Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ploché nohy

esterka_07
20. čer 2019

Mám dotaz, kdo má nebo měl stejný problém. Můj syn 7let, na ortopedii zjištěna III.stupeň s med.konvexitou,valgosni postavení patních kostí. Doporučení doktora je navštívit ortopedickou kliniku Na Bulovce ke konzultaci a případná operace dle Evanse. Ráda bych se operace vyhla, má s tím někdo zkušenosti zda pomohlo něco jiného, případně co jaká obuv atd... Děkuji moc za vaše rady.

verace81
20. čer 2019

Nevím jestli Vám to pomůže, má neteř měla jednu nohu kratší a sestra ji nechávala dělat speciální vložky do bot. Dělali jí nějaký odlitek chodidel podle toho pak tvarovali ty vložky. Na půl roku kolem 1000kč

esterka_07
autor
20. čer 2019

No to mi asi nepomůže, syn má ploche nohy III.stupne

kvmatonka
20. čer 2019

Být Vámi tak si najdu fyzioterapeuta. Toto není vyložené problém noh, ale těla komplexně jako např. diastáza břicha, rotace kyčlí, atd. Fyzio zhodnotí stav celkového postavení těla, dle toho doporučí cviky, tejpy, případně vložky na míru. A nejlépe pak nakloněného k BF obouvání. V Praze např. Lucie Alblová nebo v Roudnici nad Labem Edita Prošková - ta je i zároveň podolog. Je u nás ve skupince s BF obuví a je vážně dobrá.

kvmatonka
20. čer 2019

Je i na FB, stačí jí případně napsat, reaguje dobře - Edita Prošková - fyzioterapeut, podolog.

Sem začni psát odpověď...

Odešli