Po porodu mám ekzém na rukách, puchýřky. Poraďte

cvachna
16. led 2012

milé maminky.od porodu mám ekzém mezi rukama, popraskaný polštářek a kolem malé puchýřky..docela mi to omezuje hybnost prstů,skoro je ani nenarovnám.myslíte že to může být třeba přípravkem na nádobí?a co by jste doporučili?nějakou mastičku?děkuji.nechce se mi s tím hned letět na kožní,páč u nás se čeká až 3hod.na řadu a se dvěma dětma si to nedokážu představit.děkuji moc za jakoukoliv radu.🙂

hanyg23
8. srp 2013

Ahojky,jsem 4.měsíc po porodu a mám pocit,že ekzém se mi čím dál více zhoršuje.Na těle nemám jediné zdravé místo.Celé tělo mám zarudlé,suché a bolavé.Myslela jsem,že po šestinedělí budu mít konečně klid ale opak byl pravdou.Proto jsem se chtěla zeptat,jestli to může být stále zapříčiněno těhotenstvím a za jakou dobu po porodu přišlo zlepšení popřípadě uplný klid.Nekojím,takže jsem už zkusila řadu mastí i koirtikoidů(ani ty nikterak nezabíraly)

majdale007
5. zář 2013

Dobry den, chci zareagovat na vypsanou problematiku. Asi pul roku po porodu syna se mi sem tam objevil puchyrek na dlanich, prstech, a zase zmizel-to jsem jeste kojila. Po ukonceni kojeni se mi zacali vysevat hromadne ve shlukach po celych dlanich puchyrky, obnovujici se v loziscich kde byly vysety prvotni projevy. Vodnaty puchyrek co sam prasknul ci zaschnul v tmavy flicek ktery se nasledne ususil a odloupl. Stejne projevy i na chodidlech, nicmene v mensim mnozstvi. Obvodacka stanovila diagnozu dyshidroticky exem, a odeslala me dal. Navstivila jsem nescetne doktoru, vysetreni krve, moci, stitne zlazy, alergologie, kozni, nikde nic nenasli, vse v norme. Vystridala jsem nescetne mnozstvi masti, nic nezabralo. Podsoupila jsem odber stepu kuze na dlani (dva stehy-na dlani nic prijemneho) nic nenasli. Verdikt meho kozniho lekare: palmoplantaris pustulosis, pro smrtelniky-pustulozni, cili puchyrkovita forma lupenky. Spousteci vlna zrejme hormonalni výkyv-kojeni. Vylecit se to neda, jak to jednou je tak uz se toho nezbavim. Masticky s dehtem na zmirneni projevu a tim to zhaslo. Preji vam kdo ctete tyto prispevky at nemate to co ja, je to umorny.

raduuskaa
11. srp 2014

Zkus krém Atopos, seženeš ho přímo v lékárně, je to konopný krém, obsahuje i panthenol, stačí namazat na suché, drsné místo a hned po pár dnech používání je pokožka jemná a vláčná. Používám i mycí pěnu, ale jelikož to máš jen na rukou, krém bude bohatě stačit.

sabinator
16. srp 2014

Pustulosis palmoplantaris bojuju rok žádná sláva koupele z mr. moře světla a zatim nic moc,prý změnˇte povolání.Jenže ta potvora je dlaních ,ploskách a i po roce se šíří mám ji po 10 měs.léčení v nehtech co s tím?
Standartní postupy v léčbě ji spíše popuzují k větší aktivitě,Konopné masti v tomto případě na prd.Kortikosteroidy stále používám-Advantan,Dermovate.Jen to nerudne avšak nakonec jsem skončila v prac.nesch dává mi zabrat kdo má zkušenost?

