Paštika, může se jíst v těhotenství?

isousek
28. kvě 2015

Ahoj holky jsem ve 29tt.a mam hroznou chut na pastiku ale nikdy sem ji nejedla ani pred tehu ani ted behem tehu ale ted na ni proste chut mam😊myslite ze se muze?dala bych si tak majku nebo mateje☺

guinea
28. kvě 2015

@isousek Zkus se přemoct a nejez to. Játrová paštika je, jak jinak než z jater, což je filtr v těle, a obsahuje strašně moc toxinů a dalších hnusů.

evulina77
28. kvě 2015

@isousek já myslím, že kvalitní paštiku můžeš, jen si dej pozor na glutamát, který je někdy používán i v paštikách, ten si myslím, že škodí výrazně víc než nějaké toxiny z jater...
Já jsem zase ujížděla na polívkách z pytlíku, se mi o nich i zdálo... 😀

isousek
autor
28. kvě 2015

Tak polivky z pytliku sem obcas na zacatku taky jedla uplne sem na nich ujizdela☺no a ted mam chut na majku nebo mateje nevim co obsahuji ale mam na to chut😯

petapetruska
28. kvě 2015

@isousek ..me obcas teda taky prepadne chut na majku .....a normalne si ji koupim a namazu rohlik....mnam😀

jamia
28. kvě 2015

@isousek Fuj, májka, to už bych si teda dopřála lepší paštiku 😀 Když jí nesníš dvě kila, určitě se nic nestane tobě ani miminku.

hany_bany
28. kvě 2015

já bych se tím netrápila... játra se sice moc v těhotenství nemají (ve větším množství), kromě toxinů mají vysoký obsah vit. A, který v nadměrném množství může způsobit nějaké vývojové poruchy, ale trocha paštiky určitě nevadí... Ale jak se koukám na matěje, tak tam snad játra ani nejsou, ani glutamát 🙂 http://www.zdravapotravina.cz/pastiky/matej-pik...
Jako paštiky moc nemusím, ale když na to přišlo, dala jsem si i čínskou polívku, což je výživově úplné peklo. Menší výkyv v těhotenství nevadí, důležité je, aby byla strava celkově vyvážená 😉

isousek
autor
28. kvě 2015

No ja si taky myslim ze kdyz to nejim kazdy den a dam si to jen jednou za cas tak se nic nestane ne?a v matejovi ani c majce jatra myslim nejsou.

frantiska85
28. kvě 2015

Dej si ji.

kotty
28. kvě 2015

udelejte si domaci ☺5oo g kurecich jater osmazit na cibulce, okorenit. rozmixovat na kasicku a zalit hrnkem rozpusteneho masla. vznikne z toho takova kasovita ridsi hmota. nandam to do srnciho hrbetu vylozenyho potr.folii a dam do lednice ztuhnout. vsichni se po tom muzou umlatit 😊zadne ecka a soatne potraviny, kuze apod...jen to co si tam date, k tomu pak davam rybizovou nebo brusinkovou marmosu

kikimaruska
28. kvě 2015

To je velmi zajímavá otázka...hlavně v dnešní době, kdy Ti bohužel paštiku cpou klidně 3x týdně jako studenou večeři jak maminkám na gyndě a rizikovém, tak novopečeným maminkám a absolutně to nikoho netrápí. 😒 . Jinak já kdybych chut opravdu měla, tak bych si na chlebík klidně namazala...stejně jako vše ostatní. Prostě všeho s mírou a tělo si samo řekne, co chce.

kacca11
28. kvě 2015

V kvalitní paštice nevidím problém, zrovna tak v domácí, pokud budou játra dobře tepelně zpracovaná.

ronyx
28. kvě 2015

Normálně si dej,já si taky občas máznu rohlík,nemyslím,že by to bylo nějak nebezpečné pokud je to kvalitní paštika 😉 Já si ujíždím na Matějovi 😀

kutti
27. čer 2015

Všeho moc škodí,ale když máš chuť na paštiku,tak si ji prostě dej.Spíš se jen píše,že by se neměla ve velkém množství,ale když si ji jednou za čas dáš,tak se ti nic nestane.Já jsem ji během těhotenství měla už asi 5x a fakt to neřeším.A zrovna teď jsem na ni zas dostala chuť. 🙂

frankie
27. čer 2015

Já když mám chuť na paštiku, tak si jí prostě dám a neřešila jsem to ani u dvou předchozích těhotenství.

pulkerova
3. pro 2016

Je pravda že sírové maso nemůže jis těhotná baba ?

puutalo
3. pro 2016

@pulkerova Není to vhodné, může obsahovat salmonelu, listerie nebo jiné nebezpečné breberky.

puutalo
3. pro 2016

@ronyx Zrovna Hamé má velmi nekvalitní paštiky, pozor na to.

pulkerova
3. pro 2016

Jo ale jak dusim maso jak to ohutnavate obet nějak to člověk musí ochutnat ?

sarkar
3. pro 2016

@isousek já bych to taky neřešila...je teda fakt, že Májku už jsem nejedla asi deset let a i kdybych měla chuť na paštiku, tak by mi mentální blok bránil si jí dát (když vím, co obsahuje), radši bych si udělala domácí 😀 Na tý nevidím nic špatnýho. Teda když jí nebudeš jíst každý den ve větším množství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru