Otekl mi zub. Kdy to splaskne?

janulle22
26. zář 2010

Ahoj holky... potřebuju radu... a třeba zjistit zda s tím nemáte zkušenost nebo tak... 🙂 tak hezky po pořádku... 😉
v pátek odpoledne mě začal trochu bolet zub a byl citlivej na dotek... frajerka jsem si říkala, že to vydržím... včerá navečer s bolestma jsme jeli na pohotovost...tam docela nepříjemná mladá doktorka... vyvrtala mi dva zuby a nechala je otevřené...udělala mi rtg že mám od svého zubaře špatne zaplněné kanálky... tak je snažila pročistit ale moc jí to nšlo... 😒 že v pondělí mám přijít a že mi ještě vyříznou 8ku co je pod dásnama, že ju mám naležato... 😝 problémy s ní nemám... tak sem odjela domů s tím, že teda už bolest nebude, ale opak byl pravdou o půl noci mě vzbudila šííílená bolest zubu až jsem berečela bolestí... o půl 4 zase na pohotovost, že mi to teda oteklo... tak se na mě jen podívala a že teda ten zub musí ven ať dojdu v pondělí... pusu mám nateklou jak kdybych tam měla tenisák... zub nebolí, ale ta hrča trošku jo... ☹ tak mám na puse pořád obklady studený, ale nepomáhá to... 😒
takže, nevíte kdy ten otok splaskne? co je dobré na zmírnění otoku krom toho ledování...? přemýšlím že si zítra zsjdu ke svému dr, zub mi může vytrhnout i on...nemyslím si, že by se musel trhat, jen vyléčit ten zánět...
tak holky děkuji moc rady, zkušenosti, nápady... 🙂

vojtisek2007
26. zář 2010

@janulle22 no tak přesně tohle měl manžel před měsícem....taky absolvoval o víkendu 2x pohotovost ( bohužel nesloužil jeho zubař) a v PO že má jít už ke svýmu, že zub půjde ven...v PO manžovi jeho zubař řádně opravdu řádně pročistil kanálky a bylo po bolesti a otoku....a doporučil vyplachovat řepíkem, pak za tři dny čištění kanálků opakoval - už to měl dobrý a za další tři dny zub zase zavřel....Jo a ještě v to pondělí mu jeho zubař hned nasadil antibiotika...

janulle22
autor
26. zář 2010

@vojtisek2007 tak řepík doma nemám... ☹ no já myslím, že tam budu mít moooc hnisu... 😝 nejraději bych to propíchla a vymačkala hnis... ☹
už mám opuchlej i krk na pravé straně... ☹

vojtisek2007
26. zář 2010

@janulle22 a neslouží u vás na pohotovosti dneska někdo jinej, že bys to skusila ještě jednou ? Třeba by ti pořádně ty kanálky vyčistil a nebo tu hrču proříznul, ale sama si to nepropichuj...to měl můj chlap taky takový nápady...ale nedivím se mu, když bolí zuby je to na nic ☹ a hlavně by ti měli dát co nejdřív antibiiotika proti tomu zánětu

janulle22
autor
26. zář 2010

@vojtisek2007 atb mám...ale asi k ničemu... jak to natiká, tak ty dásna tlačí na zub a trocha to bolí... 😒 ¨no doufám, že přežiju noc a rábo pojedu ke svýmu dr a né k nim...

janulle22
autor
26. zář 2010

@vojtisek2007 na pohotovost to mám 20 km tak nevím jestli tam bude někdo jinej... 😒

vojtisek2007
26. zář 2010

@janulle22 tak si zavolej kdo slouží a je to aby ses nehnala zbytečně, zkusila bych to, páč probdělá noc se bolestivým zubem to bych radši jela asi i 100km na pohotovost, v případě teda že slouží někdo jinej....jinak neporadím, tak se drž 🙂

pamal
26. zář 2010

Ahoj Janule,
přede dvěma týdny jsem měla, a bohužel stále mám, něco podobného. Mám zánět dásně. Taky mě bolí hrčka nad zubem. Jako doprovodnou léčbu mi dr. na pohotovosti radil výplach studeným heřmánkovým čajem a ledovat. Moje zubařka mi na vše radí Tantum verde roztok, tak jestli ho máš doma, tak zkus. Na chvíli zub jakoby zmrtví.
A co se týče pohotovosti, tak si myslím, že teď už tam bude sloužit někdo jiný.

