Padání vlasů v 15 letech

anonymni_uzivatel
13. čer 2019

Ahoj, je mi patnáct let a asi dva měsíce mi padají vlasy. Nikdy jsem tento problém neměla. Vlasy jsem si nikdy nebarvila a byla jsem vždy velmi šetrná, protože mám jemné vlasy. Hned den po tom, co mi vlasy začali padat ve větší míře, jsem zašla ke své obvodní doktorce. Udělala mi rozbor krve a doporučila mi vitamín B a C. Rozbor krve byl v pořádku, ale jenom jedna věc u štítné žlázy byla zvýšená. Proto jsme zajeli na vyšetření štítné žlázy do Přerova. Pan doktor mi řekl, že léčba zatím není nutná a po prázdninách máme přijít na kontrolu. Ale jako každá holka si dělám starosti. Mohlo by to být i stresem, protože jsem v dubnu psala přijímací zkoušky na gymnázium. Mám také ráda čerstvé ovoce, ale vždy nejde mít vše ze zahrádky. Je možnost, že by to mohlo být i kvůli pesticidům? Jednu dobu jsem byla schopná sníst i 3 banány denně. Co dělat a čemu se mám vyhnout? Předem Vám děkuji za odpověď.

lv
13. čer 2019

No..hormonální změny v dospívání mohou být také důvodem. Jsi zkonrolovana, vyšetřená lékaři, takže buď v klidu. Jez pestře, B a C klidně, nedrž nějaké hladovky atp.

anonymni_uzivatel
autor
14. čer 2019

@lv děkuji. ☺

vzkazyzuniverza
14. čer 2019

Pridej si do stravy stravitelny horcik, treba magnesium citrat a zadne diety, hladovky... A sezen si lopuchovy olej a vtirej do pokozky hlavy, masiruj. Doktori casto na nic neprijdou, ale stres a jine faktory delaji sve. Vse najdes na netu a neni to nic draheho. Horcik zlepsuje psychiku. Drzim palce.

priefi
14. čer 2019

@anonymni_uzivatel zkus horcik a zinek 😉

anonymni_uzivatel
autor
14. čer 2019

@vzkazyzuniverza děkuji moc za rady. ☺

anonymni_uzivatel
autor
14. čer 2019

@priefi zinek jsem brala dva týdny a poté vysadila. Hořčík můžu zkusit, děkuji. ☺

gracinka7
14. čer 2019

Mě na padání vlasů pomohl tenhle šampon.
https://www.konskalekarna.cz/kosmetika/mane-n-t...
Je sice na koně, ale fakt po něm rostou nové silné vlasy. Dělají i kondicionér a dá se sehnat i v bylinkové verzi. Ale mě seděla víc tahle.

priefi
15. čer 2019

@anonymni_uzivatel ono by bylo nej pouzivat oba najednou a dlouhodobe. Pak jeste na vlasy je fajn biosil. A sampon pry pomaha kofeinovy

tratatundra
15. čer 2019

Já měla v 15 stejný problém. Dostavala jsem denně panthenolove injekce ale nepomohlo to. Jsou to hormony a jak to přišlo, tak to odezní. Jen je to prostě nepříjemný.

drakenn
15. čer 2019

Užíváš antikoncepci?

anonymni_uzivatel
autor
15. čer 2019

@priefi biosil jsem dříve také brala, ale nechtěla jsem brát moc prášků najednou. Děkuji za radu.

anonymni_uzivatel
autor
15. čer 2019

@tratatundra přesně takto přemýšlím, ale zdá se mi, že se to samo zlepšuje. ☺

anonymni_uzivatel
autor
15. čer 2019

@drakenn neužívám.

drakenn
15. čer 2019

Antina to někdy způsobuje, ale to tedy není tvůj případ. Pokud jsi ve stresu, může to být příčinou. Stresovými situacemi se uzavře, být jen na chvíli, cevy, které vedou ke kořínkům vlasů. Což může vest k vypadají vlasů samotného, ale kořínky bývají zachovány. Doporučuju masáže hlavy s vlasovou vodou, super vlasova voda je z firmy Alpa, kopřivová za pár kaček.

anonymni_uzivatel
autor
21. čer 2019

@tratatundra a přišla jste o velkou část vlasů nebo jich moc nebylo?

tratatundra
21. čer 2019

@anonymni_uzivatel Bylo jich hodně, ale většina pak dorostla zas. 😉

bayt
21. čer 2019

@anonymni_uzivatel Mně hodně padaly vlasy, když jsem vysadila antikoncepci. Prostě hormony.Můžeš zkusit fytohormony, ten zinek, hodně pít. Upřímně ten koňský šampón bych asi vynechala, je to strašná chemie. Zkusila bych něco bez sulfátů, jen to budeš těžko shánět a bude to asi hodně drahé :(

anonymni_uzivatel
autor
22. čer 2019

@bayt děkuji. Já si vlasy umývám dětským šampónem. Přijde mi šetrný.

anonymni_uzivatel
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
srdicko123456789
11. črc 2019

Ahoj a nebereš ha?

anonymni_uzivatel
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
anonymni_uzivatel
autor
11. črc 2019

@srdicko123456789 neberu, ale vlasy se už spravily. ☺

srdicko123456789
11. črc 2019

@anonymni_uzivatel ahoj nějak rychle ne??

srdicko123456789
11. črc 2019

@bayt ani ne já objednávám přes internet mám kudrnaté vlasy a tam mají právě i pro všechny tipy vlasů ❤️ na cokoliv bez sulfátů a parabenu a jakékoliv chemie což je skvělý .Seženete tam cokoliv .U nás v drogerii to nenajdete bohužel:(

srdicko123456789
11. črc 2019

Nebo zkus ricinovy olej já používám extra černý jamajský ricinový olej 1x týdně dávám do vlasů a pokožky hlavy podporuje to růst vlasů! Můžu potvrdit

anonymni_uzivatel
autor
11. črc 2019

@srdicko123456789 tak nevím jestli se te spravilo rychle, ale za ten ricinový olej Vám děkuji. ☺

zelenaesmolda
25. črc 2019

@anonymni_uzivatel
kup si biosil

anonymni_uzivatel
autor
26. črc 2019

@zelenaesmolda biosil jsem brala, ale po chvíli jsem ho vysadila. Teď už druhým měsícem užívám doplněk stravy Revihair a rostou mi podrosty nových malých vlasů. ☺