Podivná boule pod pravou klíční kostí. Zkušenosti?

18. únor 2023

Ahoj všem, udělala se mi zničehonic ze dne na den větší, tvrdá boule pod pravou klíční kostí. Den předem jsme tahala těžký nábytek a zvedala věci nad hlavu. Boule nebolí, pouze svědí občas. Ptám se hlavně na osobní zkušenosti ostatních pokud někdo má, protože mám za sebou různá vyšetření mamograf, sono atd..., chodím teď na laserové ošetření té boule, ale nikdo mi není schopný říct, co to je nebo proč to je. První diagnóza byla jasná rakovina prsu, kterou následně vyvrátil mamograf. :roll: Nicméně lékařce na sonu se to nezdá a mám pocit jako by se přikláněla k nějaké formě nádoru, i když to nepřiznala přímo. Dostala jsem i nějaké léky na bolest, ale to je nepotřebuji, nebolí mě to, i když jsem to říkala. Věděl by někdo, co by to třeba mohlo být na základně zkušenosti? Mám docela strach už......Děkuji

lida9
18. únor 2023

tak zbyva udelat biopsii, ta napovi... kazdopadne preji at je to brzo pryc🙂

autor
18. únor 2023

@lida9 bohužel zatím mi tuhle možnost nikdo nenabídl 🙄

ajja87
18. únor 2023

Neporadim, jen si pamatuju, ze můj děda to měl v tomto místě taky, spoustu let, a nikdy s tím nebyl a ani to nikdy nikdo neřešil, přestože posledních 5-6let byl neustale v nemocnici. Držím palce, at se to vyřeší a má to dobrý konec 🍀

autor
19. únor 2023

@ajja87 děkuji....no tak snad to nakonec nic nebude jenomže právě ta doktorka na sonu se na to tvářila dost vážně a prostě znejistilo mě to tak nevím 🙄

ninive211
19. únor 2023

Nechci strašit, ale...Ségra si takto kdysi nahmatala bouličku pod klíční kostí, která nemusela, její obvoďák ihned vyslovil podezření, že by se mohlo jednat o názor a následná biopsie to bohužel potvrdila - maligní (zhoubný) nonHodgkinův lymfom, vysoce agresivní. Následné CT objevilo ještě dva skryté a poměrně velké názory v oblasti hrudníku, na které by se asi jen tak nepřišlo, resp. pozdě

autor
19. únor 2023

@ninive211 já mám právě obavy jestli to není něco takového, protože doktorka na sonu se na to moc netvářila, ale zároveň mi nic konkrétního nikdo neřekl 🙄 zatím to prý budeme ošetřovat laserem a pak se uvidí... tak nevím, asi si budu muset vyžádat biopsii abychom se někam pohnuli

marge_s
19. únor 2023

Nejak neverim tomu, ze pokud by meli pochybnosti, tak by te s tim nechali behat a drbat do toho laserem. Co to znamena “netvarila” 🤷🏾‍♂️ a co mas ve zprave, z toho bych vychazela.