Operace křečových žil vytržením háčkem, máte zkušenost?

akdar1
13. zář 2012

Nahlásila jsem se na termín k operaci křečové žíly na noze - vytržení háčkem (na speciální metodu pálení na soukromé klinice, bohužel, nemám ☹ ). Žíla již vystupuje na povrch a začíná "černat". Momentálně občas cítím těžké nohy, svědila mě hlavně v těhotenství s druhým dítkem. Dokud sedím, nevybíhá, jakmile se postavím, nabobtná ☹ Máte někdo zkušenosti s tímto zákrokem? Jaká je doba rekonvalescence a návratu do běžného života?! Kdy budu moci opět do bazénu (chodím s dětmi na kurzy plavání)? Na jaká možná rizika se mám psychicky připravit? Budu ráda za každou informaci... Předem děkuji.

sysysy
17. zář 2012

mně žílu háčkem Dr. vytahoval před 7 lety, takže už si to tak přesně nepamatuju 😨 , ale vím, že rekonvalescence byla v pohodě, vlastně nic hrozného, jen jsem měla nějakou dobu nohu ovázanou - stáhlou - obvazem. Pár dní to bolelo, ale fakt nic hrozného, dcerka byla tenkrát batole a zvládala jsem se o ni starat normálně, nikdo mě nezastoupil - jako tím myslím, že by si ji třeba někdo na pár dnů vzal, abych měla klid 😉 A co se týče chůze, tak pár dnů jsem nohu moc nenamáhala, protože pohybem jsem cítila bolest....
Pro mě osobně bylo hrozné to tahání, nepříjemné a bolelo to..... Asi jsem citlivka, noooo 😀 , i Dr. se divil, jak sem mohla porodit, když u neškodného "háčkování" hysterčím 😀
Od té doby se mi žádná křečová žíla neobjevila. Jen teď po druhém porodu mám rozšířené cévky (pavučinky) na nohou, tak chodím na napichování jehličkami (v podstatě taková prevence před vznikem křečových žil) a to sice taky trochu bolí, ale s háčkováním se to nedá srovnat 😉
Držím pěsti, ať to máš brzy za sebou 😵