Odstranění zubního kamene, jak se to provádí?

veronikanel
8. únor 2013

Ahoj maminky,za dva týdny mám jít na odstranění zubního kamene pomocí UTZ,zubařka mi tvrdí,že to nebolí ( jsem totiž snad největší srab co se zubů týče 😀 a mám hodně nízký práh bolesti).Chci se zeptat,NIKDE jsem nenašla postup,jak se to provádí,čím ( vím,že UTZ,ale nechápu jak 😀 ) a jestli to teda bolí nebo ne 😖 Mám prý kámen i pod dásněma,tak nevím,na co se mám připravit 😢
Děkuji 🙂

ivcacekb
8. únor 2013

@veronikanel byla jsem na něm před 14 dny poprvý u dentistky, znám příjemnější věci, ale vydržet se to dá 😉

maximka33
9. únor 2013

@veronikanel no je to asi lepší než vrtání, ten ultrazvuk je něco jako vodní sprška, ale občas zajede i do dásně a to trochu bolí. moje zubařka to občas přerušuje a nechá mě si vypláchnout pusu. dá se to přežít a stojí to pak za to.

veronikanel
autor
9. únor 2013

Mě právě bylo řečeno,že mám zubní kámen hodně pod dásněma,proto mám zánět dásní...Takže se mám na co těšit ☹ To je pomalu jak masochismus,platím za utrpení 😀

obchod_terkaperka_cz
9. únor 2013

Já jsem na tom osobně nebyla, ale vím z rodiny, že to není nic příjemného a poprvé je to náročné ☹ ☹ ☹ , většinou nedělají celou pusu najednou, ale jen jednu čelist - pokud je opravdu "zaneřáděné" a opravdu očišťují na dentální hygieně, hluboko pod dáseň. Ale dá se požádat aspoň, na naší stomatologii,o anestezii.

adelkav
9. únor 2013

@veronikanel Neboj, není to nic hrozného. Možná trochu nepříjemné, ale ten výsledek za to opravdu stojí.

veronikanel
autor
10. únor 2013

Jsem si tak říkala,že to je první věc u zubařky,na kterou půjdu v klidu ( teď ve čt. jsem byla na vrtání a tím jak mě to bolelo a šila jsem sebou,jsem ohrozila jak dr. tak sebe ! ☹ ),ale jak to tak čtu...pod dáseň...to mě bolí i když se rejpnu kartáčekm na zuby 😖 Asi tak v klidu nebudu 😀

karolin89
18. led 2022

Ahoj, já teda byla jednou a docela mě to bolelo, takže jsem si řekla, že to zkusím nějak šetrně v domácích podmínkách. Co mě nejvíce pomáhá a se zubním kamenem nemám problém, je klasicky 2x denně čistit zuby, použití ústní vody, čistit si jazyk, aby tam nebyly bakterie, které se podílí právě na vzniku zubního kamene, omezení sladkých nápojů a na čištění používám speciální zubní pastu, která 5 přírodních látek, které se podílejí na rozpouštění zubního kamene. Objednávám konkrétně z této stránky: https://www.reparexshop.cz/diamond-yacca/diamon...

meejja
18. led 2022

Nechte si dát anestezii, pod těmi dásněmib(a zvlášť zanícenými) to je nepříjemné. Ale vrtání je horší 😉