ruzenla
19. srp 2014

Pěkný den, trpěla jsem více než půl roku dishyriotickým ekzémem, jak to nazvala paní doktorka z kožního. Modrá INDULONA! Na kožním jsem dostala krém se steroidy a pak ještě kyselý krém. Pomohlo na týden. Pak jsem dostala typ na modrou univerzální indulonu a do čtyř dnů bylo po problému! Utratila jsem skoro tisícovku za konopnou mast, Protopan, Imazol a další krémy... Indulona stála 46 korun! Je to zázrak. Já si ruce nikdy nemazala a indulona mi přišla příliš mastná a taky je - pro normální zdravé ruce. Ale teď, když mám ruce vysušené po dlohotrvajícím problému, tak se to vsákne raz dva a je to balzám🙂 Paráda! Vyrazilo se mi to asi po očkování proti žloutence, jak řekla paní doktorka. Stále moc nemyju nádobí a neperu v ruce, protože to stále dráždí. Je to fakt asi kontaktní ekzém. Zkuste indulonu - nemáte co ztratit. Kvasnice jsem také zkoušela, dubovou kůru, Bé komplex, mořskou sůl, jód i kadidlo. Všechno pomohlo pouze krátkodobě. Indulona dlouhodobě!
Můj ekzém vypadal tak, že mi zčervenaly prsty, pod kůží byly viděl pupínky, které nabobtnaly, za pár dní pukaly a mokvaly. Potom se to občas zanítilo, pak ztvrdla zhrubla ta kůže, když jsem ohnula prsty, tak to pukalo do krve a pak se celá ta zničená kůže začala loupat a odpadávat. Hned potom do dvou dnů nejpozději to začínalo znova. Hrůza!
Pro jistotu připomínám, že jsem užívala pár dní Imazol (zrovna když to mokvalo), který pěkně vysušoval prsty a když se to začalo loupat, vyměnila jsem ho za Indulonu. Zničená kůže se sloupla rychle a pak už to NEzačalo znova. Od té doby mám klid a prsty jsou den ode dne hezčí. Mám to také na nohou, tam se léčba také daří! Každému asi zabere něco jiného... Zkoušejte. Držím palce - porazíte to 😉

mimo85
12. pro 2014

Postupně tam budu přidávat další věci: http://vybira.wix.com/atopickyekzem 😉

deny55
1. led 2015

Ahoj holky, už rok mám na noze ekzém který mi praská a svědí, zkoušela jsem všechny různé masti u čtyř kožních dr. rána se mi nikdy úplně nezahojila, spíše naopak nohu jsem měla horší a horší, žádné masti nepomáhaly a tak jsme odjeli na dovču do Černé Hory ,první den v moři mne ekzém pálil, ale pak se noha začala hojit, po 14 dnech u moře byl ekzém pryč.
Ale po měsíci doma se mi ekzém znovu rozjel takže jsem vyzkoušela v Třeboni Floating v tanku naplněném teplou, hustou a slanou kapalinou.Noha mne tam pálila, ale druhý den ekzém byl o hodně lepší.(Po Floatingu jsem si hned potřela nohu mandlovým olejem aby se mi ekzém moc nevysušil )
Ted jsem si koupila v DM sůl z mrtvého moře (přírodní) a Solfatan-Síru dostání v lékárně. (Sůl rozmíchám v teplé vodě přidám malinko síry a dávám obklad na ekzém na noze) pak nohu omyji vodou a potřu ekzém mandlovým olejem, moc mi to pomáhá a ekzém se stahuje a nesvědí 🙂

deny55
10. led 2015

Ahoj holky,na ekzém je ještě lepší Rakytníkový 100% olej než mandlový(nakapat pár kapek na ekzém a nechat zaschnout) 🙂

lacocz2000
13. črc 2015

Ahoj holky.Ty same priciny mam take a muj dermatolog mi rekl,ze je to forma atopickeho ekzemu.Dal mi na to kortikoidy Beloderm mast a docela to zabira.Doufam,ze to zmizi,protoze to svedeni je strasne a kdyz to zacnu skrabat tak se to rozsiruje.Podniknu uplnou detoxikaci organismu,protoze mi znama poradila,ze vse je z toho co jime a tu chemii musime z tela odstranit.Praci uz mam zmenenou a ted zadne stresy a tak doufam,ze to pomuze.