janulle22
autor
26. zář 2010

@pamal ahojky diky, hermánek doma mam... 😉
voala jsem kamosce dela sestru u zubare, tak mi rikala, ze mi tam mela dát aspon vlozku, ze se mi to uspalo a proto jsem otekla... 😅 takže to mám vydrzet do rana a mazat k dr... ze na pohotovosti se s tim nemazou boli te zub tak ti ho rovnou vytrhnou zadny leceni a podobne... 😝 to je pristup teda...

janulle22
autor
26. zář 2010

@pamal já nemam hrčku, tak aby jste vedeli jak vypadam... 😝
moc si me neprohlížejte, jsem nevyspana, unavena, nenamalovana, neucesana... 😀
pamal a co ti delali? a do bude s tebou dál?

pamal
26. zář 2010

janulle, tak to máš něco jiného než já. Jinak ale myslím, že Ti tam opravdu měli dát vložku. Taky mi ji tam dr. dávala, když mě kdysi otvírala zub.
Já mám zánět dásně nad mrtvým zubem, který mi na pohotovosti otvírali a pročišťovali. Už je to 14 dní a stále to nesplasklo a cítím to. Takže dr. řekla, že pokud to do příštího týdne nezmizí, tak mně bude muset poslat na zubní chirurgii ☹ Mám pocit, že se to nelepší, tak tam jdu zítra a budu chtít aby se něco začalo dít (buď antibiotika nebo ten zákrok). K tomu ještě kojím a mohu být těhotná. Tak mám obavy.

janulle22
autor
26. zář 2010

@pamal ty jo tak to není taky moc dobré... ☹ spíš bych se snažila zub zachránit, než něco trhat...
ráno hned mažu ke svýmu zubaři, tak snad mi to propíchne a vymačká ten hnis co mám ve škrani..nejlepší by bylo kdyby to prasklo samo ať se mi uleví dřív... 😉
tak se drž a dej vědět jak jsi dopadla...přeji aby to bylo dobré a co nejmíň bolestivé... 😉

vojtisek2007
27. zář 2010

@janulle22 tak jak to dopadlo se zubem ?

janulle22
autor
27. zář 2010

@vojtisek2007 ahojky.. tak jsem ted dojela...jela jsem hned ráno ke svýmu zubaři, ten se mě na úvod lekl a vylozlo z ně:ježiši vy vypadáte... 😀 tak mi to prořízl to docela bolelo a pak mi tam dal dren...ve středu jdu na výměnu drenu... říkal, že neví co s tím bude... že už zub byl jednou léčenej, takže uvidí až odezní ten zánět, dal mi atb a tak uvidíme co se nakonec stane... pusa už trocha splaskla, tak si to mam lehce mačkat a ledovat...pak jsem šla do města za mamou do práce a ty lidi docela čuměli... 😀 😀 a u dr s malzm taky... 😀 jak exot... 😀

paolin
27. zář 2010

ahoj Jani, včera jsem četla, ale nastačila reagovat 😉 taky jsem si prošla parádním zánětkem. zoubek se vyléčil, ale už zůstal mrtvý. alespoň nebolí, protože co mě natrápil 😉 osmičku naležato jsem taky měla. trvalo mi, než jsem zašla k Mudr..ten ji vyndal a bylo. asi hodinkový zákrok, docela OK. byly i horší 😉 výhodou je, že můžeš mlsat zmrzku 😉
až se ti vyléčí zoubek, zkus si ji nechat vyndat. je mi jasný, že se zubaři budeš nejspíš vyhýbat vééélkým obloukem. ale myslím, že dokud tě nebolí, bude to lepší. taková osmička naležato umí ošklivě potrápit. tak se drž a ať má brzy pusinku zdravou 🙂

janulle22
autor
27. zář 2010

@paolin ahoj děkuji... 😉 no s tou 8 ti nějak nevím, asi se tam zas půl roku neukážu... 😀 tchynka má taky 8 na ležato a ještě je nebyla vytáhnout, taky se bojí... 😀 ale k zubaří chodí pravidelně... 🙂 no jsem na jogurtech a přesnidávkách, sice jest můžu, ale špatně se mi to čistí tak raději nic nejím abych to neměla v zubech 😅 děkuji za podporu... 😉

pamal
27. zář 2010

Ahoj Janulle, tak to je fajn, že je Ti líp. Já jsem ráno také razila k zubařce, ale stalo se co jsem trochu očekávala, a to že měla dnes dovolenou před zítřejším svátkem. Naštěstí mě to nebolí a snad mi to i trochu splasklo, tak to snad do středy vydržím. Měj se.

