Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Pomoc! PMS. Co Vám pomohlo?

anakolut
4. kvě 2020

Prosím o radu, komu jaký přípravek opravdu pomohl na premenstruační syndrom. Po posledním porodu mám příšerné psychické problémy před menstruací. Jsem hrozně vzteklá, nervózní, popudlivá, plačtivá a agresivní. S gynekoložkou jsem to řešila, prý jen hormonální antikoncepce. Tu brát nechci. Dlouhodobě beru antidepresiva, ale při PMS jako bych je ani nebrala. Jsem natlakována jak balón před prasknutím. Chodím i na terapii, takže z odborného hlediska sem zahačkovaná. Trápí mě to i ve vztahu k dětem a manželovi. Začala jsem brát pupalku, zdalo se mu, že je to lepší, ale tenhle cyklus to zase nefunguje. Už fakt nevím, co s tím. Chovám se jak hnusná megera.

manželovi.

aklin
4. kvě 2020

Zkusil bych gynex. Nekdo by poradil kontryhel, ale ne kazde pomuze, potom ajurvedsky APANA. Antina stejne nevyresi PMS, beru ji a stejne mam pri ni hnusnou depresivni PMS.

levandule_k
4. kvě 2020

Z bylinek je ještě dobrý řebříček, tlumí projevy pms a silnou a bolestivou menstruaci. Bylinkový čaj ti nezabere po vypití jednoho hrnku, ale musí se pít déle. Alkohol a kofein zhorušují pms, na křeče je dobré magnézko.

anakolut
autor
4. kvě 2020

@levandule_k Díky. A ten řebříček jsi pila v jakém dávkování? Po celou dobu cyklu, nebo jen týden před menstruací? Magne B6 beru taky.

anakolut
autor
4. kvě 2020

@aklin Díky. A máš s něčím z toho pozitivní zkušenost?

aselluska
4. kvě 2020

@anakolut Mohu doporučit čínskou medicínu. Pomohla mi k otěhotnění a hodně mi to zklidnilo PMS. Měla jsem ukrutný vztek ze sekundy, nadávala jsem atd ... Namíchané bylinky zabrali i na hlavu.

aklin
4. kvě 2020

@anakolut ajurvedsky caj APANA a gynex mi pomahaji. Pokud mas moznost sportuj beh, brusle, kolo, rychlá chůze. Pomáhá to zlepšit náladu. A hlavně ze sebe dostaneš napětí, vztek.

anakolut
autor
4. kvě 2020

@aselluska Dík, kam jste konkrétně chodila.

anakolut
autor
4. kvě 2020

@aklin a ten čaj se pije celý cyklus nebo jen týden před menstruací?

levandule_k
4. kvě 2020

Já mám ráda bylinky a zajímají mě jejich účinky. Na sobě nemám odzkoušeno, jak funguje na pms, protože jsem tenhle problém nikdy neměla. Měla jsem kdysi jiný problém polycystické vaječníky a menstruace mi spíš nechodila než chodila, řešila jsem to klasicky antikoncepcí, na gynekologii mi nic jiného nenabídli... Pak jsem objevila kontryhel a začala ho pít, ze začátku častěji, třeba 14 dní každý den jeden hrníček, pak týden pauza a zase jsem ho pila nějakou dobu pravidelněji a pak zase pauza. Nyní ho piju spíš výjimečně. Vyřadila jsem z jídelníčku margaríny (Flóru) a nahradila ji máslem. Kvalitní tuky jsou důležité pro správnou hormonální rovnováhu. Vysadila jsem antikoncepci a menstruace mi od té doby chodí pravidelně, nemám ji bolestivou ani netrpím na pms.

Řebříček je fajn pomocníkem při nepravidelné menstruaci, při pms a klimakteriu.

Já si kontryhelový nebo řebříčkový čaj vařím, když mám na něj chuť. Neřeším jakou mám fázi cyklu, i když znám doporučení pít kontryhelový čaj jen od menstruace do ovulace.

U řebříčku žádné omezení neznám, já osobně bych ho pila každý den 1 hrníček po dobu třech týdnů, pak bych se rozhodla jestli pokračovat v pravidelném pití další dobu, nebo si ho uvařit jen občas.

Já si čaje nechávám luhovat 15-20 minut, aby se účinné látky stihly vyluhovat.

anakolut
autor
4. kvě 2020

@levandule_k děkuji.

aklin
4. kvě 2020

@anakolut celý cyklus do srovnáni a potom do menstruace a tyden pauza.

anakolut
autor
4. kvě 2020

@aklin aha, zkusím to. Děkuji.

aselluska
4. kvě 2020

@anakolut to je individuální, je míchaný každé na míru a každá má jiné dávkování. Mě ho napsala na měsíc, začala jsem na začátku cyklu a po 28ti dnech jsem měla přestat, pak už se ms nedostavila a ten měsíc žádný PMS nebyl. Žádná bolestivá ovulace, ani bolestivá prsa a nálady. Naopak mě prsa začala bolet jindy než obvykle a bylo jasno.

anakolut
autor
4. kvě 2020

@aselluska Ti jsem tak nějak očekávala. A k jakému konkrétnímu lékaři jsi chodila?

ivuska1986
4. kvě 2020

@anakolut zkus mrknout na vložky od Tiande. Hodně ženám od PMS a bolestivé menstruace pomohly. Já díky nim otěhotněla. Takže za mě dokáží i zázraky

anakolut
autor
5. kvě 2020

@ivuska1986 koukala jsem na to. Ale nemám bolestivý PMS ani menstruaci. Mám to všechno v psychické rovině.

cilkat
5. kvě 2020

Mě pomohl čaj žebříčku a kontryhele 1:1, ale bylo to vrácení cyklu po porodu a víc jak roce kojení (na dva měsíce teda i zastavil cyklus, ale pak se konečně srovnal)

anakolut
autor
6. kvě 2020

@cilkat děkuji

levandule_k
7. kvě 2020

Na deprese je dobrá třezalka, ale nekombinovat s antidepresivy, pokud bys chtěla vyzkoušet, místo antidepresiv, tak to jedině probrat s lékařem.

anakolut
autor
7. kvě 2020

@levandule_k Vím, díky, že je dobrá, ale s těmi mými se nesmí kombinovat. Zkoušela jsem jde co, ale nakonec ta antidepresiva pro mě byla jediným účinným řešením.

Sem začni psát odpověď...

Odešli