Placenta centralis. Máte zkušenosti?

fialka_2412
26. pro 2019

Zdravim ,prosim o radu mate nekdo zkusenost s placentou centralis?co ctu ty hrůzy na netu tak jsme stiho docela špatná.Prosim o vase zkusenosti mam v hlave zmatek muj lekar byl videsenej ,a ja z neho ☺a na sreenigu pani doktorka ze se to da resit ,ze dneska uz je jina doba.

hezz17
26. pro 2019

@fialka_2412 jaký jsi týden?

deaneira29
26. pro 2019

Ahoj, hlavně se uklindni to je teď nejdůležitější, máš placentu previi 4. stupeň já měla 3. stupeň a u mě na to přišli až po krvácení v 26tt takže ty už máš náskok, že se na to přišlo. A věř že hlavně dodržovat klid je nejdůležitější, taky ti teď bude indikivan porod sekci. Já se se sekci smirila a placenta se místo toho krásně vytáhla a mohla jsem rodit normálně (sice porod skončil akutní sekci, ale pro klesající ozvy), placenta se postupně může ještě vytáhnout až mimo porodní cesty. Nejdůležitější rada , pokud budeš i mírně spinit okamžitě jed do nemocnice to opravdu nepodceňuj. Mě hodně pomohlo to že jsem ležela na rizikovému oddělení tři týdny po krvácení a doktoři mi vše vysvětlili odpověděli na všechny otázky a hlavně už jsem pak do házela přímo do rizikové poradny v nemocnici. Pokud chceš klidně mi napiš zprávu ráda zodpovím co tě zajímá
https://www.modrykonik.cz/jsem-tehotna/placenta-praevia/

dat
26. pro 2019

Tez jsem mela a nakonec se hezky vytahla a mohla jsem porodit normalne. Hlavne se setri a kdyby si krvacela nebo zaspinila ta upaluj do porodky. 🙂

krupka3
27. pro 2019

Casto se do porodu vytahne. Ale neni to sranda, je treba striktne dodrzovat klidovy rezim.

fialka_2412
autor
27. pro 2019

@deaneira29 Ja uz jeden cisar mela ,takze to neni tak strasny .Ale ted se to nejak nakupilo ty nemoce dlouho jsme se snazily o druhe ..ted po 5 letech se nam to povedlo taky po 3 potratech za sebou .Kdyz jsme resily genetiku vrozenou tak mi zjistili laidenskou mutace ,do toho jeste ta placenta ..centralis a navic se citim dobre ani mi to neprijde jen sem nekdy vice unavena .

fialka_2412
autor
27. pro 2019

@hezz17 22 tyden

deaneira29
27. pro 2019

@fialka_2412 ta placenta je problém, ale není neřešitelný. Chápu že po tom co máš zlá sebou se bojíš, Hlavně opravdu hodně lež, mě doktorka kladla na srdce žádné prudké ohýbání radši jít do drepu, netahat těžké věci, hlídat se. Jak těhotenství postupuje placenta se může ještě vytáhnout. Teď opravdu nezbývá než se hlídat a čekat a u této diagnózy mi kladli na srdce nehrat si na hrdinku radši jet 100 zbytečně do nemocnice než to podcenit.

fialka_2412
autor
27. pro 2019

@deaneira29 To Samozdrejme bych jela a nevahala bych kdyby cokoliv vetsinou jdu do drepu kdyz neco .Dekuji za radu moc zatim