• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Operace: zvednutí vazů dělohy, máte zkušenost?

23. května 2016 
Dnes jsem se od svého gynekologa dozvěděla že necelé 2roky po porodu mám velmi nízko dělohu, do budoucna hrozí únik moči a doporučuje mi zákrok na zvednutí vazů dělohy. Přiznám se že mě to překvapilo, vím o několika ženách které měly tento problém ale všechny byly v době zákroku už dávno v důchodcovském věku. Mně je 35 a chtěli bysme další dítě, původně jsme plánovali na září KET, a teď mám strach že už to nebude možné. Proto se chci zeptat jestli tu je někdo kdo tento zákrok podstoupil? Případně jestli jste následně pak ještě zvládly těhotenství a porod? Děkuji za odpovědi, budu ráda za jakoukoliv zkušenost.
16. kvě 2014 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nikdo nemá zkušenost?
17. kvě 2014 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ,mužu se zeptat jak jste dopadla ? Byla jste na zakroku či ne ? A otěhotnět se povedlo ? Já momentálně řeším co vy v příspěvku,jsem necelé dva roky po porodu a bohužel už se u mě inkontinence projevila a dělohu mám také hodně nízko,jenže je mi 25let a děti mám dvě. Ale nikde nemůžu najít co to pro mě a případně další těhotenství znamená?
1. čer 2015 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verunka250 Ahoj, vloni v červenci jsem byla kvůli špatným výsledkům na konizaci čípku, bylo mi řečeno že to může mít souvislost s tím že mám dělohu nízko a tím je čípek vlastně v poševním vchodu dost náchylný na infekci. Celou situaci jsem probírala s primářem v nemocnici a podle něho, dokud s tím nemám problémy, je předčasné to řešit. Případné těhotenství by to ovlivnit nemělo, ale je možné že se objeví problémy s inkontinencív těhotenství a vzhledem k mým problémům s tím čípkem by pak po porodu asi spíš než ta operace, přicházalo v úvahu odebrání dělohy. Letos mi bude 37 a dvě děti už mám,tohle by bylo třetí, víc neplánujeme takby to zase až tak nevadilo. Nicméňe v zimě jsme ppstoupili třikrát KET, otěhotnět se mi nepovedlo, nyní jsme podtoupili znovu IVF, protože další zamražená embria už nám nezbyly. Nakonec mám z deseti odebraných vajíček pouze jedno embrio, které mi zítra zavedou, tak uvidíme jestli se toho třetího děťátka dočkáme nebo ne...
5. čer 2015 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, oživuji tuto diskusi. Byla jste některá na zákroku? Co to obnáší, rekonvalescence a hlavně drží to?
Jsem rok a půl po porodu druhého synka, děloha hodně nízko, asi se tomu časem nevyhnu. Snažím se cvičit, ale jak nosím něco těžkého, jde to hned dolů.
16. kvě 2016 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile: já o tom právě mluvím se svou doktorkou, protože mám 2 dcry - 8 a 4 a bojim se toho co bude za pár let .. Už teď mám často pocity, jako kdybych pořád měla to velké bříško s mimčem ..
Špatně se to popisuje :slight_smile: doktorka mi ale velmi mile vysvětlila, že to není problém a dělá se to poměrně často, jen se o tom moc nemluví .. Doporučila mi Podolí - jsme domluveni, že to "zrealizujeme" na podzim - v létě se to nedělá kvůli infekci.
Bojim se moc, ale myslím, že dělám dobře a i manžel bude mít radost :slight_smile:
23. kvě 2016 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek