• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Padání vlasů po vysazení antikoncepce, máte zkušenost?

15. září 2016 
Mám jeden problém...asi třetí rok jsem brala Cilest. Všechno bylo v pořádku. Letos na jaře jsem ho ale na jeden měsíc vysadila a pak ho znovu začala brát. Ted jsem už druhý měsíc opět po vysazení. Novou HA nechci. Ale hodně až extremně mi začaly padat už někdy v létě vlasy...ale ted po vysazení se mi zdá, že je to mnohem horší. Dokonce mám tak prořídlou pěšinku, že se mi dělá skoro lysina...po celé hlavě mám ted málo vlasů. Kožní mi dala jen Alpicort a methionin a já b eru ještě Revalid a Panthenol. Nepozoruju žádný velký zlepšení...ani kožní neví, co a jak...krevní testy ukázaly, že mám dost železa, štítná žláza je taky dobrá. Mám jen méně leukocytů a neutrofilů a trombocytů, lymfocytů mám naopak víc. Byla jsem ted na hematologii, kde dělali odběry a tři tydny čekám na výsledky....Takže by mě jen zajímalo, jestli má někdo zkušenost s tím, že po vysazení HA ztrácel více vlasy. Děkuju za odpovědi...už jsem opravdu zoufalá :frowning2:
4. pro 2012 ve 21:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@popelka.miri Pokud by šlo o androgenní alopecii, pak je možné, že právě ta HAK ti vlasy držela - jelikož právě hormonální léčba je v tomto případě ta jediná účinná :confounded: Z lokálních přípravků je ještě dobrý Neocapil, ale u ostatních (nehormonálních) je ta účinnost velice nízká :angry:
4. pro 2012 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, mám úplně ten samý problém.. vlasy mi padaly už od 18 let ( ale tam nějak v normě) minulý rok jsem vysadila HA a začaly mi padat úplně šíleně moc... Tak jsem byla u kožní, ta mi řekla, ať si koupím Viaderm, jedla jsem Biosil, Viaderm, ale nic mi nepomáhalo...Tak jsem byla minulý týden u praktické doktorky a ta mi začala vykládat, že to je douhodobá záležitost,,,, no nicméně jdu příští týden na krev... A koupila jsem si takové kapsle (byly dost drahé, ale nechci skončit bez vlasů), které teďka vtírám do vlasů a musím říct, že mi pomohly..... Tak se chvíli raduji.... :slight_smile:
8. pro 2012 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, HA jsem vysadila kvůli zadržované vodě vloni v srpnu a mám na hlavě polovinu vlasů. Beru Methionin, ale pořád mám takové chmýří. Když vidím fotky před vysazním HA, chce se mi nad tím brečet. Vážně uvažuju, že YAZ začnu znovu brát. Vlasy jsou pro mě důležitější něž oblečení. :slight_smile:
9. únor 2013 ve 22:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@popelka.miri Ahojky, jo mne se to stalo..v 18ti jsem vysadila po roce užívání HA a začaly mi pak strašne padat vlasy.Uplné chuchvalce vlasů jsem vytahovala.Krevní testy pak ukázaly, že HA mi rozházela i štitnou žlázu a já se pak asi 2roky lečila práve na ni-to byla příčina padání.Po dvou letech se vse srovnalo...

Nyni, 10 let poté mi začaly zase šilene padat vlasy, zrovna se chystám na kožní.HA neberu už práve tech 10let, tak nevim z čeho to muže být:frowning2:
22. únor 2013 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@popelka.miri ahoj ja mela po vysazeni vetsi problemy nez vlasy - vlasy, stitna zlaza, navaly, silene bolesti v celem tele. Proste Ha uz niky. Ale vs se pak upravilo a hlavne jsem se zbavila tech silenych celodennich migren.Byla jsem jak v prechodu. Dobrych par let jsem se davala dohromady. Takze vlasy asi budou pricin vykyvu hormonu, ale vzhledem k tomu, ze jsem toto s vlasy mela takhle jak pises silene po porodu tak by to s tim kolisanim hormonu melo souviset. Po porodu se mi tupravilo do cca pul roka, v roce uz zase huste.
Kdyztak zkus brat normalne tehu vitaminy, tam je pro zeny to nejlepsi - uplne nejlip dppúorucuji treba na mesic femibion 800. tam je i velky obsah kyseliny listove a jinych ktere zenam co jim treba i antikoncepece vadi hodne pomaha.
22. únor 2013 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Takže moje nynější situace je taková, že hormonální antikoncepce je podle obrovský svinstvo, dokonce už se o tom ví i mezi odbornou veřejnosti...jenže se to neříká, protože to by pak asi nikdo nebral...Léčitelka mi řekla, že to padání vlasů mimo jiné je právě díky té antikoncepci, pokud ji prý vysadím, tak se to upraví po pár měsících. Dva měsíce před vsazením mi blbnul cyklus...po vysazení se to ještě zhoršilo (což je prý normální stav), ted jsou to už čtyři měsíce a vlasy přestaly téměř padat!!! Ani Neocapil, po kterém sice něco možná naroste, i když mě spíše ještě více vypadávaly, to nevyřeší...po jeho vysazení začne totiž padání nanovo, stačí si najít recenze lidí, co to brali. Spíš horší než lepší. Jediné co mi pomohlo na radu jedné lékarnice, která také řešila tento problém s vlasy, chudák na první pohled viditelný, byla čínská medicína. Konkrétně Hříva černého vraníka, Šampon tajemného mnicha. Taky by stálo za to pročíst si toto: asi se nejedna b ude divit http://www.patentnimedicina.cz/cz/ze-supliku-tcm/cysty-myomy-endometrioza#hormonalni-antikoncepce
A v neposlední řadě doporučuju ze svý zkušenosti toto:http://kapyderm.cz/produkty.php?menu=V&prod=Va%C5%A1%C3%ADm%20n%C3%A1kupem%20na%C5%A1e%20pr%C3%A1ce%20nekon%C4%8D%C3%AD
Kapyderm Ampule N! pro mě hotový zázrak. A k tomu on-line diagnoza, kdy vám tricholo zavolá, probere s vámi váš konkretní problém, poradí, doporučí, ale nic NEVNUCUJE!
Přeju všem krásno zdravé vlásky :slight_smile:
25. únor 2013 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
25. únor 2013 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Mile zlate,

