Odstránenie znamienka laserom. Aké máte skúsenosti vy?

susik77
18. čer 2008

Ahojte, chcem si nechat odstranit znamienko na cele laserom, ale dost sa bojim jazvy-ci nakoniec nebude vyzerat horsie ako to znamienko. Ake mate s tym skusenosti?

pipisek
18. čer 2008

susik77

mojí mámě na tváři odstranili laserem znaménko, byla tam 2x a je naprosto bez jizvy, jen má na tom místě takovou světlejší pokožku. ale doporučuje se to na podzim nebo na jaře, nemělo by na to přijít letní slunce.
já se chystám také, mám vystouplé zneménko na pravé tváři, byla jsem už objednaná, ale zjistila jsem, že jsem těhotná, takže půjdu až letos na podzim.

susik77
autor
18. čer 2008

pipisek: super, diky, trochu sa bojim, predsa, tvar si kazdy vsimne hned 😔

anaret
18. čer 2008

susik, porad sa s inými lekármi- ja som bola na vyberaní znamienok už viackrát a vždy mi bolo doporučené radšej chirurgicky vyrezať, vraj je to istejšie a nič tam nezostane, lebo pri lasere nikdy nevieš...

lucianka
18. čer 2008

Ahoj, já mám odstraněná 2 znaménka v obličeji a naprostá spokojenost. Jedno mám klasicky vyřízlé a tam mám jizvu. Po tom laseru nezůstane skoro žádná... mám jen hodně z blízka viditelný jakoby obrys. Ale je to už 10 let, co jsem si to nechala dělat. Třeba už jsou teď lepší lasery a už ani ten obrys nezůstane 😀

susik77
autor
18. čer 2008

anaret: ja mam z toho dost horor, ked si predstavim, ze by mi rezali do cela ☹
a pojdem nekde, kde maju s tym dost skusenosti, teraz sa to uz robi casto 😉

susik77
autor
18. čer 2008

inak, to znamienko neni rizikove, dala som si ho teraz vysetrit u koznej 😉 len esteticky mi vadi, zeje uz dost vystupene 😒

gucz
18. čer 2008

mne vyrezávali tri, teda dve znamienka (krk, brucho) a hrčku z lýtka, na odporučenie doktora z onkológie to poslali na patológiu, diagnóza iné nezhubné nádory. Ale to sú takmer všetky zväčšujúce sa znamienka. Ten laser je určite pohodlnejší a lepší, ale najprv by som sa asi poradila s kožnou, či tie tkanivá netreba dať preveriť pre istotu.

majula009
19. čer 2008

Po skúsenostiach čo sa stali v mojom okolí by som si nikdy nedala znamienko odstrániť laserom, alebo len tak na nejakej klinike súkromnej, jedine v onkologickom centre....Minulý rok mi zomrel kamarát na maligny melanom, a tento rok na to isté operovali moju mamu, a neviete si predstaviť aké sú to stresy a nervy. Rakovina kože je jedna z najhorších foriem rakoviny, a velmi rýchlo metastázuje do iných orgánov...málo ludí o tom vie a preto každú takúto úpravovú operáciu zvážte, a po prípade sa poradte s kožným lekárom, ale ONKOLOGICKYM nie obyčajným kožným. Môžete na to doplatiť životom a to myslím úplne vážne....stačí ked si zadáte do google maligny melanom a prečítate si ten stres čo to je...a v skutočnosti stačí aby to znamienko bolo malé ako šošovička....

nanyka
21. čer 2008

mne akurat vcera vyberali 2 znamienka na krku, tak chodim s leukoplastmi, za 12 dni mi budu vyberat stichy..no ked som sa rozhodovala, ci laserom alebo chirurgicky, tak mi dermatologicka poradila, ze radsej chirurgicky a to z dovodu, ze pri odstraneni laserom sa znamienko "odparuje" a nemoze sa poslat na histologiu a takisto sa neodstrani cele, ale len z povrchu..nasledne mi poradila, ze nech si to dam urobit plastickemu chirurgovi, aby jazvicka bola "co najkrajsia" 😅 ..

a urobili mi to napriek tomu, ze je leto, len si to musim natierat opalovacim kremom spf 50, ktory som si nemusela extra kupovat, kedze ho pouzivam tak ci tak na tvar cele leto, aby som bola pekna aj v 50-ke 😉 😀 .

