Opar, jak ho léčit?

evelynka25
4. bře 2013

Mám opar na horním a dolním rtu. A to mám jít v sobotu svědčit na svatbu. Můžete mi prosím někdo poradit, čím bych ho alespoň zmenšila? Jinak budu mít pusu jak kačer Donald a navíc to pokelně bolí. Děkuju.

bronis
4. bře 2013

Oparen od CutisHelp nemáte vyzkoušený? Na mě funguje perfektně, doba léčení zkrácena nejméně na polovinu. 😉

evelynka25
autor
4. bře 2013

@bronis To neznám. Koukla jsem zbezne na net.... To asi nekoupim v normalni lekarne, co? 😒

bronis
5. bře 2013

@evelynka25 Je bezne k dostani. Urcite sezenete. Drazsi, ale je opravdu na dlouho.

zuzanaii
5. bře 2013

Kup si ty naplasti na opar, hezky to zakryji. Ja mela opar ted a pres tu naplast to nebylo vubec videt. K tomu jsem brala vitamin B a opar byl za par dnu pryc 🙂

martaska78
5. bře 2013

U nás to odnesl syn, každou chvíli má opar jako hrom, nám se osvědčil konopná tinktura, tak to krásně vysuší (nebo tea tree oil), a když se udělá stroupek tak mastíme buď kouzelným kelímkem od Oriflame a nebo konopným balzámem. Jelikož malý má opravdu velké opary, zkusili jsme skoro všechno a tohle se nám osvědčilo nejlépe 😉

terezale
5. bře 2013

ahoj, s mastičkami bohužel nemám nějakou bůhvíjakou zkušenost, kamarádka chválí náplasti, já jsem je nikdy nepoužívala. Možná bych koupila B-komplex, protože působí na regeneraci tkání. Nejlépe ten přírodní - Pangamin.

vercik83
6. bře 2013

Docela pomáhá zajít si na biostimulační laser. Sezení stojí tak 60 Kč, mě stačí 2-3 sezení a rychle se ho zbavím:o)

jennyska
8. led 2014

Ahoj @evelynka25 @vercik83 @terezale @martaska78 @zuzanaii @bronis a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenosti s Opary podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/opar/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @evelynka25 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...
Co Vám na opar zabíralo? Jak dlouho jste ho léčily? Co Vám naopak nepomohlo vůbec? Máte nějaké babské rady? atp.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

klarson
10. lis 2016

Vyzkoušela jsem nespočet mastiček, krémů a souhlasím s martaska78, TEE TREE OIL je nejlepší. Jakmile cítím, že se něco klube, tak začnu potírat. Pokud už je první puchýřek, tak okamžitě propíchnu a pomocí vatové tyčinky pořádně vytřu olejem....tak 3x za den. Krásně se vysuší a většinou se neopakuje. Pokud ano, tak opakuji postup .... nedovolte aby se tam objevil další. Výsledek je luxusní, žádná kačeří pusa. 😀
Navíc dobrý na akné, podjedy v puse, odřeniny. Je součástí mé kabelky.