pred par dny jsem se timhle tematem (hormonalni antikoncepce a padani vlasu) zacala seriozneji zabyvat! A dneska rano jsem si slupla svou posledni pilulku EVER! vim to, uz tohle svinstvo do sebe nehodlam ladovat (6let mi stacilo)! Na ceskym webu je diskusi na toto tema mraky, ale jediny, kdo se k tomuhle tematu kriticky vyjadril z rad ceskych gynekologu je patrne jen MUDr. Maslova. Krome fora, jako je napriklad tohle, v CR prakticky neexistuje zadna vlivnejsi studie ci prohlaseni a proto to zatim nepredstavuje hrozbu nejakeho verejneho problemu. Ziji a studuji v Londyne a tak jsem si sjela taky vsechny mozny anglicky mluvici servery a tady podavam svedectvi o tom, ze ve svete (UK, USA, Australie etc..) se o spojitosti mezi hormonalni pilulkou nejen dobre vi, ale taky verejne informuje! (viz odkazy) http://www.smh.com.au/lifestyle/diet-and-fitness/hormone-in-pill-blamed-for-womens-hair-loss-20100320-qn72.htm, http://www.philipkingsley.co.uk/hair-guide/female-hair-loss/oral-contraceptives/, http://www.americanhairloss.org/women_hair_loss/oral_contraceptives.asp
Podobnejch clanku se samozrejme da najit mraky! Realita je bohuzel takova, ze nase generace je stale jen 'pokusnym kralikem' onoho experimentu jmenem hormonalni antikoncepce. Troufam si odhadnout, ze za nejakejch 20-30 let az vyjdou oficialni studie postihujucu vsechny vedlejsi ucinky techto zazracnych pilulek tak si nase vnucky budou klepat na celo s vymluvnym posunkem; 'jak jsem kdy mohly..?' Omlouvam se, za tuhle patetickou frazi na zaver, ale: 'Zdravy rozum musi zvitezit nad pharmaceutickou lobby'! nenechme se oblbovat, damy! Ikdyz je to pohodlny (proto to asi vetsina z nas bere), nezapomente, ze ty vlasy jsou jen nejvice viditelnym dusledkem one vnitrni manipulace s prirozenym nastavenim naseho organismu (to co se deje uvnitr bude asi mnohem osklivejsi)!

Pevne Zdravi Vsem! :slight_smile: Lela xx
8. črc 2014 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, koncem srpna mi začaly dost padat vlasy - když jsem před mytím protřepala hlavu nad vanou, tak mi jich vypadlo kolem 70ti a pak při mytí dalších cca 200. Byla jsem zoufalá. Začalo to 3 měsíce po vysazení HA. Po přečtení nejrůznějších diskuzí jsem nasadila všechny možné zbraně - Revalid tbl., péči na vlasy od Kapyderm, dýňový olej po lžičkách, vitamin D v kapkách (z rozboru krve mi vyšel nedostatek) a homeopatika na harmonizaci žláz s vnitřní sekrecí. Teď mám celkem klid. Vlasy padají v běžném poměru. Kdoví, co mi nakonec pomohlo. V první řadě doporučuji zajít si na krev, zjistit, zda nemáte nedostatek nějakého vitaminu, případně rozhozenou štítnou žlázu. Držím palce všem, je to nepříjemné!
8. říj 2014 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Mishko2 jaké homeopatika jsi používala? Děkuji
24. dub 2015 ve 23:39  • Odpověz  • To se mi líbí
hlasim, ze me to potkalo taky :slight_smile: posledni tyden ze me vypadavaji chomace vlasu a to jsou teprve 3 tydny od vysazeni... Ale neresim to, ony casem dorostou. pry je to tim, ze vyssi davka zenskych hormonu zpusobuje, ze vlas ma rustovou fazi delsi dobu, nez ma. Jakmile se hormony odriznou (vysazenim HA nebo porodem), hromada vlasu, ktere uz mely davno vypadnout, odumre. Vse by se ale melo casem upravit.
24. lis 2015 v 16:30  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@no_title
A jak to dopadlo? Vlasy přestaly padat už, nebo to trvá dále?
Já jsem vysadila před měsícem, menstruace přišla kupodivu téměř na čas, pleť není bůh ví jak zhoršená a to mám dlouhodobé potíže s pletí, ale vlasy.... vlasy padají a padají a to padaly už předtím :(
15. zář v 01:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlma pak už začaly růst cca 2-3 měsíce po vysazení, ale vypadá to trochu vtipně, protože jich vypadlo hodně v jednu dobu, pak jich hodně začalo růst, takže je to na těch vlasech vidět, že tam sem tam něco trčí a ty vlasy jsou zatím krátké. Takže už se daly do kupy, ale jsou méně kvalitní než při braní HA, hodně se lámou... Každopádně mě to dělají i hormony, mám PCOS a při tom ty vlasy dost trpí na lámání a rychlé maštění a právě i na to vypadávání. Takže myslím, že to budeš mít v lepším stavu než já :slight_smile:
15. zář v 08:36  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek