Opar na zádech, měli jste někdy?

lilili2
26. led 2012

Holky chtěla jsem se Vás zeptat zda jste někdy měli opar na zádech a nebyl to pásový opar ale opar jednoduchý (ten co se dělá na rtu). Jedná se mi totiž o to, že se mi v 13+2 udělal opar na rtu. Nejsem si jistá zda jsem opar na rtu někdy měla ale vím, že jsem měla určitě opar na zádech a tehdy mi lékařka říkala, že to byl opar jednoduchý ne pásový. Jenže teď když jsem to říkala jiné kožní doktorce, tak mi tvrdila, že na zádech mohou být jen pásové opary ne jednoduché ..... tak jsem z toho blázen ☹ Moc vás prosím o Vaše zkušenosti děkuji

sariky
26. led 2012

já jsem kdysi měla opar na zádech, ale u lékaře jsem s tím nebyla a také jsem slyšela, že to byl s největší pravděpodobností pásový opar. mě se dělají opary na rtech a kolem pusy v podstatě neustále (i teď v těhotenství) a nic moc mi na to nezabírá (vitamínová podpora, mastičky, dezinfekce, ....). konzultovala jsem to s imunoložkou a ta říkala, že jakmile to má člověk jednou v těle (vir), tak se toho nikdy nezbaví. záleží pak na imunitě každého, jak se s tím vypořádá a jak často s tím (ne)dokáže bojovat. už jsem si holt zvykla, je to nepříjemné a jen doufám, že to miminka nijak neohrozí (25 tt).

evabelk
28. led 2012

Já chápu rozdíl mezi pásovým a prostým oparem tak, že ten prostý je na sliznici- třeba na tom rtu,v ústech, i třeba na genitáliích...ale jakmile je to na kůži-hruď, břicho, záda...tak je to opar pásový. Stejný je ale ten původce těch puchýřků, ten virus a ten má člověk v těle. Jen pokaždé se objeví jinde. A podle mě, jsou obecně nejvíc zákeřné viry v I.trimestru, kdy mohou poškodit miminko. Ale většina mých známých má právě opary na poč. těhotenství a děti mají v naprostém pořádku 🙂