janulle22
autor
27. zář 2010

@pamal taky jsem se toho bála, že bude mít dovču, ale je tam budova plná lékařú a jako akutku by mě vzali a pak bych si došla ke svýmu...no je mi líp, trochu to splasklo tak vypadam jak člověk... 😀 jense děsím toho co mě dál čeká... zubař není moc komunikativní a kamarádskej... 😅 snad to přežiju, když už jsem přežila tohle, tak asi už zvládnu vše... 😉
tak se držme, zuby jsou daleko horší než porod... jsem si říkala, že bych raději rodila než bolest zubu... 😀

pamal
30. zář 2010

@janulle22 Tak mně včera dr. rozřízla dáseň a nasadila antibiotika. A hrozí resekcí. Nemáte někdo s resekcí zkušenosti? Četla jsem na netové poradně nějakého zubaře, že to vůbec nedoporučuje, že to nic nevyřeší. Tak bych chtěla znát nějaké další názory a zkušenosti. Díky.

janulle22
autor
30. zář 2010

@pamal 😔 tak mě mrzí to jsi na tom stejně jako já... ☹ resekce je jako vytrhnutí zubu? mě zubař řekl, že se ho pokusí vyléčit, ale že neví jestli to půjde, mám vyplněné kanálky tak neví no... chodím na výměnu drenu a aý se to uklidní tak se uvidí co s tím...

pamal
30. zář 2010

@janulle22 resekce je odstranění špičky zubního kořene a tím by měly přestat záněty. Jenže jsem právě četla od nějakého dr., že je to přinejmenším diskutabilní a podle něho to nevede k vyřešení problému, protože se odstraní jenom kousek špatného v zubu. Že řešení je zub čistit, vyplnit kanálky. No a tak by chtěla vědět, zda má s resekcí někdo zkušenosti a zda mu pomohla nebo pomohlo opakované vyplnění kanálků.

kamil21
19. led 2012

Já mám taky problém s váčkem nad levou horní 4kou. Zub mě nejdříve bolel jen na dotek tak jsem šel k zubaři a nasadil mi atb. že to pomůže dokud to není nateklý ale druhý den ráno jsem již tvář měl nateklou tak jsem volal a zubař abych přišel, tak jsem tam dneska byl a rozřízl mi dáseň aby hnis vytekl. Zubař mi řekl že už to prasklo během noci a teď už to bude splaskávat. Začátkem příštího týdne mám jít na vytažení zubu. Snad už bude pokoj!

723novy723
16. pro 2014

Tak ja sem si potrpel a zuby mi krasne prorostly. Navstivil jsem jednu mladou zubarku,ktera se ptala nekoho starsiho,kterej ji rekl,aby mi to vytrhli. Vzhledem k tomu,ze to uz bylo konecne stadium prorezavani,tak sem radeji utekl i s bolesti,pockal par tydnu a byl klid. Nekteri zubari jsou nerozumni a hned trhaj zuby. Fakt nechapu....

dzigor
17. pro 2014

uz delsi dobu me trapili zuby na prave strane, ale neslo to az do extremu tak jsem to nechal byt. kazdy mi rikal zajdi si k zubare a bude ti lepe... ja jsem ale nemohl protoze tu u kterre jsem byl sla do duchodu.. a ja s na to vykaslal.. v posledni dobe to bylo cim dal vice a ja bral vice prasku nez bych mel . byly to strasne bolesti jake jsewm nikdy nemel .. ted to vyvrchoilo o vikendu se mi udelal velky zanet na prave strane jako tenisak.. tak to u neslo vydrzet tak jsem konecne hledal nejake volne zubare aby me vzali ale nikdo jen jeden me vzal mlady polsky zubar. jak me videl tak me hned vzal .. vytrhl mi 6tku a mam pusu nateklou tak bych poreboval pomoct ci mam delat s tim ledoval a nic.. 😉

patrik1999
26. lis 2022

@janulle22 hele já mám to stejný zánět mám oteklou pusu na pohotovosti mi dali dren a antibiotika a řekli mi ze na druhý den mi to má moje zubarka vyměnit jenže moje zubarka to neudělala a mám pocit že to mám ještě horší že mi otejka i krk a normálně jen co hejbu hlavou mě bolí Cely krk leduju antibiotika beru a mám pocit že se nic neděje už mám s toho deprese už 3 den mám otok