Padání vlasů po vysazení antikoncepce, máte zkušenost?

popelka.miri
4. pro 2012

Mám jeden problém...asi třetí rok jsem brala Cilest. Všechno bylo v pořádku. Letos na jaře jsem ho ale na jeden měsíc vysadila a pak ho znovu začala brát. Ted jsem už druhý měsíc opět po vysazení. Novou HA nechci. Ale hodně až extremně mi začaly padat už někdy v létě vlasy...ale ted po vysazení se mi zdá, že je to mnohem horší. Dokonce mám tak prořídlou pěšinku, že se mi dělá skoro lysina...po celé hlavě mám ted málo vlasů. Kožní mi dala jen Alpicort a methionin a já b eru ještě Revalid a Panthenol. Nepozoruju žádný velký zlepšení...ani kožní neví, co a jak...krevní testy ukázaly, že mám dost železa, štítná žláza je taky dobrá. Mám jen méně leukocytů a neutrofilů a trombocytů, lymfocytů mám naopak víc. Byla jsem ted na hematologii, kde dělali odběry a tři tydny čekám na výsledky....Takže by mě jen zajímalo, jestli má někdo zkušenost s tím, že po vysazení HA ztrácel více vlasy. Děkuju za odpovědi...už jsem opravdu zoufalá ☹

ivular
4. pro 2012

@popelka.miri Pokud by šlo o androgenní alopecii, pak je možné, že právě ta HAK ti vlasy držela - jelikož právě hormonální léčba je v tomto případě ta jediná účinná 😖 Z lokálních přípravků je ještě dobrý Neocapil, ale u ostatních (nehormonálních) je ta účinnost velice nízká 😠

paja424
8. pro 2012

Ahojky, mám úplně ten samý problém.. vlasy mi padaly už od 18 let ( ale tam nějak v normě) minulý rok jsem vysadila HA a začaly mi padat úplně šíleně moc... Tak jsem byla u kožní, ta mi řekla, ať si koupím Viaderm, jedla jsem Biosil, Viaderm, ale nic mi nepomáhalo...Tak jsem byla minulý týden u praktické doktorky a ta mi začala vykládat, že to je douhodobá záležitost,,,, no nicméně jdu příští týden na krev... A koupila jsem si takové kapsle (byly dost drahé, ale nechci skončit bez vlasů), které teďka vtírám do vlasů a musím říct, že mi pomohly..... Tak se chvíli raduji.... 🙂

aknel73
9. únor 2013

Ahoj, HA jsem vysadila kvůli zadržované vodě vloni v srpnu a mám na hlavě polovinu vlasů. Beru Methionin, ale pořád mám takové chmýří. Když vidím fotky před vysazním HA, chce se mi nad tím brečet. Vážně uvažuju, že YAZ začnu znovu brát. Vlasy jsou pro mě důležitější něž oblečení. 🙂

evulinkab
22. únor 2013

@popelka.miri Ahojky, jo mne se to stalo..v 18ti jsem vysadila po roce užívání HA a začaly mi pak strašne padat vlasy.Uplné chuchvalce vlasů jsem vytahovala.Krevní testy pak ukázaly, že HA mi rozházela i štitnou žlázu a já se pak asi 2roky lečila práve na ni-to byla příčina padání.Po dvou letech se vse srovnalo...

Nyni, 10 let poté mi začaly zase šilene padat vlasy, zrovna se chystám na kožní.HA neberu už práve tech 10let, tak nevim z čeho to muže být☹

romantika
22. únor 2013

@popelka.miri ahoj ja mela po vysazeni vetsi problemy nez vlasy - vlasy, stitna zlaza, navaly, silene bolesti v celem tele. Proste Ha uz niky. Ale vs se pak upravilo a hlavne jsem se zbavila tech silenych celodennich migren.Byla jsem jak v prechodu. Dobrych par let jsem se davala dohromady. Takze vlasy asi budou pricin vykyvu hormonu, ale vzhledem k tomu, ze jsem toto s vlasy mela takhle jak pises silene po porodu tak by to s tim kolisanim hormonu melo souviset. Po porodu se mi tupravilo do cca pul roka, v roce uz zase huste.
Kdyztak zkus brat normalne tehu vitaminy, tam je pro zeny to nejlepsi - uplne nejlip dppúorucuji treba na mesic femibion 800. tam je i velky obsah kyseliny listove a jinych ktere zenam co jim treba i antikoncepece vadi hodne pomaha.

