Po porodu mi odešel spánek. Co Vám pomohlo?

ivcib
16. srp 2020

Ahoj,
na konci šestinedělí se mi stala věc, která údajně potká až 10% žen. Přestala jsem ze dne na den spát. Nevím, zda kvůli rozhozenému režimu, hormonům nebo ze stresu kolem péče o miminko. Když už jsem nespala skoro týden začal kolotoč léků Trittico-Hypnogen-Lexaurin s efektem tak 3 hodiny spánku denně. Nyní beru Mirzaten 30 mg a k nějakému spánku jsem se dopracovala, ale je to spíš takový chemický spánek po kterém jsem unavená. Chci se zeptat, zda Vás také něco podobného potkalo? Co vám pomohlo? Jsem z toho strašně zoufalá a poprvé v životě mám depresi. Jinak miminko mám zlaté, budí se jen jednou v noci

moominkaa
16. srp 2020

@ivcib a jak dlouho to máš? Já to měla v šestinedělí. Ale přešlo to teda přesně po šestinedělí.

kristyn.g
16. srp 2020

Jj hormony měla jsem to stejně. Brala jsem trittico. Potom se mi rozjeli úzkosti tak i AD. To trittico spolu s relaxací pomáhalo nejvíc. Nenutila jsem se spát, hlavně odpočívat. Trvalo to déle ale usnula jsem. Postupně se to zlepšilo.

ivcib
autor
16. srp 2020

@kristyn.g A co kromě Trittica jste brala? Dokázala jste pak spát i bez léků?

ivcib
autor
16. srp 2020

@moominkaa Mám to už 3 měsíce

martiniquest
16. srp 2020

@ivcib Mne se po druhem porodu strane zhorsila schopnost usnout. Uz to trva 7,5 mesice. Jsem porad ve strehu, ze se mala vzbudi na kojeni, tak oravidelne hodinu cucim do stropu. Trochu mi pomaha onezit vecer modre svetlo a zacvicict si nebo meditovat. A chodit spat v urcitou hodinu. Doufam, ze se to zlepsi. Driv jsem lehla a v tu ranu spala

mamamtbo
16. srp 2020

Ahoj mamko, myslim, ze by Ti pomohlo se trochu uklidnit..Ja to mela stejne, cely den clovek lita a jeste stihnout tohle, tamto.. a clovek zapomina na sebe, na svuj odpocinek😉
Na leky bych se vykaslala, existuji i prirodni produkty, bylinky (dobromysl, medunka), meditacni hudba, dvojka biliho, masaz, tepla koupel zatimco mimi vozi babicka, sport😉, pokec s kamaradkou, ktera ma taky mimi..ale nejlepsi lek..je si utribit myslenky, verit si a nechat si treba pomoct od druhych😉 Hlavu vzhuru, drzim palce!

vzkazyzuniverza
16. srp 2020

Melatonin forte je dobra vec😉

kristyn.g
25. srp 2020

@ivcib ano zlepšilo se to časem a už léky neberu , sertralin