Opar. Co bych si měla koupit, aby to malá nechytla?

beruska1979
16. čer 2008

ahoj holky,

Pres noc se mi vyrazil opar. Vim, jak je pro miminka nebezpecny a tak se bojim, aby to Tici ode mne nechytla. Samozrejme ji nepusinkuju ☹ , ale dal nevim, co bych mela podniknout... Koupila jsem si v lekarne takove "nalepky" na opar, sice to asi nevyleci, ale aspon neni primy kontakt

kulich
16. čer 2008

hlavně si myj ruce a bude to v pohodě 😉

mikca
16. čer 2008

já měla rozzsáhlej opar druhej den po porodu malá ho nedostala jasně že jsme nepusinkovaly a ještě jsem musela kojit v roušce..ale to byla fakt "čerstvounká" tak si myslím že když si na opar nebudeš sahat tak to bude OK...

erko
16. čer 2008

já taky měla opar, asi před 3 týdny, takže malému bylo 14 dní. Na netu jsem si o tom diost přečetla a akorát mě to vyděsilo a já brečela. Ani jsem roušku nepoužívala a snažila se omezit kontakt na kojení + přebalování. Malej byl v tu dobu hodnej, tak to šlo. Hodně štěstí!!!!

nissanek
16. čer 2008
beruska1979
autor
16. čer 2008

holky,

diky za rady, to s tim ekzemem jsem nevedela, ze je to pro miminko nebezpecnejsi. Tici ma zrovna nejaky ekzem na zadickach, ale ne otevreny, "pouze" cervenejsi flicky.

jennyska
8. led 2014

Ahoj @beruska1979 @erko @mikca @kulich a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @beruska1979 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

raduuskaa
11. srp 2014

Zkus Cannadent sérum, já jsem ho začala používat na doporučení kamarádky a nemůžu si ho vynachválit. Hodně trpím na opary a tohle je pro mě jednička na trhu. Je to konopná kosmetika, navíc obsahuje Teatree olejíček, který opar krásně vysuší a pak už se jen zhojí

sarkad2856
12. srp 2014

@raduuskaa A seženu ho v lékárně nebo přírodní lékárně?Taky právě dost trpím na opary

raduuskaa
22. srp 2014

Kdekoliv v lékárně 🙂

lnk
22. srp 2014

já si kupuju jedině ty nálepky compeed. to je jediná ochrana, jak to nedostane. mastičky už nepoužívám. je opravdu potřeba, aby to bylo přelepené a nešířilo se to...