• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odstranění zubního kamene, jak se to provádí?

10. února 2013 
Ahoj maminky,za dva týdny mám jít na odstranění zubního kamene pomocí UTZ,zubařka mi tvrdí,že to nebolí ( jsem totiž snad největší srab co se zubů týče :grinning: a mám hodně nízký práh bolesti).Chci se zeptat,NIKDE jsem nenašla postup,jak se to provádí,čím ( vím,že UTZ,ale nechápu jak :grinning: ) a jestli to teda bolí nebo ne :confounded: Mám prý kámen i pod dásněma,tak nevím,na co se mám připravit :cry:
Děkuji :slight_smile:
8. únor 2013 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronikanel byla jsem na něm před 14 dny poprvý u dentistky, znám příjemnější věci, ale vydržet se to dá :wink:
8. únor 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronikanel no je to asi lepší než vrtání, ten ultrazvuk je něco jako vodní sprška, ale občas zajede i do dásně a to trochu bolí. moje zubařka to občas přerušuje a nechá mě si vypláchnout pusu. dá se to přežít a stojí to pak za to.
9. únor 2013 v 15:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mě právě bylo řečeno,že mám zubní kámen hodně pod dásněma,proto mám zánět dásní...Takže se mám na co těšit :frowning2: To je pomalu jak masochismus,platím za utrpení :grinning:
9. únor 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na tom osobně nebyla, ale vím z rodiny, že to není nic příjemného a poprvé je to náročné :frowning2: :frowning2: :frowning2: , většinou nedělají celou pusu najednou, ale jen jednu čelist - pokud je opravdu "zaneřáděné" a opravdu očišťují na dentální hygieně, hluboko pod dáseň. Ale dá se požádat aspoň, na naší stomatologii,o anestezii.
9. únor 2013 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronikanel Neboj, není to nic hrozného. Možná trochu nepříjemné, ale ten výsledek za to opravdu stojí.
9. únor 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jsem si tak říkala,že to je první věc u zubařky,na kterou půjdu v klidu ( teď ve čt. jsem byla na vrtání a tím jak mě to bolelo a šila jsem sebou,jsem ohrozila jak dr. tak sebe ! :frowning2: ),ale jak to tak čtu...pod dáseň...to mě bolí i když se rejpnu kartáčekm na zuby :confounded: Asi tak v klidu nebudu :grinning:
10. únor 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek