Odstranění žlučníku, jak probíhá rekonvalescence?

veri0007
14. kvě 2015

Ahoj holky,
jsem před laparoskopickou operací žlučníku. Operaci mám již objednanou, ale nepoptala jsem se lékařů co vlastně bude dál?? Jak probíhá rekonvalescence? Budu po příchodu z nemocnice schopná postarat se o v té době osmiměsíční dítě? Operace je plánovaná na pátek, v neděli mě pouští, s malou budu od pondělí sama. Jak dlouho budu muset dodržovat nějaké zvláštní diety? Smím cvičit? Ať mi třeba nehrozí kýla, vůbec nevím co čekat...

babunka1
14. kvě 2015

ahoj, já byla na laparce v říjnu. Za sebe musím říct, že jsem měla nástup v pondělí, operace byla v úterý ráno a domů jsem šla v pátek. Žádné komplikace jsem neměla, ani léky na bolest jsem nebrala a už v úterý večer jsem chodila v pohodě. Sice to břicho bolelo tak týden určitě, ale nebylo to nic hrozného. Ale vím, že kamarádka docela trpěla. Prý si i o prášky na bolest musela říkat. Ale nebála bych se toho. Spíš pak počítej, že nebudeš moct zvedat těžké věcí, určitě ne cvičit nějaký čas a držet dietu (nejíst tučné, mastné atd. - to ti upřesní v nemocnici nebo najdeš na netu spoustu rad co jíst a co ne). Já jsem držela dietu tak týden a pak jsem pomalu začínala jíst normálně. Ale třeba jako smažené hranolky si dodnes nedám nikde v restauraci a tak, když vím jak to smaží ve fritáku. Ale doma v pohodě smažíme. Jinak klidový režim a neschopenku jsem měla cca 4 týdny. Ale laparoskopie bych se opravdu nebála. Dopadne to dobře 😉

veri0007
autor
14. kvě 2015

@babunka1 mno, jestli ta bolest nebude horší než žlučníkový záchvat, tak to bude dobré🙂 A jak to bylo se sprchováním? Nikdy jsem na žádné opraci nebyla tak nevím. Kdy ty rány mohou přijít do styku s vodou? A když mám v pátek tu operaci, myslíš, že bych další čtvrtek mohla už s malou do bazénu na plavání?? Najednou mi vyvstalo tolik otázek... 😅

babunka1
14. kvě 2015

@veri0007 žlučníkový záchvat? Tak to vůbec, to můžeš být v klidu si myslím 😉 . Já jsem byla vážně v pohodě. Klidně bych šla znovu 😀 Já jsem se vysprchovala druhý den po operaci a dávala jsem pozor na přelepená místa. Doma jsem se sprchovala v pohodě, jen jsem si moc nemydlila ta místa šití. Spíš jsem je jen přejela vodou. Za týden po propuštění mi vyndali stehy a pak už jsem se sprchovala v pohodě. Ale s tím bazénem ti nevím. Já bych počkala. Přijde mi to brzo. Ale to se spíš zeptej doktora 😉

veri0007
autor
14. kvě 2015

@babunka1 zeptám, ale díky za info😉

tulikiss
14. kvě 2015

nevim kolik mala vazi ale ja byla na operaci v listopadu a mela jsem mesic zakaz zvedat tezsi veci aby se mi neudelala kyla v jizvach. takze jsme nesmela zvedat deti v te dobe mely pres 10 kilo a to mi teda doktor zakazal..jinak to byla pohoda dva tydny po operaci sem zacala zkouset pomalinku jist normalna, ja jim zdrave normalne takze smazeny moc nejim, ale na vanoce jsme mela uz normalne salat.

veri0007
autor
14. kvě 2015

@tulikiss má sedm a půl kila. No ale když se k tomu přičte autosedačka tak jsem na těch deseti taky🙂 Ale jinak malá je spíše menší miminko...

terezap5
29. kvě 2018

Holky,já jsem měla operaci včera. Co tak jíst? Troufla jsem si na banán a rohlík...zítra vařené kuřecí prso a rýži..nebo můžu brambory? Království za soletky!!!!

kbramborova
29. kvě 2018

Brambory můžete. Smíte med, džem ale bez zrníček takže nejlépe meruňkový. Ale určitě ne máslo a nevarit na tuku. Opatrně s mlecnymi výrobky a mléko jako nápoj zařadit až dýl, muze byt nesnasenlivost. Princip tyhle diety je v omezení tuku,

terezap5
29. kvě 2018

Takže rohlík s.dzemem by sel? Nebo zerve?

terezap5
29. kvě 2018

A vývar s masem,nudlemi a zeleninou? Vejce asi ne,že? Soletky...