Plodovka nebo zátka? Čirá, lehce do běla zabarvená tekutina

letadylkokane
11. dub 2018

Ahoj, mam dotaz a moc se omlouvam za popis. Jsem 39+0 a od dnesniho odpoledne mam problem s permanentnim unikem tekutiny. Jde o cirou ci lehce do bela zabarvenou tekutinu, neni to uplne voda, ale ani ne takovy ten vsak vite... Zkratka neco jako ridsi sirup... Muze jit o plodovku, nebo spis odchazi zatka? Jsem stale v mokru. Na kontrolu jdu do porodnice zitra dopoledne, tak se mi tam nechce jet hystercit ted vecer... Moc dekuju za rady.

jana_toula
11. dub 2018

Hele, zavolej na pohotovost. Nejspíš ti řeknou, ať přivezeš vložku a zkontrolují to pomocí roztoku. Já měla zátku lehce krvavou, tak proto bych se bála, že ti může unikat voda.

letadylkokane
autor
11. dub 2018

@jana_toula Jenze ja tu nemam takove ty porodni pesky. Pouzivam normal vlozky, a ty pry na test nejsou vhodne, teda alespon mi to rikala sestra. Vim, ze je to pitomej dotaz, ale nesel by ten test udelat treba z bilych bavlnenych kalhotek? Jedny bych obetovala 🙂

olga_
11. dub 2018

@letadylkokane Ty klasické vložky nejsou vhodné, protože jsou něčím napuštěné. Holt si dej klasickou a v porodnici, nebo na pohotovosti (i když tam 100 % nevím) ti dají porodnickou a otestujou. Kontrakce předpokládám (zatím) nemáš. A už bych se v tomto týdnu pro jistotu vložkama doma zásobila, i kdyby to teď byla zátka, tak je fajn mít něco na cestu, kdyby voda doma praskla...
Na ty kalhotky se zeptej, když budeš volat - oni to něčím napouští, takže může být problém v tom, že ta bavlna nebude schopná absorbovat dostatek té testovací tekutiny nebo může být problém ve zbytcích pracího prášku, případně aviváže. Ale to jako vařím z vody, jen co mě napadá.

aktakd
11. dub 2018

@letadylkokane taky jsem do porodnice jela s obyc.vlozkou a zadnej extra problem to nebyl.

letadylkokane
autor
11. dub 2018

Holky, dik. Manzel jel do DM pro obyc Ria pesky a uvidime. S prvni dcerou jsem tohle vubec nezazila, mela jsem klasicky odchod hlz, to jsem bezpecne poznala (nejde splest) a vodu mi pichali az v porodnici uz do kontrakci. Jinak kontrakce nemam, spis me obcas zaboli jako na MS, ale neni to zatim pravidelne.

denny27
11. dub 2018

To bude plodovka..mě takhle odcházela celý vikend po kapkách a v pondělí mi rupla celá (rodila sem až za 8 dalšich hodin)..pokud je to po kapkách, tak bych asi vyčkala do zítra, ale pokud je to na výměnu vlozky každou chvíli., tak určitě porodnice

letadylkokane
autor
11. dub 2018

@denny27 hmm... Tak uvidime, zacinam byt trochu nahlodana, ze na tu Bulovku zajedeme. Prijde mi to, jako kdyby mi nekdo pravidelne vylejval do kalhotek treba polivkovou lzici tekutiny. Kdyz nemam vlozku, je to mapa pres celej spodek kalhotek. Moc se jeste jednou omlouvam za popis, az bude vyreseno, smazu celou debatu, nechci tady zanechavat takovy veci 🙂

olga_
11. dub 2018

@letadylkokane Vyhodnoť to, jak to máte daleko, ale vypadá to opravdu na plodovku - to je prostě mokro, které nelze ignorovat. Pokud je čirá a nemáš vůbec žádné kontrakce, tak se prostě v klidu chystejte, dobalte a dodělejte poslední věci, navečeřejte se a podle situace pomalu vyražte. Mně odešla plodovka u syna v šest ráno, konzultovala jsem s dulou, která doporučila vyčkat (při čiré plodovce) doma do prvních kontrakcí a vyráželi jsme do porodnice asi v deset, v půl druhé byl syn venku. Je velká šance, že se ti kontrakce spíš rozjedou líp doma, než v samotné porodnici. Dej si třeba horkou sprchu a uvidíš.