susik77
autor
21. čer 2008

baby, ale ked mi dr. to znamienko vysetrila dermatoskopom a povedala, ze je neskodne, tak si ho mozem dat odstr.laserom, nie? hadam by sa to nerobilo, keby z toho vznikali melanomy...

susik77
autor
21. čer 2008

Inak, tiez pouzivam faktor 50+, myslim, ze opalov. nie je zdrave a ani moderne 😎 ked vidim niekoho hnedeho, tak si hovorim, ze asi je trochu mimo...

gucz
21. čer 2008

susik77, veď o to ide, aby Ti doktorka najprv skontrolovala, či to je neškodné a môžeš si to s pokojným svedomím dať odstrániť ak ti to znamienko vadí.

Ja som išla ku kožnej s tým, že mi tie znamienka rastú a ona ma hneď poslala na POKO komisiu, teda na onkológiu, aby tam lekári určili nakoľko sú tie kožné útvary nebezpečné. A oni povedali, že vyrezať, a čo najskôr. Tiež mi to robili na začiatku leta a sama som si to musela odniesť na patológiu cez polovicu mesta. Bolo mi zle z umrtvovačky, robili mi to na chirurgii, normálne v ambulancii pri vedomí a netrvalo to dlho. Výsledky z tých vzoriek poslali potom ku kožnej, kam som išla na kontrolu. Na krku mám 4 štichy, ale myslím, že stále lepšie ako nejaký nádor. Dá sa to skryť vlasmi, ale tá jazva je tak vyblednutá, že kto o tom nevie, tak si to nevšimne. Ak si to chceš dať odstrániť len z kozmetických dôvodov, počkala by som na neskorú jeseň, až začiatok zimy, aby sa mohla pokožka do jari pekne zhojiť.

zejm
21. čer 2008

Mám za sebou obojí. Odstranění chirurgicky i laserem. Je nutné si nechat poradit od lékaře a pokud v tom on nevidí problém, zcela a úplně jednoznačně doporučuji laser. Měla jsem velké znamínko na špičce nosu - tedy všem dobře na očích. Nemám tam vidět vůbec nic. "Operace" byla sfouknutá za deset minut, nic jsem necítila, měla jsem tam pár dní malilinkatý stroupek a pak už nic. Žádné stehy, nepříjemné pocity, žádná jizva... Pohoda. Ale radím si to nechat dělat normálně ve špitále a ne od nějakého žabaře ze soukromé kliniky. Mě to dělali ve fakulní nemocnici v Olomouci, nejprve mě vyšetřili, pak pozvali na zákrok a nakonec ještě pro jistotu na kontrolu. Stálo to 400Kč a jsem strašně spokojená.

dari226
21. čer 2008

ja mam tiez znamienko na tvary a vo vystrihu a pocas tehotenstva sa mi zvacsili tak si to chcem dat tiez vybrat
len neivem kedy kde a ako lebo zijem v rakusku
kolko vas to stalo?
som pocula ze niekedy ked nic nerobite nestane sa nic ale moze byt aj rakovina ze predtym clovek nikdy nevie ze robi spravne ked si to vybara ale ked to zacalo rast tak je asi lepsie to vybrat nie?

susik77
autor
22. čer 2008

ja to mam na cele-dobre viditelne 😒 a zvacsuje sa, takze to chcem dat prec. kozna mi povedala, ze v pohode, ze je to neskodne.takze to chcenm dat laserom. myslim, ze tu v prahe je kopec klinik, kde to robia. ale prave nemam ziadne konkr. doporucenie 😕

nobody
22. čer 2008

mně se to líbí třeba

susik77
autor
16. lis 2008

ahojte, vcera som si dala odstranit znamienko laserom, pytala som sa tej lekarky, ci sa to moze zvrhnut a ona hovorila, ze to v zivote nepocula. Ze ona by podozrive znamienko laserom nikdy neodstranovala a benigne znamienka sa po odstraneni laserom nezvrhnu na melanom. inak moc to nebolelo, trvalo to asi 45 sekund 😉

olinka6226
16. lis 2008

mozete mi odporucit niekoho dobreho v BA na odstranenie znamienok?, Laserom i chirurgicky. Dakujem. Mam zopar znamienok v dekolte a tie mi dost vadia - malemu sa strasne pacia a ma tendenciu ma tam stale chytat. inak znamienka si obcas davam kontrolovat, priznavam ze posledne 2 roky som nebola (nejak som pri malom nestihla) ale pred 2 rokmi som mala vsetky OK