shimmy2
17. srp 2015

@cvachna me se po druhem porodu objevily pupinky na dlanich...neresila jsem to, protoze to vypadalo jak po poprskani olejem, ty stroupky pak slezly a na novo....zaclo se to zhorsovat tak jdem sla na kozni, kde mi rekl psn doktor, ze je to dishydroticky ekzem....po mesici bolestive suche puchyre...ruce v jednom ohni...dlane sama prasklina az do masa, znova jsem sla na kozni , kde mi potvrdili agresivni formu lupenky, ktera postihuje pouze dlane a ruce....obdobi se strida...je to lepsi hoji se to a najednou zase sileny svedeni...vodnate puchyre, ty praskaji do krve....uz jsem z toho zoufala a resim alternativy, konopne masti , vazelinu...koupele..ale bezuspesne:"(cetla jsem, ze tyto zmeny mohou nastat po porodu, hormonalnich zmenach...stresu...to jso pry spouštěče. ..uz jsem z toho nestastna je to bolest nesnesitelna a vypadam jak kdybych mela lepru:"(((((

ladyhacek
17. srp 2015

mě se dělal ekzém mezi prsty - měla jsem za to, že jeto od mycího prostředku nebo vlhčených ubrousků. Pomohl mi sudocrem 🙂

diniki
18. srp 2015

Pokud máte doma bepanthen care mast, tak bych na uklidnění zkusila tu. Jinak je i speciální bepanthen sensiderm krém, který si v mém okolí kamarádky na ekzém moc chválí. Náš kožař mi radil, ať si dopředu zavolám a když tam přijdu s malou, tak mě vezme přednostně, tak se dá zkusit ještě toto 😉

avantgarda
19. srp 2015

Já jsem si na doporučení kamarádek koupila Bepanthen Sensiderm. Když postižené místo začne svědit a rudnout, mažu se Sensidermem. Když je ekzém v klidové fázi, tak místo promazávám Bepanthenem. Jak mi radila kožní lékařka (mám ekzém na rukou), tak se vyhnout mytí nádobí a na mytí rukou používat jen tuhé mýdlo, ne tekuté.

alenule
30. led 2016

Tak se dočítám ,že nejsem sama.Tento problém jsem léčila před 15 lety a to celých 8 let.Puchýřky na rukou,ploskách nohou,suché fleky po tělě.Nejhorší bylo,když se nemoc dostala pod nechty a ty mi postupně odpadly.Hrůza. 😖 Vyzkoušela jsem asi 5 kožních lékařů až dva z nich řekli plíseň.Nasadili mi Lamisil tablety.Nechty narostly, ekzém zůstal,ale jen plosky nohou.Jeden z kožařů mi napsal svoji dělanou mast.Mazala jsem +sáčky a ponožky,na noc,aby se kůže promastila.Každý rok moře a solárko a bylo po 8 letech po problému.Za 15 let mám problém opět.Ruce,plosky nohou a sem tam po tělě.Lékař,který mi pomohl už neordinuje a tak zkouším jiné kožaře.Jsem zklamaná,že po tolika letech neví co na takový ekzém dát.Zatím mažu belogent krém.Mast mi pomohla jen na týden.Jsem zvědavá ,jak bude problém pokračovat.A tak zase solárko a moře.

