Peroxid na stolici. Krev ve stolici?

martinatrg
31. srp 2020

Ahoj, mám delší dobu problém s plynatosti a pocity plnosti. Bolesti jen obcasne ale nic dramatického Dočetla jsem se že když na stolici nalijete peroxid (když začne penit je tam krev) no a mně to penit začalo. Tak mám teď hrozný nervy z toho. Myslíte že to peni na každé stolici, je to normální? Jsem z toho dost vynervovana. Díky za odpovědi

hasara33
31. srp 2020

@martinatrg hele děvče nic ve zlém, ale už jsem tu podobný příspěvek od tebe četla a pokud trolíš tak ti doporučuji najít si jinou zábavu a pokud máš vážně takové obavy tak doporučuji hodit se do klidu a nehledat problémy tak kde nejsou 😉 a jestli máš opravdu tak velké obavy tak navštiv svého obvodního lékaře a svěř se s takovými problémy hlavně jemu 😉 tady ti těžko dokáže někdo efektivně pomoct

stastnamatka07
31. srp 2020

@martinatrg Hele podle mě si z toho děláš akorát 🍑.
A tohle fakt legrace není, vím jaké to je.
Mám strach z každé stolice, jelikož to bolí jak ďas a pokaždé utírám jen krev. A ano sem srab a ještě sem neměla odvahu jít k lékaři.

martinatrg
autor
31. srp 2020

@stastnamatka07 legraci si opravdu nedelam. Jenom jsem z toho celá vynervovana a pak jsem si přečetla že to odhalí peroxid.
Tak jsem to zkusila a začalo to penit a já se zhrozila.
Z takové věci bych si sama ani náhodou nedělala srandu.

market43
31. srp 2020

Ahoj, určitě bych zasla k doktorovi. Taky jsem měla krev ve stolici a bylo ze zanetliveho střeva, léky to stabilizovali a teď jsem ve stavu udrzovacim. Určitě doporucuju necekat. Jen čekací lhůty na odborné vysetreni jsou měsíce.

martinatrg
autor
31. srp 2020

@market43 ale já nevím jestli tam mám krev. Stolici nemám černou ani průjem.
Jenom jsem zkusila s tím peroxidem a takhle to dopadlo
A jak ti to pak zjistili?

puhelin
31. srp 2020

Krev ve stolici muze znamenat cokoliv. Vyzadejte si prohlidu u gastroenterologa, pro jistotu s kolonoskopii a gastroskopii.

martinatrg
autor
31. srp 2020

@puhelin Ale já nevím jestli ji tam mám!!

market43
31. srp 2020

@martinatrg Nejdriv vyloučeni hemoroidů na chirurgii a pak čekání na kolonoskopii. Tam to hned viděl kamerou. Pokud té ale nic nebolí a nemas žádné problémy krom reakce toho peroxidu, tak nevím..

kachna001
31. srp 2020

Prosím tě, vypni ty internety 🙈 nevidíš tam krev? Nevidíš, tak se hoď do klidu a přestaň tady stihovat s blbostma... Jestli máš problémy s plynatostí, změn stravování ✌️

amazonkajanik
31. srp 2020

@martinatrg peroxid pění snad na všem kde jsou bakterie a že by měl odhalit krev ve stolici,to je nějaká nepovedená babska rada. Tu odhalí až testy,nebo je prostě vidět. Mě když praskne hemeroid,mám v míse krve snad víc,než při ms.
Jinak můžeš mít problém s trávením,proto plynatost a pocit plnosti,nebo tě může zlobit žlučník. Každopádně si zajdu k lékaři,ať ti nechá udělat vyšetření na gastro

amazonkajanik
31. srp 2020

Schválně jsem hledala a ten peroxid jsi evidentně špatně četla 😉 sám o sobě krev neprokáže

martinatrg
autor
31. srp 2020

@amazonkajanik děkuji, aspoň jste mě trochu uklidnila

amazonkajanik
31. srp 2020

@martinatrg v pohodě. Peroxid má široké užití,ale to s tou krví mě fakt zarazilo. Třeba ma radu vete používám 3% jako davidlo,když mi pes sežere něco,co by mohlo být otrávený. V poměru 1:1 s vodou,kdy je 10ml peroxidu a 10ml vody na kilo váhy. V žaludku to napění a pes vyvrhne celý obsah bez toho,aniž by ho peroxid poleptal. Naštěstí jsem použila jen jednou u cuby,když byla s námi krátce po adopci z útulku a zrala ze zvyku vše na co přišla ...

martinatrg
autor
31. srp 2020

@amazonkajanik Zarazilo? No já si to někde přečetla a řekla si že to zkusím a pak jsem z toho byla akorát špatná. Třeba mam jenom nějakou virózu nebo stres. Jsem z toho špatná
Zítra asi zajdu k pediatrovi

klokanka31
31. srp 2020

@stastnamatka07 Pokud tě to bolí a máš krev, budou to normální hemeroidy.

marti89
31. srp 2020

Jenže peroxid reaguje pěněním i při styku s umyvadlem. Jasná červená krev jsou hemeroidy, pokud bys v exkrementu zahlédla natrávené tmavé fleky, můžou to být vředy (a to už je na doktora). Plynatost se dá regulovat úpravou jídelníčku, nebo Espumisan.

amazonkajanik
31. srp 2020

@martinatrg pediatrovi?
Jinak,čím víc se člověk prohlíží a sleduje,tím spíš na sobě najde i příznaky nemocí,které jsou někde v Africe 😁 samozřejmě jsou stavy,které by se podceňovat neměly,ale nehledat třeba za každou pihou rakovinu ...

stastnamatka07
1. zář 2020

@klokanka31 Taky si myslím. Musím si koupit mastičku.