Po porodu mám ekzém na rukách, puchýřky. Poraďte

cvachna
16. led 2012

milé maminky.od porodu mám ekzém mezi rukama, popraskaný polštářek a kolem malé puchýřky..docela mi to omezuje hybnost prstů,skoro je ani nenarovnám.myslíte že to může být třeba přípravkem na nádobí?a co by jste doporučili?nějakou mastičku?děkuji.nechce se mi s tím hned letět na kožní,páč u nás se čeká až 3hod.na řadu a se dvěma dětma si to nedokážu představit.děkuji moc za jakoukoliv radu.🙂

huculka
30. dub 2012

Ahojky, teprve teď jsem našla Tvůj příspěvek, po porodu mám na rukách také nějaký podivný ekzém nebo co to je a jsem z toho už zoufalá. Trvá to už 14 měsíců a já se toho stále nemůžu zbavit. Nejdřív jsem si myslela, že je to ze zvýšené hygieny kvůli miminku, jak jsem si často myla ruce, ale není to tím. U doktora jsem s tím byla, prý jde o kontaktní dermatitidu, taky něco povídal o atopickém ekzému...Nejdřív se mi to dělalo jen na pravé ruce a pak to přešlo i na druhou. Jsou to takové malé vodnaté pupínky, které hrozně svědí, pak mám ruce taky děsně suché a praskají mi do krve...to se opakuje pořád dokola. Od doktora jsem dostala mastičku s kortikoidy, ta jediná trochu zabírá..ale jakmile jí přestanu na doporučených deset dní používat, vše se zase hned vrátí...je to děs.Už jsem vyzkoušela všechny možné krémy na ruce z lékárny a nic.... ☹ Pokud už jsi mezitím přišla na něco nového, třeba jak se toho zbavit, nebo co Ti to vyvolává, prosím, písni!!! Chtěla bych se toho zbavit, jinak mě křápne....Ještě pořád kojím, tak si třebas říkám, zda to není nějakým hormonálním výkyvem a že to pak třeba zmizí ..no nevím...Díky!!!!

slundo
2. kvě 2012

Zkuste Ambiderman- je čistý, přírodní, lehké složení, neparfemovaný , nevadí mimču. Hlavně žádnou chemii. Namíchají vám to v lékárně, 200g stojí zhruba 100,-

huculka
2. kvě 2012

@slundo Díky moc, určitě to vyzkouším!!! Tak jsem nakonec vypátrala , že se nejspíš jedná o tzv. dyshidrotický ekzém, pěkná hrůza ☹

slundo
2. kvě 2012

@huculka tak doufám, že ti pomůže, je to ze 40% voda, tak by mohl zabrat. Sama jsem s tím měla trápení a vím co to je....

huculka
3. kvě 2012

@slundo Ahojky, hrozně moc děkuji za typ, dneska jsem si ten Ambiderman vyzvedla ráno v lékárně, a ten krém je děsně příjemný, vůbec nepálí a není mastný a o ceně ani nemluvím, když to srovnám třeba s Eucerinem, tak skoro zadarmo:o))) veliké díky, protože mám pocit, že se zlepšilo i svědění a ruce mám po tom krásně vláčné, teď jen vyléčit ta nejhorší bolavá místa...a můžu se ještě zeptat, jestli se to Tobě vyléčilo?Psala jsi, že jsi s tím měla také trápení...neumím si totiž představit, že bych to měla už do konce života....a to bych ještě chtěla druhé miminko, bojím se, že to pak bude ještě horší...ach jo...Krásný den 😉

slundo
3. kvě 2012

Tak úplně dobré to není, trápí mě suché ruce, ale mažu jen na noc, přes den to flákám 😅 Ale z nejhoršího je to pryč-žádné svědění, napjatá kůže, prasklinky.... Ale v době kdy jsem to mazala po každém umytí rukou jsem měla ruce nádherný! Už jsem ani nevěřila tomu, že by tak někdy mohly vypadat. Takže mazat, mazat, mazat a třeba to bude ok úplně 🙂

gletnulka
4. kvě 2012

@huculka Je to dishydrotický exem a mám ho taky...:( Projevil se v těhotenství a po porodu..Už jsem měla i jeho akutní formu, kdy mi ty puchýře začly hnisat a sloupla se mi celá kůže na prstech do masa..Do toho jsem kojila ale i tak mi dala dr slabé kortikoidy s antibiotikaa. Jmenuje se to Fucidin H a pomohlo to do dvou dnů. když je ten exem "normální" tak se v první fázi ty puchýřky mažou zinkovou pastou (normálně se dá koupit v lékárně) která ty puchýřky vysuší (docela dobrý je i penaten) ve druhé fázi, když kůže začne praskat a je suchá se musí 1000x denně promazávat ale pozor, NE mastmi ani oleji, ale nějakým hutným krémem (osvědčila se mi rakytníková Indulona) jinak mi taky pomáhá dělatat všechno v bavlněných rukavicích - škarabání brambor, čištění zeleniny, na úklid bavlněné rukavice a přes to gumové...je to opruz, ale bohužel..:(