letadylkokane
autor
11. dub 2018

@olga_ Dekuju moc za rady 🙂 Az se vrati manzel, poradim se s nim a asi vyrazime. Jen je mi to takove zinantni, kdyz tam mam byt zitra v jedenact na poradne - monitoru a prohlidce lekarkou. Jdu si ale pro jistotu zabalit tasku.

denny27
11. dub 2018

@letadylkokane asi tak..ja si dala vložku a jen co sem vylezla ze záchoda, mohla jsem měnit znova.. naštěstí to bylo po obědě, takže sem jen vyčkala, až přijde chlap z práce, mámu upozornila po sms, že ať je připravena k nám dojet na hlídání a my nejspíš pojedeme do porodnice..

kafr
11. dub 2018

Prosím za nás vyplašené prvorodičky: tu diskuzi nemaž, spíš dopiš, jak to dopadlo... To je jedna z věcí, kterou řešíme snad všechny, kdy a jak to praskne a jak to poznám... Já už si dala radši pod prostěradlo přebalovací podložku 😊 snad by tu matraci uchránila 😱

dupys87
12. dub 2018

Ja to mela s plodovkou hodne podobne jako zakladatelka. K tomu jsem byla GBS pozitivni, takze když jsem se na Bulovku konecne odhodlala, docela me tam servali, ze jsem s vahanim "prijet-neprijet" cekala skoro 24 hodin. Nakonec to pry plodovka nebyla(ja stejne myslim ze jo), ale za 2 dny me tam stejne hospitalizovali z jinyho duvodu a opet se opakovalo stejne objevovani tekutiny po troskach. A to uz plodovka byla. Muze to byt prosak plodove vody, pokud jsou obaly praskle nekde vysoko...ono je to fakt jine nez vytok nebo hlen, spis jako cira moc, ale neni tak citit.

letadylkokane
autor
12. dub 2018

Ahoja, tak nakonec jsem to riskla a vydrzela az do dnesni kontroly. Ted sedim v cekarne a az budu mit info, dam vedet. @kafr dobre, necham diskuzi zit, treba casem pomuze i dalsim holkam 🙂

letadylkokane
autor
12. dub 2018

Tak mam po vysetreni. Vse je OK, udelali Temesvaryho test a nic. Pani doktorka mi pak rikala, ze hlenova zatka muze zkapalnet az do te konzistence ridsiho sirupu, coz me docela prekvapilo. Jinak na Tem. test pry fakt jen porodni vlozky BEZ saveho jadra. Videla jsem na intimce, co to jadro s testem dela. Modra to, i kdyz nejde o plodovku. Sestricka rikala, ze pri nejhorsim staci i obyc papirovy kapesnik.
Mic dekuju vsem za rady a peci, at se dari 🙂

letadylkokane
autor
13. dub 2018

Ahojky, tak dneska dopoledne jsem porodila zdravou holcicku. Opravdu to byla zatka, vodu mi pichali v porodnici. Takze po odchodu hlz se mi porod spustil do 24 hodin 🙂

venes
13. dub 2018

@letadylkokane Gratuluji! 🙂

kafr
13. dub 2018

jéé to je krásná zpráva, gruatuluju a přeju ať je zdravá a dělá ti hodně radosti🌷

priefi
13. dub 2018

@letadylkokane gratuluji 😊

letadylkokane
autor
19. dub 2018

Diky moc vsem! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru