Odstránenie znamienka laserom. Aké máte skúsenosti vy?

susik77
18. čer 2008

Ahojte, chcem si nechat odstranit znamienko na cele laserom, ale dost sa bojim jazvy-ci nakoniec nebude vyzerat horsie ako to znamienko. Ake mate s tym skusenosti?

skuli
17. lis 2008

Příští týden jdu se 7 letou dcerou vyříznout znamínko.Má to na obličeji,objevilo se jí před 3 roky a od té doby roste.Doktorka se jí na to dívala lupou a říkala,že nebezpečné není,ale že by bylo lepší dát ho pryč.Je to stejná doktorka,která jí kdysi škrábala molusky,tak mám strach,že bude řvát,sotva ji uvidí 😝

skuli
7. pro 2008

Tak už máme týden po zákroku a dopadlo to dobře.Deniska ani nepípla.Doktorka ji vysvětlila,co jí bude dělat.Nejdříve ji pod to znamínko píchla injekční stříkačkou nějakou vodičku,která ji to místo znecitlivěla.Kůže pod znamínkem zbělela a ztvrdla.Pak na znamínko nasadila takovou jakoby tužku a zakroutila s ní.Ta kůže kolem znamínka se porušila a pak to jen uřízla skalpelem a elektrikou zastavila krvácení.Celé to trvalo asi 3 minutky.Předevčírem Denisce odpadl stroupek a krásně se to hojí.Tak za 14 dní nebude vidět,že tam někdy nějaké znamínko měla.

fender
7. pro 2008

ahojte, ja taky premyslim o odstraneni, ale nemam je na obliceji, takze si je urcite necham odstranit chirurgicky. moje kamaradka ma laserem odstranene znaminko na spanku, ale je zrovna z tech, o nichz se to moc nevyvedlo, musela tam jit dvakrat znovu, protoze ji to prorostlo znovu... a jizvicka ji zustala. ne nejak vyrazna, ale je tam.

susik77
autor
7. pro 2008

Ahojte, tak mne to dopadlo super. bola som si dat odstr. znamienko laserom, mam tam teraz len slaboruzovy malinky fliacik, kt. este vybledne.
fender: ono to casto tak dorastie-ale len kusok preto, ze laserom to nevyrezu, len zbrusia a len kusok nad povrchom. Dr. mi to vysvetlovala, ze keby to zbrusila uplne cele, tak by to vlastne vyrezala. Potom ked to kusok vyrastie, robi sa opravny zakrok a uz je to ok. Ale ze aj tak to uz nikdy nebude tak velke ako to bolo pred tym zakrokom 😉
A ze takto sa brusia len znamienka benigne-kt. su uplne bezpecne, ostatne sa musia vyrezat chirurgicky.

katbo
19. únor 2009

ahojte mam znamienko na tvari a chcu mi to vypali je to dobre

lucialast.
5. bře 2009

Ahojte. Aj ja mám 3 velke na chrbte a plno malých. Rozmyšľam nad laserom. Neviem či sa rozhodnem správne ale poslednu dobu sa o znamienkach vela rozpráva. Ale tiež si myslím že ked to nezavadzia , tak do toho netreba rýpať.

bejby636
12. únor 2010

Ahojte mam znamienko pod prsnikom....bojim sa velmi....zväčšuje sa mi..nevie mi niekto poradit? Dakujem

jalao
12. únor 2010

bejby...coho sa bojíš...treba ísť ku kožnej, nech ti na to pozrie...buď ti povie, že je to OK, alebo odporučí to odstrániť...ja by som sa toho čo najskôr zbavila, ak je na dráždenom mieste...NEČAKAJ!, neváhaj.

anitka12
12. bře 2013

Ahojte, ja sa na zákrok laserom chystám tiež - mám viacero znamienok na tvári, no zatiaľ idem vyskúšať iba dve. Ak ste to už absolvovali môžete mi povedať, či to bude bolieť? Mám z toho trochu strach, pretože už som bola na odstráneni znameinka chirurgicky a tam mi to nedostatočne doktor umrtvil. ďakujem.

jarka1910
20. led 2015

Veľmi dobré vídeo o znamienkach a ich odstránení

https://www.youtube.com/watch?v=aBUUu8gnXPM
naty007
21. únor 2015

mozem sa opytat mne pred nedavnom(streda ) davali dolu necht a citila som to ,,,trochu... ☹ ☹ ☹ a chcem sa spytat s laserom to bolí alebo nebolí a kolko to trva dakujem za vsteky radi 😵 😵 😵 😵 😵

naty007
21. únor 2015

@katbo ako aj ja bz som na top isla 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

petule12
21. únor 2015

@naty007 neboli to ale udelaly se mi znovu takze u me vyhozene penize 😒

naty007
21. únor 2015

@jarka1910 strasne dobreee video 😀 🙂 🙂 😝 😕

naty007
21. únor 2015

@naty007 viem 😖 😲