ankakl
14. únor 2016

Ahoj holky! Mám stejný problém! Už 9 měsíců bojuji s tím stejným. Začalo to 4 měsíce po porodu, kojila jsem jen měsíc. Mokvající pupínky, svědí a pálí. Prasknou a vytéká vodička. Po uschnutí se mi začne loupat kůže a praská do krve. Pořád se mi to drží jen na pravé ruce, ale už mám zasažený celý 3. a 4. prst a jde to do dlaně. Dlouhodobě střídám Fucidin s Triamcinolonem na doporučení už dvou kožních lékařů. To jediné pomáhá na zmírnění,ale vůbec neléčí. Chtěla jsem se zeptat někoho, kdo s tím bojoval, co mu tedy pomohlo? Děkuji zoufalá matka

jesterka84
31. črc 2016

@pacesun ja bych moc poprosila, mam to take od tehu. Ani po konci kojeni to neprestalo a syn ma zdravotni problemy a tusim, ze prave proto. Moc dekuji 🙂

rada22
14. zář 2016

@huculka ahoj, Já taky trpím na ekzém. Zkusila jsi uživat zelenace? Melo by se tělo vyčistit od škodlivin. Plus další výhody. Já ho beru přes rok a od te doby jsem nebyla nemocna. Kdybys chtěla poslat vic informací není problém. Písní mi když tak na email plihalovaradka@seznam.cz

iwikaaa
16. říj 2016

@rada22
Prosím, co myslíte těmi zelenáči? Děkuji za odpověď 🙂

iva27
16. říj 2016

Ahoj,zelenace neznam,jestli dotycna nemyslela na vycisteni mlady jecmen..Kazdopadne ekzem mam od detstvi,teh v tehu zhorseny,jak pisete puchyrky,svedi a do krve to rozdrapu..mam to jen na rukach-dlanich.Na koznim mi napsali Belogent krem.Je to i s ATB.Muze se i pri kojeni,pokud samozrejme nebudete namazanyma rukama sahat na bradavky a tak.Ted uz mam pokoj,ekzem zmizel prozatim

rada22
16. říj 2016

Myslela jsem tim mlady jecmen a chlorella. Me to pomaha 🙂 U nás se tomu říka zelenače 😉

bubamaria
27. led 2017

Projevy atopického ekzému se zhoršují v zimním období proto, protože produkce ceramidů u lidí s ekzémem klesá více, než u zdravé pokožky. Ceramidy jsou klíčovými substancemi v kožní bariéře rohové vrstvy pokožky, kdy napomáhají správné funkci kožní bariéry udržet vodu uvnitř kůže a škodliviny vně kůži. Tomuto poklesu, který se na kůži projeví její suchostí, se také říká zimní přesušení kůže (winter xeróza). Problémy s pokožkou v zimě a mrazu však trpí i lidé bez ekzémů a jiných dermatitid. Zabránit úbytku kožní bariéry a naopak obnovit ji můžete pravidelným promazáváním čerstvým Lulalu nerafinovaným bambuckým máslem pro atopiky, který má jemnější strukturu než surové vážené bambucké máslo, rychle se vstřebává, nezanechává mastný film a obsahuje tolik potřebnou mastnou kyselinu linolovou. Pokud se krém vyskytuje na pokožce rukou, nikdy nezapomeňte na rukavice z nedráždivého materiálu./např. nejdříve navléci tenké bavlněné a přes ně ty teplé většinou ze syntetických materiálů. Toto jsem se dozvěděla, vyzkoušela a řídím se tím, můj svědivý a ekzém a zarudlé do krve rozškrabané fleky jsou jen lehce viditelné. Majitelka Lulalu, mi prozradila , že dováží máslo ihned po skončení výroby, takže čerstvé a plné účinných látek. Takže doporučuju webové stránky Lulalu, kde se dozvíte další rady a můžete krém ze surového a čerstvého másla rovnou objednat. Tímto způsobem se vyhneš kortikoidům a dalším šílenostem.
Jinak samozřejmě změna stravy, žádné polotovary, bílá mouka se dá nahradit plnohodnotnou, bílý cukr alespoň třtinovým , dělá to divy z hlediska očisty organismu.