huculka
4. kvě 2012

@gletnulka Ahojky, díky za zprávičku a mrzí mě, že máš stejné trápení jako já ...myslíš, že by to mohlo být trošku taky hormonální, že je třeba nějaká šance, že se to zlepší, až přestanu úplně kojit?Moc díky za ten typ na tu zinkovou pastu na vysušování, já dělala tu chybu, že jsem si patlala i ty mokvající puchýřky krémem a to se ještě zhoršovalo...blbé ale je, že mám někdy naráz na rukou obě formy, jak puchýřky, tak suché praskliny...Jednou se mi povedlo, že jsem se toho zbavila a měla ruce skoro úplně krásně 14 dní, bohužel jsem hned polevila s promazáváním,kašlala trošku i na ty rukavice (ty mám také už pěkně dlouho, přesně jako Ty- bavlněné pod gumové, válejí se po celém bytě 😒) a pak se mi to vrátilo v dost horší formě...píší, že to také dělá trochu psychika, tak se snažím být v klidu a v pohodě , ale s mrňouskem to někdy moc nejde, také mám dost rodinné problémy se svým otcem ☹ Mě doktor napsal Belogent, ale teď mám pocit, že už moc nezabírá, přeci jen se toho snažím užívat co nejméně. Jinak mě ty puchýřky také hnisají a kůži jsem pak také měla pryč do krve...Stydím se za ty ruce i v obchodech a před kamarádkami, také to pekelně bolí, ale co Ti budu vyprávět, viď? Nejhorší mě přijde, že to mám v noci, to je pak k udrbání...Jedna holčina mi ještě poradila konopný krém, tak si jej také koupím. Aby toho nebylo málo, tak jsem alergická na nikl, takže ten mě asi také může dost zlobit, je v plno věcech a jak mám narušenou kožní ochrannou bariéru, tak jsem na něj zřejmě ještě víc citlivá. No prostě děs, ale vždycky si řeknu, že jsou i horší věci...Užij si krásně víkend!!! papa 😉

gletnulka
4. kvě 2012

@huculka Huculko, přesně vím co myslíš...Co se týče toho konopného krému, koupila jsem si Carun (obsahuje celou zelenou rostlinu, tudíž i dost THC) a ta mi pomohla docela dost, protože působí znecitlivujícím účinkem. Ale až na tu suchou kůži, ne na puchýřky..A máš pravdu, taky se mi to prolíná ty dvě stádia...Dost mi pohlo na noc to namazat tím mastným krémem a přes to napatlat ještě tu zinkovou pastu. Než usnu snažím se s rukou moc nehýbat, ale pak to člověk stejně rozpatlá..🙂 Já taky ještě kojím a musím to zaklepat, teď už to mám cca 14 dní docela hezké 🙂 Ale na ty hočí stavy mi fakt nejvíc pomohl ten fucidin H! Držím palce...🙂

huculka
7. kvě 2012

@gletnulka Tak to také držím moc palce, aby Ti ručky vydržely dlouho hezké...já musím zaklepat, že se mi to teď také malounko zlepšilo...dokonce jsem někde vyčetla, že jedné holce pomohlo pít každý den půl kostky kvasnic rozpuštěné ve vodě, a že kvasnice syrové nesnáším, ale touha po vylepšení byla tak veliká, že jsem to vyzunkla a dalo se to, kdyby mi někdo řekl, že mi pomůže kozí bobek, tak ho snad taky dám 😀 Dneska jsem si ale koupila B komplex v lékárně, tak s kvasnicema končím...Jinak jsem mrknla na Tvé fotky, máš překrásného chlapečka a vůbec jste všichni moc pěkná rodinka. Já tady žádné fotky zatím nemám, vlastně jsem se sem dostala jen kvůli těm packám, nemám moc času, ale až nějaký vyšetřím, taky přidám pár fotek, abys viděla, s kým si vůbec píšeš a komu jsi moc poradila a tím pádem pomohla...měj se moc hezky..papa 😵

maammina
22. čer 2012

Tak tento problém mám již 12 let po porodu své první dcery. Prošla jsem všemi testy na alergii a nakonec jsme přišli na to , že spoušťeč je guma. Nesmím mít žádné rukavice z guma, gumové holínky. Bohužel , se s gumou setkávám pomalu všude takže se tomu nelze vyhnout.Když jsem vozila kočárek , ten měl gumovou rukojet. Musela jsem si ušít kryt na míru, také když řídím auto tak v místech kde se volant dostane do kontaktu s kůží, mám vždy ještě tentýž den vyseto několik nových puchýřků. Vypozorovala jsem ,že v letních měsících je to vždy akutní.

