Odstranění křečových žil. Máte zkušenost?

mamkule
13. říj 2007

Ahoj maminky i nemaminky,chci se zeptat, zda nekdo nema zkusenost s odstranenim krecovych zil,mam jit pod narkozu na sotraneni krecove zily-hlavni, pak az sklerotizace metlicek, nechci pod narkozu, klidne bych si i zaplatila amblulatni zakrok.Napiste mi nekdo zkusenost, enchci byt v nemocnici hospitalizovana tyden, nevim jak by to zvladnul muj maly synek a ja hlavne ☹ ,napiste mi vasi zkusenost budu moooooooooooooc rada zdravi vas Alena

sayast
4. bře 2012

@binki laser, asi byl pak mi bolestivy. na prave noze se mi to od te doby neudelalo, levou mam nejdriv laserem a pak 2x normalne. na laser bych uz nesla. ani po klasicke jizvy nejsou, jen male a usetrene korunky dobre 😵

akdar1
1. srp 2012

Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s operací křečových žil. Známá mi říkala, že jde na soukromou kliniku a odstranění křečové žíly z jedné nohy a cena nějakou "šetrnější" metodou ambulantně bude 17 tis. - na to bohužel nemám , tak jsem se nahlásila do nemocnice, kde mi to budou vytahovat háčkem - křečová žíla již má mnoho vyboulenin na kůži a sklerotizace by nepomohla!?!. Také mi prý v dolní části začíná "černat" a tam už mi zůstane na kůži šedá stopa ☹ Jak to probíhá? Jaká anestezie je lepší? Jaký stav bývá po operaci a jaká je rekonvalescence a co obnáší? Děkuji za info...

777aaabbb777
20. srp 2012

Známá měla také problém s křečovými žílami, chtěla také zkusit operaci, ale doporučila jsem ji aloe a do 14 dnů úplně v pohodě. Kdyžtak napište, nechci tu jmenovat konrétní výrobky, co pomáhají - reklama...Myslela jsem si, že je to dlouhodobější proces, ale 14 dní je pecka. Je to samozřejmě individuální, spíše je potřeba počítat s min. měsícem pravidelného užívání...

basovka
24. dub 2013

Ahojda danu,já jsem nyní 14 dní po operaci.Byla jsem na té klasické v celkovém uspání s oběma nohama.Sice ta bolest po probuzení byla dosti nesnesitelná,ale druhý den po operaci se to už s brufenem dalo vydržet. A další den jsem se už musela starat o rodinu 🙂 a běhala na nohách jak čamrda 😀 Ted už bolest necítím vůbec a jizvy v tříslech se už zahojily.Akorát se musí nosit 6 týdnů punčochy,přiznám se,že se těším až je vyhodím.Kdyby jste se na něco chtěla zeptat,tak napište ráda odpovím 🙂 .Myslím si,že ta operace není nic hroznýho.jsou i horší věci,jako třeba císař,to mě bolelo mnohem víc a déle.Mějte se

basovka
24. dub 2013

@danu basovka Ahojda danu,já jsem nyní 14 dní po operaci.Byla jsem na té klasické v celkovém uspání s oběma nohama.Sice ta bolest po probuzení byla dosti nesnesitelná,ale druhý den po operaci se to už s brufenem dalo vydržet. A další den jsem se už musela starat o rodinu a běhala na nohách jak čamrda Ted už bolest necítím vůbec a jizvy v tříslech se už zahojily.Akorát se musí nosit 6 týdnů punčochy,přiznám se,že se těším až je vyhodím.Kdyby jste se na něco chtěla zeptat,tak napište ráda odpovím .Myslím si,že ta operace není nic hroznýho.jsou i horší věci,jako třeba císař,to mě bolelo mnohem víc a déle.Mějte se

Dnes ve 20:21 • Odpověz • •

elinka0034
2. bře 2014

Zdravim, chci se zeptat jak to probiha od zacatku cele? Mam to geneticky dane, krasne krabatoce ma obou nohach a to mi je teprva 23... Nemam na soukrome kliňiky penize a vubec nemuzu najit iňofrmace kam bych mela zajit- napolikliňiku ci kam? Diky moc!;)

anikaee
28. lis 2014

operaci odsouvam jako posledni moznost, nechci pod nuz, jizvy se hoji dlouho a zustanou. Maminka je po operaci krecaku takze vidim jak to mnela a ma. Zbavit se jich nejde, operace ji pomohlachvilkove a znova ji vysli. takze ja se snazim hledat jine reseni. ted mi doporucili akysi skvely pripravek senzycol, je sice dost drahy, ale jdu doto a uvidim jestli mi pomuze aspon co zname

cernobylka
20. pro 2014

@basovka Ahojky chtěla bych se zeptat jak jsi na tom s křečovými žílami po té operaci? já jsem dva dny po operaci tak jsem zvědavá? jo a ještě co jak jsi dělala?dik moc

lenulafi
5. únor 2015

@cernobylka Můžu se zeptat na něco?Já jsem týden po operaci.Každý mi říká ať ležím a nenamáhám nohu.Jsem trochu jiného názoru,že aspoň trošku bych namáhat měla.Ve středu jdu k doktorovi tak se zeptám jeho,ale třeba bude někdo vědět 🙂

wolf78
2. bře 2015

@anikaee .Zkuste Clarivein,je to trochu dražší ale dělají veškeré žily bez anestezie a za 20min jde jde domu.Nema to chybu🙂

sleepers
3. bře 2015

@wolf78 jj, ten dela i u nas na poliklinice a pacienti jsou spokojeni.

medunatka
17. bře 2015

Ahoj holky, dneska jsem se vrátila z operace varixů. Byla jsem 2 hodiny v plně narkoze a dělali mi jen jednu nohu, druhou nezvládli. Bala jsem se moc a zbytečně. Už jsem doma, noha sice trochu bolí ale nic hrozného a narkóza v pohodě. Slyšela jsem, ze spinalka-epidural nic moc, ze už to ke konci začínaly citit. Tak se nebojte a jdete do toho co nejdřív, čím později, tím hůř! 😉

aja12345
18. bře 2015

Ahoj holky,mám taky hrozné křečáky,trpím na ně od puberty a po dětech je to ještě horší,už jsem byla na operaci v nemocnici,ale udělaly se mi znovu,nevíte jaká je třeba klinika v Ostravě LLC?Klidně si zákrok zaplatím,ale do klasické nemocnice už nejdu,byla to hrůza a křečáky mám ještě horší....díky moc za rady🙂

wolf78
18. bře 2015

@aja12345
Zdravim muzu doporucit tohoto doktora,zde cislo:+420603380271.Metoda clarivein,ambulantni zakrok bez narkozy po 20 min jdete po svych domu.Nic neboli a neni ani zadne predoperacni vysetreni🙂Jsem 14 dni po zakroku a super noha jak nova a zily byly vazne velke.Zkuste tonurcite to stoji za to🙂

aja12345
19. bře 2015

Také zdravím,zadala jsem si číslo do vyhledávače,vyjel mi nějaký primář v Říčanech,tam vážně nepojedu,chtěla jsem Ostravu a okolí...ale jinak díky🙂

aaanca
9. kvě 2015

V kostce řečeno a napsáno . Asi před 2 lety jsem byla na operaci křečových žil .
Pan doktor mi řekl že nejprve uděláme tu horší nohu.Cena byla odhadnuta na 16.000- 18.000 tisíc korun.
Bylo mi řečeno,abych se nebála,protože nyní se to již dělá téměř bezbolestně.
Operace skutečně začala bezbolestně.když mi bylo řečeno že už mám za sebou 2/3 operace,dověděla jsem se že nyní musejí zvolit jinou metodu operace na zbývající 1/3 .
Bolest byla taková,že jsem málem omdlela.Doktor mi potom řekl,že jsem byla statečná a že jinou metodu operace v mém případě nebylo možné použít.Docela mě zaskočilo to,že nebyli schopni mi říct na rovinu a to ještě před operací,co mě doopravdy čeká. Vždytˇ jsou to snad profesionálové ?!, a museli přece vědět,jaké formy operace zvolí,když mě několikrát před operací vyšetřovali ! Nakonec operace nestála 16.000- 18.000 tisíc,ale 25.000 rovných tisíc.Prý tam museli použít v mém případě více nějakého materiálu.profíci to nevěděli dříve,aby mě ne toto překvapení připravili ? Dnes normálně chodím,ale pravda také je ta,že se žíly začali opět objevovat.Sice v menším měřítku,ale objevují.Zákura na operaci byla 2 roky,to už uběhlo. 🙂))