popelka.miri
autor
25. únor 2013

Takže moje nynější situace je taková, že hormonální antikoncepce je podle obrovský svinstvo, dokonce už se o tom ví i mezi odbornou veřejnosti...jenže se to neříká, protože to by pak asi nikdo nebral...Léčitelka mi řekla, že to padání vlasů mimo jiné je právě díky té antikoncepci, pokud ji prý vysadím, tak se to upraví po pár měsících. Dva měsíce před vsazením mi blbnul cyklus...po vysazení se to ještě zhoršilo (což je prý normální stav), ted jsou to už čtyři měsíce a vlasy přestaly téměř padat!!! Ani Neocapil, po kterém sice něco možná naroste, i když mě spíše ještě více vypadávaly, to nevyřeší...po jeho vysazení začne totiž padání nanovo, stačí si najít recenze lidí, co to brali. Spíš horší než lepší. Jediné co mi pomohlo na radu jedné lékarnice, která také řešila tento problém s vlasy, chudák na první pohled viditelný, byla čínská medicína. Konkrétně Hříva černého vraníka, Šampon tajemného mnicha. Taky by stálo za to pročíst si toto: asi se nejedna b ude divit http://www.patentnimedicina.cz/cz/ze-supliku-tc...
A v neposlední řadě doporučuju ze svý zkušenosti toto:http://kapyderm.cz/produkty.php?menu=V&prod=Va%C5%A1%C3%ADm%20n%C3%A1kupem%20na%C5%A1e%20pr%C3%A1ce%20nekon%C4%8D%C3%AD
Kapyderm Ampule N! pro mě hotový zázrak. A k tomu on-line diagnoza, kdy vám tricholo zavolá, probere s vámi váš konkretní problém, poradí, doporučí, ale nic NEVNUCUJE!
Přeju všem krásno zdravé vlásky 🙂

popelka.miri
autor
25. únor 2013
lela24
8. črc 2014

Mile zlate,

pred par dny jsem se timhle tematem (hormonalni antikoncepce a padani vlasu) zacala seriozneji zabyvat! A dneska rano jsem si slupla svou posledni pilulku EVER! vim to, uz tohle svinstvo do sebe nehodlam ladovat (6let mi stacilo)! Na ceskym webu je diskusi na toto tema mraky, ale jediny, kdo se k tomuhle tematu kriticky vyjadril z rad ceskych gynekologu je patrne jen MUDr. Maslova. Krome fora, jako je napriklad tohle, v CR prakticky neexistuje zadna vlivnejsi studie ci prohlaseni a proto to zatim nepredstavuje hrozbu nejakeho verejneho problemu. Ziji a studuji v Londyne a tak jsem si sjela taky vsechny mozny anglicky mluvici servery a tady podavam svedectvi o tom, ze ve svete (UK, USA, Australie etc..) se o spojitosti mezi hormonalni pilulkou nejen dobre vi, ale taky verejne informuje! (viz odkazy) http://www.smh.com.au/lifestyle/diet-and-fitnes..., http://www.philipkingsley.co.uk/hair-guide/fema..., http://www.americanhairloss.org/women_hair_loss...
Podobnejch clanku se samozrejme da najit mraky! Realita je bohuzel takova, ze nase generace je stale jen 'pokusnym kralikem' onoho experimentu jmenem hormonalni antikoncepce. Troufam si odhadnout, ze za nejakejch 20-30 let az vyjdou oficialni studie postihujucu vsechny vedlejsi ucinky techto zazracnych pilulek tak si nase vnucky budou klepat na celo s vymluvnym posunkem; 'jak jsem kdy mohly..?' Omlouvam se, za tuhle patetickou frazi na zaver, ale: 'Zdravy rozum musi zvitezit nad pharmaceutickou lobby'! nenechme se oblbovat, damy! Ikdyz je to pohodlny (proto to asi vetsina z nas bere), nezapomente, ze ty vlasy jsou jen nejvice viditelnym dusledkem one vnitrni manipulace s prirozenym nastavenim naseho organismu (to co se deje uvnitr bude asi mnohem osklivejsi)!

Pevne Zdravi Vsem! 🙂 Lela xx

mishka2
8. říj 2014

Ahoj holky, koncem srpna mi začaly dost padat vlasy - když jsem před mytím protřepala hlavu nad vanou, tak mi jich vypadlo kolem 70ti a pak při mytí dalších cca 200. Byla jsem zoufalá. Začalo to 3 měsíce po vysazení HA. Po přečtení nejrůznějších diskuzí jsem nasadila všechny možné zbraně - Revalid tbl., péči na vlasy od Kapyderm, dýňový olej po lžičkách, vitamin D v kapkách (z rozboru krve mi vyšel nedostatek) a homeopatika na harmonizaci žláz s vnitřní sekrecí. Teď mám celkem klid. Vlasy padají v běžném poměru. Kdoví, co mi nakonec pomohlo. V první řadě doporučuji zajít si na krev, zjistit, zda nemáte nedostatek nějakého vitaminu, případně rozhozenou štítnou žlázu. Držím palce všem, je to nepříjemné!

mollimolli
24. dub 2015

Mishko2 jaké homeopatika jsi používala? Děkuji

no_title
24. lis 2015

hlasim, ze me to potkalo taky 🙂 posledni tyden ze me vypadavaji chomace vlasu a to jsou teprve 3 tydny od vysazeni... Ale neresim to, ony casem dorostou. pry je to tim, ze vyssi davka zenskych hormonu zpusobuje, ze vlas ma rustovou fazi delsi dobu, nez ma. Jakmile se hormony odriznou (vysazenim HA nebo porodem), hromada vlasu, ktere uz mely davno vypadnout, odumre. Vse by se ale melo casem upravit.

zlma
14. zář 2016

@no_title
A jak to dopadlo? Vlasy přestaly padat už, nebo to trvá dále?
Já jsem vysadila před měsícem, menstruace přišla kupodivu téměř na čas, pleť není bůh ví jak zhoršená a to mám dlouhodobé potíže s pletí, ale vlasy.... vlasy padají a padají a to padaly už předtím :(

no_title
15. zář 2016

@zlma pak už začaly růst cca 2-3 měsíce po vysazení, ale vypadá to trochu vtipně, protože jich vypadlo hodně v jednu dobu, pak jich hodně začalo růst, takže je to na těch vlasech vidět, že tam sem tam něco trčí a ty vlasy jsou zatím krátké. Takže už se daly do kupy, ale jsou méně kvalitní než při braní HA, hodně se lámou... Každopádně mě to dělají i hormony, mám PCOS a při tom ty vlasy dost trpí na lámání a rychlé maštění a právě i na to vypadávání. Takže myslím, že to budeš mít v lepším stavu než já 🙂

kajulka81
29. led 2017

Zdravím dámy. Bohužel všechny vaše zkušenosti se týkají i mne. Před cca půl rokem jsem vysadila HA, kterou jsem brala cca 15 let. Kdybych tehdy věděla, jaké bude mít její braní důsledky, nikdy bych to už neudělala. Bylo to pohodlnější, navíc si sem tam člověk mohl upravit cyklus, když se mu zrovna nehodil do termínu příjezdu partnera. A dnes? Po půl roce od vysazení jsem z toho nešťastná, protože vlasy (kterých jsem měla vždy na rozdávání) mi padají po hrstech a zhoršila se pleť. Pevně věřím, že se to časem zlepší a ty "zázračné pilulky" už nechci ani vidět. Držím palce všem se stejným problémem.......

anetka_p
30. led 2017

Já jsem vysadila cca před rokem a říkala jsem si, čím to je. Vůbec jsem si nedala do spojitosti padání vlasu a antikoncepci. Mám i špatnou štítnou žlázu a to prý taky ovlivňuje, takze tak za dva roky tam nebudu mít nic a dávala jsem to za vinu tady tomu :( jinak pleť se mi nezhoršila, tu jsem měla porad dobrou