susik77
autor
16. lis 2008

olinka, ja som mala na cele-vystuple znamienko a aj malu to strasne bavilo 😎
a raz mi ho aj rozskrabla 😒 ale hlavne mi vadilo esteticky-ked som sa pozrela do zrkadla, hned som videla to znamienko 😒

olinka6226
16. lis 2008

no ved to ze raz my do jedneho riadne zarypol a ja nechcem zbytocne drazdit hada bosou nohou 😀 tak mam v plane teraz v co najkratsom termine sa ich zbavit. ale teda nerada by som platila za jedno 2000sk. len tym ze ich mam viac pri sebe a v dekolte tak by som asi uprednostnila laser. aby som tam nemala jaziev ako maku vedla seba.

susik77
autor
16. lis 2008

oli, ja som si to dala v Prahe, lebo tu byvame a 1 ma stalo 1200 Kc

olise69
16. lis 2008

Robila som sestru na chir.amb., kde sme odstranovali znamienka. Doporučujem jedine chirurgické odstránenie, hlavne pre histologiu. Ináč každé znamienko, ktoré chcete vybrat by malo byt najprv konzultované s kožným lekárom, ktorý odporučí vybratie/ nevybratie.

susik77
autor
16. lis 2008

olise: vsak na tych klinikach, kde odstranuju aj laserom to robia dermatologovia, kt. znamienka najprv skontroluju. vsak znamienka neodstranuju udia ktori sa do toho nevyznaju.

susik77
autor
16. lis 2008

inak, pripada mi zaujimave, akokeby boli 2 skupiny koznych lekarov-jedny tvrdia, ze lepsie je odstr. znamienka chirurgicky, ini laserom. Mne ta dr. co mi vcera odstranila znam. laserom povedala, ze este nepocula o pripade, kedy sa neskodne znamienko po laserovom odstraneni zmenilo na melanom...

olise69
16. lis 2008

niekedy sa zamýšľam , pokiaľ siaha komercia: ☹
Vypočula som si rozne názory od chirurgov, kožiarov, onkologov. Myslím, že histologický nález by u mňa prevyšoval ostatné klady pri lasere.

olinka6226
16. lis 2008

olise ak ide o 1-2 znamienka ano. ale ked mas blizko seba povedzme 7 znamienok na dekolte tak to uz by bol potom iny jazvovy masaker.

olise69
16. lis 2008

ešte k tomu- nie všetko čo si myslíme a možno sa o tom tu bavíme, sú materské znamienka - existujú rozne kožné polypčeky, výrastky....ktoré sú neškodné- tie ano laserom. Len som za to aby sa najprv zhodnotilo, čo to je. Aby sme tie ozajstné " materské znamienka" nebagatelizovali. Chirurgicky sa dajú pekne zašit intradermálnym stehom. Ak má niekto sklon ku keloidom ( jazvám) tak velmi nenavyberá.

susik77
autor
16. lis 2008

olise: mne viacere kozne dr. povedali, aj som citala na nete v poradenstve, ze znam., kt. vycnievaju nad kozou su vacs. neskodne. ze na melanom sa zvrhavaju ploche znamienka a myslim, ze je zbytocne vsetko vyrezavat, ked ti nezavisle viac dr. povie, ze je to neskodne. A velka jazva na tvari do konca zivota nic moc 😝

olise69
16. lis 2008

V tom máš pravdu, len sa netreba spoliehať na to ako na pravidlo. Všetky znamienka by mali byť pravidelne kontrolované u kožiara aspoň raz ročne.
Prežila som si svoje s dcérou, ktorá má veľa znamienok, a jedno bolo velmi vypuklé, tmavé. Konzultovala som to u onkologa, odoslal ma na kliniku na melanómovú komisiu, vtedy jednoznačne potvrdili- vybrať. Dopadlo to fajn, ale tie nervy by som už zažiť nechcela.( hoci vtedy ma ukludňovali, že v takom veku- 7 rokov, nebývajú melanómy, sami neboli presvedčení, že to platí vždy)

susik77
autor
16. lis 2008

olise: jasne, ja som v tomto pedant, chodim aj 2-3x do roka, bojim sa...tiez som mala podozr. znam. na bruchu, aj histol. potvrdila, ze ho bolo treba vybrat 😎