zdenka_novotna
5. bře 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

Holky, na ekzemy rada doporucim bylinne kremy

wejuajaja
10. bře 2017

Zdravím vás chci se zeptat už někomu pomohlo něco na ty vodnate puchiřky máte někdo něco o zkušené? Četla jsem vaše příspěvky ale radši se ještě jednou s vámi poradím děkuji mockrát za radu

evik19
10. bře 2017

@cvachna Ahoj, měla jsem tento exém taky asi prvního půl roku po porodu. Pomohlo mi ruce nevysušovat tolik různými čistícími prostředky - koupili jsme myčku a tím odpadla půl hodina denně máčení rukou v dřezu, taky cca po tom půl roce jsem už nemusela tolik ručně předepírat dětské pokakané oblečky, po téměř každém umytí rukou mýdlem jsem si je namazala jakýmkoliv mastným krémem, který jsem doma měla a přešlo to samo. Teď se mi občas puchýřky objeví, jak začne venku zima, ale když pár dní promazávám a nosím venku poctivě rukavice, tak to zase přejde. Základ je ale ta myčka na nádobí...Kamarádka zase myje nádobí v rukavicích...

andelka
10. bře 2017

@wejuajaja mně pomohl od doktorky napsaný kožní roztok Beloderm.
Jsem alergická na vazelinu,nebo spíš lanolin prý,takže většina masticek mi stav zhoršuje. Funguje toto,kortikoidy a v klidovém stadiu krém na ruce Balea sensitive.
A mně pomohl i nástup po RD do zaměstnání,mnohem méně macham ruce ve vodě asi, méně vařím,umývám nádobí a uklízím .

andelka
10. bře 2017

@evik19 vidím stejná zkušenost. Myčku bohužel nemám,není kam dát a v rukavicích se mi špatně dělá cokoliv. RD byla pro ruce kritickým obdobím. A ještě těhotenství.

wejuajaja
16. bře 2017

@andelka a může bit ta mastička při kojení? Že se asi tak blbě ptám jen chci mít jistotu

andelka
16. bře 2017

@wejuajaja to je roztok, já nemůžu mít mastičky, a píšou že není známo zda se vylučuje do mléka. A těhotné ho pouhou aplikovat po poradě s lékařem.

hanikmm
30. črc 2017

Tak já touhle formou atopického ekzému trpím střídavě už malička ale ted jsem roky měla pokoj ale bohužel po porodu, je to tu zas a málo co pomáhá mě zatím pomáhá a pomáhal i dřív krém Egyptian magic je z přírodních složek, takže u mě naštěstí žádná alergie a musím říct, že po pár dnech je to o dost lepší dřív mi to úplně vyléčil na dlouhou dobu tak doufám, že i když ted kojím tak se to povede a budu mít zase na dlouhou dobu pokoj.

nike2015
30. črc 2017

Nečetla jsem celou diskuzi,ale napíšu svou zkušenost, třeba to pomůže. Trpěla jsem na ekzém na rukou prvního půl roku po porodu prvního dítěte a teď po druhém porodu opět (jinak nejsem ekzematik, jen mám standardně sušší pokožku na končetinách). Nejhorší to bylo mezi prsty. Promašťovala jsem to čímkoliv s vepřovým sádlem (od té doby mám ráda mastičky od dr. Popov - Konopela, Měsíčková,atd. základ je všude sádlo a nestojí to moc) na střídačku s Excipialem pro děti nebo klasickým Lipolotiem (krém na ruce od stejné značky a Hydrolotio je na prd s prominutím).
Po půl roce to odeznělo (ale nevím, jestli zásluhou promazávání nebo že se tělo umoudřilo, nicméně promazávání pomáhalo v nejhorších stádiech, kdy suchá místa praskala). Jo a co doporučuju - mýt nádobí v rukavicích, já ať meju v čemkoliv sebevíc šetrném, tak se mi to brutálně zhorší.
Tak ať je brzo líp.