, ktery je patologicky rozsireny. Bohuzel krecaky uz mam znovu, ale nastesti ted s nima nemam problemy. A to nejsem zadna tezka vaha, spis naopak. Asi u zadneho odstraneni zil se neda rict, ze je trvaly, zily se muzou objevit, ale taky nemusi a zalezi to na spouste okolnostech. Vypichovani zilek se hodi jen pokud nejsou krecaky nijak rozsahle.
Trosku jsem se rozepsala 😅

lienka26
27. únor 2008

Ahoj mamkule,
já si "léčím" křečové žíly" už nějakou dobu a na podzim jdu na operaci do Hradce Králové k MUDr. Kašparovi.
Pokud jsi nikde nebyla, tak doporučuji přihlásit se k němu. Udělá Ti vyšetření a zvolí vhodný postup léčby. Já mám KŽ bohužel dědičné a začala jsem k němu jezdit později, takže "napichávání nepomáhalo.
Na podzim mě čeká operace. Provádí se v lokálním umrtvení, cca 2 hodinky před operací ještě můžeš jíst, jen potom nesmííš ten den řídit. Pooperační rekonvalesnece je cca 1 - 2 dny a pak normálně funguješ, jen nosíš stahovací punčochy. Toto bohužel není hrazeno pojišťovnou, mě bude oprace stát cca 8.000,- Kč.
Kamarádka zvlolila operaci, kterou hradí VZP, jenže byla 3 týdny na nemocenské (pooperační stav, protože oparce je prováděna jinou metodou.
V HK se to jmenuje Flebocentrum (doufám, že nedělám reklamu). Pokud bys měla probém najít je na netu, písni mě do IP a já Ti pošlu kontakt na ně.

lienka26
27. únor 2008

Ještě dodám, že na operaci v HK byli oba mí rodiče a výsledky se mě líbí.
Průběh toho, co popisuje brundik je jako operace mojí kamarádky. Ta si ale užila 3 týdny bez práce a těšila se na to 🙂

danu
19. pro 2009

joplin • 1d • Dnes o 19:51
Zdravím všechny,
od 18 let se mi začaly dělat na vnitřních stehnech a později teké na lítkách křečové žíly, máme to v rodině, mamka, babička, teta..... ☹
Po porodu dcerky se mi žíly malinko zhoršily, nebolí, ale opravdu nevypadají hezky, tak v bodoucnu uvažuji o operaci, není tady nějaká co má taky takový problém? Nebo někdo, kdo už operaci prodělal a hojí se? Popř. jak operace probíhá.........napiště, budu moc ráda....slyšela jsem o nových metodách léčby laserem.....dík Jana

marooshka • 3d • Dnes o 20:03
joplin, mně se začaly dělat křečové žíly už asi ve 13 na lýtku, po dvou těhotenstvích se taky docela zhoršily, vůbec jsem to necítila ale vypadaly hrozně a na lýtku 😠
Byla jsem na operaci asi před 3 lety. Operovali mě právě laserem, byla jsem tam jen dopoledne, odpo.mě pustili domů. Asi dva týdny jsem nosila obvaz na celé noze, už si nepamatuju jak přesně dlouho. Hojilo se mi to docela dlouho, ale jen v tom smyslu, že jsem tam měla dlouho modřiny a takový čáry tmavý. Každýmu se to hojí jinak dlouho a mě obecně se jizvy atd. hojí blbě. Teď už tam nemám nic vidět, jen úúplně zblízka. Takže jsem spokojená 😉

joplin • 1d • Dnes o 20:12
Děkuji marooshko, a měla jsi je v jakém stádiu? Jen takové metličky, nebo vystouplé, já mám právě dost vystouplé, když třeba dlouho stojím tak jsou jako "vánočky"...tak se bojím, jestli i taková stádia dělají tím laserem....

marooshka • 3d • Dnes o 20:19
no měla jsem je taky dost vystouplé 😝 ale teď nevím jak přesně mi to dělali, vím že nějak, jestli nějak operativně, ale vím že určitě pak laserem. Ale žádný jizvy nemám. Tak si nejsem jistá jestli jen laserem nebo i jinak, nerozumím tomu a už je to dýl, tak si nepamatuju přesně jak mi to vysvětlovali. Jo a ještě jsem si vzpomněla, po tom obvazu jsem ještě asi měsíc nosila takovou stahovací punčochu 😉

kacab
8. pro 2010

Ahojda, nemáte někdo představu, kolik stojí ty laserové zákroky v dnešní době? a taky ohledně těch punčoch... já mám křečáky jen kolem kolene, tak bych ocenila snad jen návlek na to koleno - jako mají třeba sportovci, než celou punčochu.... ale na nic takového jsem zatím na netu nenarazila... nevíte někdo, jestli něco takového existuje?díky

binki
2. bře 2012

Ahoj, nemáte někdo aktuální zážitek s operace křečových žil v celkové narkóze? Jdu v pondělí a mám docela nahnáno.

sayast
2. bře 2012

ja byla 4x (2x klasicky, 2x laserove). 2x v epi narkoze, 2x v celkove. vubec se toho neboj. a uz 2. den po operaci se jde domu. ja po te posledni uz druhy den od operace litala kolem ani ne 2 lete dcery. a musela jsem, jsme samy, nikdo mi nepomohl. chodili jsme ven, vsechno. a to me protekcne chteli pustit domu uz vecer po operaci, to jsem odmitla, chtela jsem si odpocinout 🙂

sayast
2. bře 2012
binki
4. bře 2012

:D díky, to jsem chtěla slyšet! takže ten laser byl lepší?