harvester_cz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
iskis
26. črc 2012

Mám velmi dobré zkušenosti s bylinkami.Na ekzémy bych doporučila emulips, omegu+ vnitřně i zevně,a faktor base.Je možné zkusit to pouze s emulipsem,záleží na tom,jak dlouho problém trvá.

jancip
26. črc 2012

Sama jsem exematik od narození. Takže toho vyzkoušeno mám opravdu hodně. Posledních pár let se už projevuje jen těmito puchýřky na rukou (hlavně v zimě). Dělám vše v rukavicích, i když mám období klidu. Když je to akutní, jediné, co mi hned zabere je Triamciolon - bohužel hormonální přípravek. Od porodu (5 měsíců) mám zatím klid. Tak jsem zvědavá, co nadcházející zima.

barusatko
4. srp 2012

@huculka
@gletnulka ahojik holky cetla jsem tady vas problem a zda se ze ho mam taky uz nevim jak se ho zbavit chytla jsem to v tehu ze se mi delaji puchyrky a silene to svedi a rozliza se mi to po rukach uz nevim co dal a mam z toho depku 😒

nana.76
11. srp 2012

ahojky holky taky se k vam přidavam,mam taky ten hnusnej ekzem jsem totalně zoufala nemužu doma ani nic pořadně dělat jak mě to omezuje a strašně boli.doktorka mi napsala kortikoidy jenže je to hroznej bordel,ale nic jineho mi nezbyva ☹ ted mi znama dala domaci konopnou mast tak uvidim,ale užv nic nevěřím nejraději bych si ty ruce usekla.jsem protivna na okolí ,ale kdo nezažije neví ☹ Holky jestli vam opravdu něco pomuže pisněte děkuji

huculka
18. zář 2012

Ahojky holky, delší dobu jsem tu nebyla, díky za Vaše rady a příspěvky, musím Vám napsat, že už je to tak 3 až 4 měsíce, kdy jsem se těch pupínků svědivých na 99,9% zbavila!!!!! 🙂 Hurá!!!! A po vyzkoušení všech možných mastiček a všeho jiného mi zabraly nakonec opravdu ty kvasnice, každý den si rozpustím půlku kostky v troše vody a vypiju to, je to tedy fakt hnus, ale jelikož to pomohlo, už mi to ani tak děsné nepřijde.V srpnu jsme byli na dovče u moře, tak jsem si řekla,že kvasnice s sebou tahat nebudu, že moře pomáhá právě na takové problémy a špatné...špatné..., zase se mi to tam vrátilo, v moři mi to dokonce pálilo. Doma, jsem zase začala pít kvasnice a za dva dny byl klid. Jinak přes den a na noc si mažu ruce konopným krémem Cutis Help na lupénku. Jsem rok a půl po porodu a až teď si konečně můžu opět umýt ruce mýdlem, aniž by se mi hned neudělaly ty šílené pupínky a puchýřky na rukou.Na mytí nádobí nebo když si musím ruce máchat ve vodě déle, si stále beru rukavice bez pudru z lékárny. Takže holky, vím, že ty kvasnice nejsou chuťově dobré, ale zkuste to, za to nic nedáte 🙂 Než jsem si řekla, že jdu do kvasnic, měla jsem ty ruce fakt šílené, puchýřky, praskliny do krve, extra suchá kůže...nakonec se mi i ty hnisavé pupínky rozlezly na předloktí, že jsem i ve vedru nosila dlouhý rukáv a byla jsem z toho už úplně zoufalá....takže vím, jak je to šílené a jak si teď vážím toho, že mám ruce zase pěkné. Takže držím palečky!!!!!

pacesun
15. říj 2012

Huculko, jsem ráda, že Ti kvasnice pomáhají, ale je to málo. Podle toho, co popisuješ, máš překyselé tělo a dokud ho nezneutralizuješ, nezbavíš se toho. Taky jsem si tím prošla, a poté, co jsem začala odkyselovat, jsem v pohodě. Vše je přírodní, chemii a léky nesnáším 🙂. Pokud se Ti to objevilo po porodu, je velká rpavděpodobnost, že potíže bude mít i to mrně, protože si to vzalo od Tebe. Takže by to chtělo pomoci i jemu (nebo jí). Jesli chceš, můžu poradit jak to dělám já. Držte se !

pacesun
15. říj 2012
pat02
28. pro 2012

Dlouhá létá trpím ekzémem na rukou a někdy se potvora objeví i v obličeji. Doktoři mi pořád předepisovali nějaké masti s kortikoidy. Na základě rady kamarádky jsem vyzkoušela mast - pomadu tepezcohuite a mohu říci že je to o90% lepší. Sehnala jsem ji na tepezcohuite.cz.

mailli
16. led 2013

Ahoj holky, já trpěla na exém taky dost dlouho... Teď je to cca 3/4 roku, co mám vcelku pokoj (jednou za čas se mi objeví 2-3 mini puchýřky a do druhého dne zase samy zmizí). Užívala jsem gel s Aloe vera od firmy LR - snad to tady můžu takhle napsat - a asi po měsíci jsem měla pokoj. Ani jsem tomu nevěřila. Sice to stojí dost peněz, ale já fakt nelituju! Tak snad takhle trošku pomůžu 😉

hlavinka
17. led 2013

holky, mam to taky. Ale cim si umyvate ruce? to je asi to nejhorsi.
a ten napad s tim Ambidermanem je super, to zkusim, protoze ruzny biodermy a jiny, to je vse kolem 300 a vic ☹

@huculka ad kvasnice, ale ty taky prece jeste okyseluji organismus, ne?

alzbeta77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terezale
24. led 2013

@hlavinka no, já úplně nevím, co haculka používá, ale kvasnice nejsou kvasinky, pozor! Já mám totiž podobnou zkušenost se sušenými pivovarskými kvasnicemi, prodávají se pod názvem Pangamin, což je vlastně B-komplex obohacený o další minerály a ekzém mám od té doby pod kontrolou.
JInak co se týče ekzému na rukou, tam je snad nejhorší místo, protože je člověk musí neustále máčet, tím se vysušují, a to jej ještě podporuje. Každopádně mám vyzkoušené tuhé mýdlo s ichtamolem, konkrétně se jmenuje A-sun, ale určitě se dělají i jiné. Hlavní je, že je neparfemovaný i bez dalších dráždivých složek. Pořád promazávám, skoro nejlepší zkušenost mám s modrou indulonou. Jinak při jakémkoliv styku s čisticími prostředky beru rukavice, ideálně 2, dospod bavlna, přes ně gumové.

hlavinka
24. led 2013

@terezale dekuju.
jojo, vim, ze kvasnice nejsou kvasinky. Jen jsem chtela rict, ze kdo ji hodne kvasnic, peciva, kynutyho a tak, tak trpi na zanety - vetsinou kvasinky ci mykozy.

Mne by prave na myti rukou vyhovoval nejaky jakoby myci olej nebo tak, protoze vse, co jsem vyzkousela, i tuha mydla, tak vysusuje a nic moc☹ pres den nemam moc sanci se mazat, pak je vse mastne, na co sahnu, takze vetsinou mazu vecer - vickrat...

terezale
25. led 2013

@hlavinka No ono je zase ještě něco jinýho klasické droždí neboli chlebový kvásek a pivovarské kvasnice. Ty naopak pomáhají s Candidou bojovat. ...

hlavinka
25. led 2013

@terezale aha, tak to jsem si asi nekde spatne precetla. diky za upozorneni 🙂

krecickova
19. dub 2013

@maammina Dobry den, jak a u jakeho lekare Vam zjistili, ze spoustecem je guma? dekuji za informace!!

1kopretina
14. čer 2013

Ahojky, tak mne zjistili že mám atopický ekzém a to mi je 38 let docela mne to překvapilo.Hledala jsem všude možně co by mne pomohlo protože jsem nato dostala kortikoidy a ty moc nechci používat, našla jsem na internetu krém, který pomáhá a objednala jsem si ho a jsem spokojená puchýřky už tolik nesvědí a nejsou tolik vodnaté zatím používám krátkou dobu tak nemůžu říct že jsem vyléčená ale dávám ho i na akné a to se zlepšuje 🙂.Jestli máte nějaký podrobné otázky o krému a konzistenci....tak si napište na belea1katy@seznam.cz

hanyg23
8. srp 2013

@terezale
Ahojky,četla jsem si tvůj komentář.Mohla by jsi mi proím napsat,jestli je nějaký zvláštní recept,jak připravit kvasnice a případně jak je použít?Ekzém mám po celám těle a už si nevím rady.Předem děkuji za odpověď,hanyg