ivonva
4. únor 2017

Zdravim,vlasy mi zacaly padat prvne po vysazeni HA.Absolutne jsem si to nedavala do souvislosti.Az po nejake dobe a po prozkoumani snad vsech internetovych strankach jsem si rekla,ze to muze byt HA a opet jsem nasadila.Vlasy do mesie prestaly padat .Mam dve deti a po nejake dobe jsme si rekli,ze by byli fajn treti.A tak jsem opet vysadila.Opet okamzite padani vlasu.Vydrzela jsem to pul roku.Brala snad cokoliv co sedl dalo.Otehotnet se nepodarilo a ja psychicky na dne z padani vlasu.Opet jsem nasadila HA a opet vlasy prestaly padat.Asi po dvou letech zacaly opet padat aniz bych HA vysadila a trvalo to asi pul roku.Opet kozni,krev - vse ok.Posledni jsem brala Methionin a zen nejspis zabral-nevim.Ted jsem opet vysadila,ze by jsme tedy opravdu to treti dite 😀,a do 8 dnu vlasy zacaly padat.Nevim zda zas nasadit,ale rada bych se uz k HA nevracela.Ale..... mam polovinu vlasu co jsem mela.Pri pohledu na stare fotky bych brecela.Je to svinstvo,ktere mi udrzuje vlasy na hlave,ale za jakoi cenu???Bojim se cesat,myt si vlasy,barveni ci sampony se silikony neprupadaji v uvahu a o psychice ani nemluvim 😒.....

animation
21. únor 2017

@kajulka81 Ahoj, vydrz to, po cca 3 mesicech mi vlasy ktere padaly po hrstech prestaly padat a ted mi rostou nove 🙂 a plet se zhorsila a ted uz je to take lepsi 🙂 Hodne stesti. Ja ted resim problem s nepravidelnou menstruaci, ale jako zazracny prirodni prostredek jsem nasla Femigrad takze ho objednam a uvidim 🙂

tereza75
1. bře 2017

Ahojky, ja brala driv HA a nepozorovala jsem na sobe velke zmeny az na vaze. Vysadila jsem ji a lekarka mi predepsala Lyndete 20 myslim, hned po par mesicich uzivani teto HA mi vlasy strasne zhoustli a narosli, brala jsem ji cca pul roku a pak opet vysadila a rok se snazim s valasama neco delat protoze mi hrozne vypadali, ulamali se a sem skoro plesata.. doktorka mi ted predepsala novou tak bud se to sravno nebo dokonce premyslim ze se vratim zpet k Lyndete protoze uz takhle mam celej zivot na hlave prd a.kdyz mi narosla ta hriva a vlasy sem mela najednou dlouhe bylo to super..
F
1. foto par mesicu pred uzivanimHA
2. foto cca 5 mesicu uzivani HM
3. Cca rok po uzivani HA a jim rudne Biotiny, mazu si do korenu Biohar a zkousim uplne vse..
Omlouvam se za fotky bohuzel vlasy nemam poradne zdokumentovane

puutalo
1. bře 2017

Holky, urcite to nevzdavejte a uz se k HA nevracejte. Nemuzete chtit, aby se vse do nekolika tydnu srovnalo, kdyz se tolik let vase telo umele upravovalo tim svi.stvem. Nektere pisete, ze jste to brali i vic nez 10 let! Vydrzte, telo se vam za to odmeni, bude mozna zdravejsi nez pred HA. Drzim pesti a fandim vam. Ja HA nikdy nebrala a jsem sve mamce moc vdecna, ze to s nama nevzdala, kdyz jsme v puberte se sestrou vzdorovaly.

keitinka
28. dub 2017

Ahoj. Mám ted naprosto stejný problém a bohužel revalid, biosil, panthenol, biohar...nic z toho mi nepomáhá. Ale ted, bohužel až po dvou měsících padání, jsem se propracovala k věcem kterým věřím, že by mi mohly pomoct. Přeci jenom je to hormonální a tak je potřeba tělu pomoci,aby se hormony srovnaly. Pořídila jsem si pupalku dvouletou s vitamínem E a z čínské medicíny nápoj nebeské víly. Dle recenzí je dobrý také gynex. Snad mi tahle cesta pomůže zachovat alespon půlku vlasů. Jsem zoufalá.

kyspanek
22. čer 2021

Holky, kdo by potřeboval, mám Ayreen 2mg krom 9 tablet kompletní krabičku teď novou, napište zprávu, kdo má zájem