blanka.k
20. srp 2015

Ahoj holky, můžu se zeptat, jeslti některá při křeč.žilách berete HA? Byla jsem teď poprvé na cévním, hned mi mudr. doporučil operaci, sestřička mě "seřvala", že beru HA, mudr. to ovšem nezakázal, že mu to nevadí... pořád nevím, mám antik.kroužek Nuva Ring (když ji nebudu brát, tak to skončí jako dříve... návštěvy gyn., vyvolávačky, hormony atd....s problémy bojuju už od počátku menzes, tj.přes 24 let a až s HA mám relativní "klid" 😅 )

merope
20. srp 2015

@aanca Díky za info, že to může být i takto. Taky mě v budoucnu čeká operace (teď se pokoušíme o mrně, tak to je úplně zbytečný) a dobře vědět nechat si od nich udělat kalkulaci předem - protože mít někde na papíře 16-18 tisíc, tak jim prostě dám 18 tisíc s tím, že kalkulaci jsem chtěla mimo jiné i proto, že víc peněz momentálně prostě nemám, že i těch 18 jsem si musela půjčit v rodině a hotovo.

@blanka.k Mě před lety jedna gynekoložka taky říkala, že to nevadí. Mnoho let zpátky to dost vadilo, ale teď by tam mělo být míň hormonů. Jinak tedy je to hlavně tak, že je lepší HA nebrat než brát, ale pokud ji bereš ne jen proto, abys neotěhotněla, ale jako lék na potíže, je to vždy prostě o srovnání "trochu" zhoršení křečových žil vs. gynekologické problémy.

blanka.k
20. srp 2015

@merope díky za odpověď, taky jsem při serfování na netu četla, že to zas tak "nevadí".... Ani jsem mu neříkala, proč jí beru...a říkal, že prostě je to "něco za něco", že zas by bez ní člověk řešil jiné problémy, že to nevidí černě to užívání.
Jen mě teď překvapilo, jak tu píšete ty cifry za operaci, jsem mysella, že je to zadarmo ... tak to na ni teď nepůjdu, jsem dala nedávno nechutný peníze za operaci očí a po 3 letech už zas nosím brýle...nerada bych dopadla stejně 😅 Zatím vyzkouším nějaké ty léky co mi předepsal a punčochy a uvidíme, do křečáků mých babiček mám daleko (zatím 🤐 )

merope
20. srp 2015

@blanka.k Já co zjistila, tak díky našemu úžasnému "rovnostářskému" systému zdravotnictví bohužel nefunguje, že máš nějakou metodu "na pojišťovnu" a pokud chceš nějakou jinou, lepší, zaplatíš jen rozdíl - takže buď máš zadarmo na pojišťovnu "klasiku" (cca 14 dní pracovní neschopnost, pokud tedy nejsou žádné komplikace, jinak i déle) nebo nějakou modernější metodu - ale tam se prostě platí kolem těch 20.000 za operaci. Jemně doufám, že by třeba mohl někdo přijít na to, že se státu vyplatí, když je někdo po operaci doma pár dní a ne půl měsíce až měsíc a že by to mohlo být třeba zadaro. Ale obávám se, že dokud se bude říkat o tom, že prostě doplacení za lepší péči neexistuje, tak to bude za dvacet a nic se nezmůže.

blanka.k
21. srp 2015

@merope zatím jsem vůbec nekoukala, co , kde, kdo za kolik nabízí.... mě nenapadlo, že tam dojdu a on hned, že operace není problém, ideál v zimě.... 😅 Hlavně problémy (otoky a občas boelstivost) mám na obou nohou,a křečáky jen na jedné, takže to asi můj problém řešit stejně nebude....

merope
21. srp 2015

No, můj doktor taky něco ve stylu "tak až budete chtít operaci, tak řekněte a jdeme na to" - ale přitom vůbec vlastně nevím, za kolik, jakou metodou, nic. Takže hledám jiného doktora, protože bych ráda aspoň základní info.

vojato
29. dub 2016

Zdravím maminy, nevím, jestli se vám to v této staré konverzaci zobrazí, ale měla bych pár otázek.
Jsem po třech těhotenstvích, je mi 26 a křečáky mám už i klikaté, modré, vystouplé. Takže na operaci už to asi bude... Jak hodnotíte operaci či nějaký zákrok s odstupem času? Vrátilo se vám to? Šly by jste znovu? Má někdo u vás v rodině bercáky? Otcova matka (moje babička)bercaky měla od svých 40 let a dalších 40 let s tím žila. Z matčiné strany varixy take rozsahle, ale až v pozdějším věku. Někde jsem četla, že se bercak otevřel právě po několika operacích křečáků... Si má pak člověk vybrat, jestli odstranit či ne ☹ . Podotýkám, že dělám vše pro to, aby se to nerozvíjelo-pohanka,detralex, punčochy, pohyb, optim.váha...
Před měsícem mi ještě zjistili zánět povrchových žil s trombem, měl to také někdo z vás už tak mlád?
Díky za odpovědi 🙂

pajkast
26. lis 2016

Ahoj, ja zrovna lezim po operaci s nohou nahore. V pondeli jsem byla na klasicke operaci varixu v celkove anestezii. Jednu nohu mi oparovali tri roky zpet a ted po druhem tehotenstvi druhou. Nohu uz jsem mela samou bouli. Rano jsem prisla, odpo operace( trva pul hodiny), druhy den rano jdes domu. Chodit muzes jeste ten den a bolest neni nic hrozneho, dostanes analgetika, takze te nic neboli. Noha je sama modrina, ale mazu Liotonem a bude to krasne mizet. Stehy tahaji za 10 dni (mam rez v trisle, pod kolenem a asi sedm malych na lytku - ty nejsou dneska uz ani videt na druhe noze). U prvni nohy jsem po ctyrech tydnech lyzovala. Leasrovou operaci mi lekar nedoporucil, je draha a navratnost je pry rychlejsi, sklerotizaci mam slibenou na male zilky, ktere by tam pripadne po zakroku zustali. Je to neprijemne, ale neni to nic co se neda vydrzet 🙂.

vojato
30. lis 2016

@pajkast ahoj! No po všemožných konzultacích jdu na zákrok zítra. Zatím mi budou dělat levou nohu, tzv.crossectomii. Žílu mi podvazku v trisle, páč se mi krev vrací už od tam. Když mi primář nohu zakrtil v trisle všechny krecaky po celé nože krásné zmizely, to jsem koukala. Budu také uspana. Jinak spíš štve že těch žil mám vystouplych tolik a hlavně na lýtku. Moje matka má obr žílu, ale jen jednu, od kotníku až po slabiny. Doktor říkal, že mám prvni stupeň. Jinak pote co se zoperuje i druhá noha hodlam změnit režim. Už jsem začala běhat, Plavu, cpu se pohankou, jim černý bez a co to jde nosím punčochy. I když po jejich nošení mi vylezl krecak až v trisle, sice malý, ale jen tam. Tak nevím jak moc je to účinné. Mám 5 sourozenců a žádný ty problémy nemá. Babička z toho měla bercaky ve 40, toho bych se nerada dočkala 🙂

vojato
30. lis 2016

@pajkast jo a na ty operovany před 3 rokama se to zatím neobjevilo?

merope
1. pro 2016

@vojato Mě právě doktor říkal, že mám problémy spíše v tříslech (co nejsou vidět) a že punčochy by to jen zhoršovaly. Ale mám už od kamarádky kontakt na jiného doktora, tento mi ani nic moc nevysvětlí, neřekne, takže vlastně ani nevím. Byla jsem u něj několikrát (vždy tak cca po roce až dvou) a dohromady tipuji, že jsem v ordinaci nestrávila víc než 15-30 minut (celkem za všechny návštěvy). Takže víc hledám info po internetu než od něj.

vojato
1. pro 2016

@merope a jo, no já to mám jak v tříslech, kde se to udělalo u dětí tak po celých nohách, hlavně ty lýtka a kotníky. Dnes jsem tedy po operaci, žádný med to není. Ale co jsem si vzala prášek od bolesti tak je to úplně ok 😀. Mám to rizly dole u kotníku a v trisle. Pak se uvidí co zbyde a to se udělá sklerotizací. S doktorem, bývalým primářem, byla rozumná řeč. Nechtěl zbytečně nic řezat, že mám nohy jak modelka a bylo by to škoda.

kaschmar
31. kvě 2017

@777aaabbb777 dobrý den jak se jmenuje prosím ten přípravek na křečové žíly s aloe? Smí se při kojení? Miloš děkuji. Zuzana

anprik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz