• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Popálenina, co na ni?

12. března 2014 
potrebuji poradit co na popaleninu?jsem krava nevim co jsem delala ale oparila jsem si dlan a prsty a mezi nima varici polivkou takze ta je ted po cely kuchyni i strepy.ruku jsem chladila asi 15 minut pod tekouci vodou jenze stale to dost pali nebo boli nevim nejde to urcit mirne natekly a zarudly a doma nic nemam chladiveho
12. bře 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rulfici4 ta ledová voda je základ, to jsi udělala dobře. Pak je skvělý Fenistil, ale ten je potřeba aplikovat celkem rychle po spálení. Na hojení potom Panthenol.
12. bře 2014 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý by mohl být bílý jogurt.
12. bře 2014 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to budu muset vydrzet az do vecera nez prijede manzel aby zajel teda do lekarny ja do ty ruky nic nevemu :/ natoh zkdybych mela tlacit kocar :/
12. bře 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rulfici4 rozbít vajíčko a bílkem potřít postižené místo....
12. bře 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rulfici4 chladit,chladit,pak je dobra calciova mast,je bez předpisu, volně prodejná
12. bře 2014 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rulfici4 teď už je pozdě, ale třeba pro příště, nebo pro jiné - mám od prababičky skvělý tip na okamžité schlazení a ošetření drobných popálenin v kuchyni (pokud neslízá kůže). Hned jak se to stane, tak jenom chladnou vodou (ne úplně ledovou) opláchnout a napatlat obyčejnou plnotučnou hořčicí, zchladí to, neztéká a většinou to zabrání vytvoření puchýře. Mám to mockrát ozkoušené, fakt to funguje.
12. bře 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
vsem moc dekuji
12. bře 2014 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hemagel - namazat, zalepit, podle potřeby vyměnit. Je drahý, ale spotřeba ho je malá a fakt funguje, urychluje hojení a nedělají se pak ošklivé jizvy. Já ho mám malou tubičku v lékárničce pořád, právě na popáleniny, ale i na řezné rány, odřeniny.
12. bře 2014 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fajn je i Sudocream...navíc i na dětské prdelky :wink:
12. bře 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek