Padání vlasů z nedostatku železa, máte zkušenost?

evulinkab
9. bře 2013

Ahojte holky, chtela jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s tim, že vám padaly vlasy z nedostatku železa.Mně už měsíc a neco opravdu moc padají vlasy, uplné chuchvalce...za ten mesic se mi udelaly šilené kouty a vlasy padají vesele dál, obyčejné mytí vlasů je pro mě trauma.Po porodu nejsem, rodila jsem pred 4 lety.Byla jsem na kožní a tam mi rekla, at si nechám nabrat krev na štítnou žlázu, železo, atd atd...Z krve mi teda přišly na to, že jsem silně anemická, železo v krvi mám pod hranicí normy, snížený tim pádem i hemoglobin, atd...
Takže ted beru už skoro 14dní Aktiferrin Compositum, padání vlasů je ovšem pořad stejné-hrozné.Na nic jiného mi z krve nepřišly.Co myslite, muže to být železem?Takové hrozné padání?..Kožařka mi řekla, že ano.Jinak žádné stresy jsem v posledni dobe nemela a nemám....

majatob
9. bře 2013

taky myslim, ze to tim muze byt, me padaly taky hodne, k tomu velka unava, nedokazala jsem se soustredit, zavrate, mdloby...no nic k cemu bych se chtela vracet 🙂 na doplneni zeleza je super Betavital, je to extrakt z cervene repy, doporucila mi ho kdysi PA na predporodnim kurzu a musim rict, ze fakt zabira a me i chutnal 🙂

paulia
9. bře 2013

Ano,může to být nedostatkem železa.Asi to chvilku potrvá,než se tělo vzpamatuje 😉

veruska007
9. bře 2013

Zkus vitaminy. Já to tak měla při kojení druhého dítka, doma byl frmol, do toho jsme se stěhovali, vlasy mi padaly po pramenech... byla jsem v lékárně, tam mi řekli, že to může být z vyčerpání, začala jsem brát vitaminy a za chvíli to přestalo, nehty se zpevnily... za zkoušku nic nedáš 😉

gammaray
9. bře 2013

@evulinkab jestli příčinou padání vlasů souvisí s tvou anemií,jez mák samotně i výrobky z něj,pak taky dýnová semínka.jsem anemik(vlasy mi teda nepadají),ale ,krevní obraz mám po nich lepší.....

evulinkab
autor
10. bře 2013

Díky holky...a někdo, kdo má zkušenost s velkým padáním vlasů z jiných příčin než po porodu se tu nenajde?? ☹ 🙂

naomi6
10. bře 2013

@evulinkab Ahoj, mně padaly vlasy, pak mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy, takže mi nasadili léky. Ale trvalo dost dlouho, než se to upravilo. Pak mi padaly vlasy ještě po porodu, ale to je běžné. Takže bych poradila vydržet. Nepůjde to hned, ale chce to čas. Moc držím palce. 😉

raduuskaa
8. srp 2014

Mě taky hodně padají vlasy, a při darování krve mi zjistili, že trpím nedostatkem železa, ale nikdo mi nikdy neřekl, že to může být právě kvůli tomu. Používám konopný šampon s kofeinem Capillus a padaní vlasů se mi omezilo úplně na minimum. Těžko říct ale, jestli je to právě kvůli nedostatku železa, myslím, že na padání vlasů to nemá až takový vliv

mishal
27. říj 2014

Taky bacha na to, s čím železo doplňujete. Myslim tím pokud berete doplňky vitaminů na železo, nezapíjet je zeleným čajem.
http://www.nanogen-cz.com/produkty/vitaminy-pro...

tohle funguje, po porodu taky!

lu777
28. říj 2014

na padání vlasů super Fytomineral.... já mám sklon k anemii a jen tak brát tabletky nemůžu, je mi hrozně zle (i o těch, po kterých údajně zle být nemá)... takže beru tuhle přírodní formu a spokojenost, i se mi zlepšily hodně potíže s očima a nehty 🙂

renatamoser
1. lis 2014

Mně se taky padaly vlasy z nedostatku železa,měla jsem dokonce anemie. Brala jsem Maltofer v tabletech a pak krevní testy mi ukazali,že všecko je ok a asi za 2 měsíce vlasy mi padat přestaly 😅 Ale je to velmi individualní věc...