Pálení žáhy při refluxní chorobě jícnu u dospělého

kikina9
5. led 2014

Holky, máte prosím někdo zkušenosti s touto chorobou? Poradíte, co vám pomáhá? Už jsem z této nemoci zoufalá☹
Problémy začaly asi 3 měsíce po porodu, neustálé pálení žáhy (v těhotenství jsem nevěděla, co to je), teď má malý 13 měsíců, a problémy mám pořád. Byla jsem i na gastru, tam mi zjistili, že mírně nedoléká jícnová záklopka, užívala Helicid a podobné léky (inhibitory protonové pumpy), které mají být nejúčinnější léčbou, a vůbec mi nepomáhají. Dle doktora žádná jiná léčba není. Nebráním se ani vyzkoušení přírodních prostředků, ale ráda bych něco osvědčeného.
Poradíte, co pomohlo vám? Nerada bych se dočkala za pár let rakoviny jícnu☹
Předem děkuji za každou radu.

jarunkaxyz1
5. led 2014

já jsem 3 měsíce po porodu také myslela, že mám GERD, ale měla jsem pouze hořko a pálení v puse, žádné vracení šťáv atd....oběhala si gastro, to v bylo v pořádku, stejně tak mi dělali PH metrii a nic....nakonec se zjistilo, že je to zřejmě stresem a tím, že flákám jídlo, jím "z rychlíku" , o pravidelnosti ani nemluvě a tím se mi dělají spíš plyny. Synovi jsou téměř tři, někdy se mi to hořko projeví, ale taky mi žádné léky nezabíraly - možná ale proto, že to reflux vlastně pak ani nebyl...

uztotakbude
5. led 2014

Reflux je svině věc a moc se s tím nic dělat nedá. Opravdu se na to berou jen ty inhibitory protonové pumpy a dobré je upravit jídelníček. Když mne moc pálila žáha (ale já nemám nějaký chronický reflux), tak jsem před spaním pila sklenku vody v níž jsem rozmíchala kávovou lžičku jedlé sody. Ovšem to taky není dlouhodobé řešení.

killi
7. led 2014

Dcera začala mít problémy s refluxem na dlouhodobé dietě. Nezabíral ani helicid tak ji ho změnili brala myslím, že omeprazol a nakonec pomohli až testy na intolerance IGG kde jsme zjstili, že takhle extrémně tělo reaguje na rýži a jiné potraviny a následně zjištěná histaminová intolerance na potraviny tzv. Hit dieta v Praze. Po asi cca 14 dnech na dietě jsme vysadili léky a byl klid.

silvie75
16. bře 2014

Ahoj vsem s refluxem jicnu bojuji 3 roky dva roky na praskach nepomohlo je to chemie / co mne vylecilo je chlorella a mlady jecmen upravi to ph muzou to dokonce i velmi male deti my to jime doma vsichni od te doby co mne to uzdravilo, pro prevenci rakoviny jim jaderka z merunek jen dve denne a narostli mi ve 39 letech vlasy po tom hodne je to nejvedsi zdroj vitamin B 17 i leci rakovinu zdravim doufam ze nekomu pomohu